Sayfa 5/430 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 33 - 40 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Eyt yüzünden bende verdiğiniz linke ilk kez baktım, 6000 maaş gösteriyor, beklemiyordum bu kadarını. Seçim yatırımları olarak eyt geleceğini işin doğrusu bekliyordum. Bu hafta açıklama geldi. 99 öncesi tamamen emekli olamaz, bence kademeli verecekler. Yani 99 öncesine 2-3 yıl erken hak verilmesi gibi bir şey bekliyorum. Şahsen 3,5 yıl var, bu indirim gelirse 2022 içinde emekli olurum gibi. Seçim yatırımlarında en etkili olaylardan biri eyt olacak gibi görünüyor.
    EYT tamamen vermez ise seçimi kazanması imkansız hoş verse bile garanti değil seçimi kazanamayacğını biliyor artık sadece EYT de yetmez asgari ücrete ve memura da adam gibi bir zam yapması gerek.Ben seçimi kazanamayacağnın idraki içinde olduğu için bırakın bu dillendirilenleri yapmayı aday bile olacağını sanmıyorum kazanamayacağı seçime girmeyecektir.Zaten sağlık durumuda sıkıntılı görüntüleri izlemişsinizdir ayakta zor duruyor artık.İktidar değişirse EYT ilk yapacakları icraatlerden biri onlarda sözlerinde durmaz ise halk onlarada cezayı keser.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Eyt yüzünden bende verdiğiniz linke ilk kez baktım, 6000 maaş gösteriyor, beklemiyordum bu kadarını. Seçim yatırımları olarak eyt geleceğini işin doğrusu bekliyordum. Bu hafta açıklama geldi. 99 öncesi tamamen emekli olamaz, bence kademeli verecekler. Yani 99 öncesine 2-3 yıl erken hak verilmesi gibi bir şey bekliyorum. Şahsen 3,5 yıl var, bu indirim gelirse 2022 içinde emekli olurum gibi. Seçim yatırımlarında en etkili olaylardan biri eyt olacak gibi görünüyor.
    Linkte gördüğünüz ek-ilave ücrette maaşınıza dahil olacak bilginize...

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bu arada EYT yi yaştan dolayı bekleyen herkesi şu an emekli etseler verecekleri ortalama aylık 1500-1800 tl arası gibi bir rakam bakmayın sizin ve benim maaşların yüksek olduguna tavan yada tavana yakın kesiliyor ssk priminiz ondan yüksek.Yüzde 90 nın kesintisi asgari ücret üzerinden o yüzden maaşlar çok düşük sadece EYT değil ABO aylık bağlanma oranlarının da iyileştirilmesini istiyor o yüzden bu insanlar o paraya bir işte çalışmadan geçinmeleri imkansız çünkü.Uzun lafın kısası sarayın bir günlük masrafının 10 milyon tl olduğu bir ülkede bu telaffuz ettiğimiz rakamlar devede kulak isteseler çoktan yaparlardı ama ihtiyaçları yoktu şimdi artık var ama dediğim gibi bence iş çoktan bitti yolcudur abbas bağlasan durmaz...Saygılar...

4. Dunyada 210 ulke var

Bu 210 ulke arasinda emeklilik yasi en dusuk ulke Turkiye.

EYT diye diretenler cahil cuhela kesim. Dunyadan haberi olmayan cahil insanlar.

38 yasinda emekli olanlar var ulkede. Turkiye butcesi batmasinda kim batsin?

5.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Dunyada 210 ulke var

Yaptığın tamamen boş.Ülkede 38 yaşında emekli olandan toplu para alındı o şekilde emekli yapıldı bir sefere mahsus.Hepside bin pişman emekli olduklarına zarar ettiler çünkü düşük maaşlar baglandı kendilerine süper emeklilik adı altında.Çalışmayada devam ettiler zaten. Ezbere konuşmayın arkadaşım.Madem dünyadan örnek vermişsin dünyanın herhangi bir ülkesinde emekli olan maaşıyla her istediğini yapıyor dünyanın her ülkesine turist olarak gidebiliyor onlardanda bahsetseydin ya.Senin emeklin ne yapıyor maaşıyla karnını bile doyuramıyor.Dünyadan örnek verdin madem dünyada çalışmayan işsizlere devlet maaş veriyor senin ülkende ne veriyor ? Yaştan emekli olmayı bekleyip iş bulamayan işsizine ne veriyor devletin cahil cuhela varsa ülkede sizin gibi koşulsuz şartsız biatçılardır. Bırak vermeyi çalışmayan adamdan GSS adı altında para istiyor yoksa hastane kapısında öl diyor.Asgari ücret dolar bazında olmuş 290 usd milyarlarca insanın yaşadığı Çin de bile 300 doların üstünde adamlarla dalga geçerdik karın tokluğuna çalıştırılıyorlar diye dünyanın en ucuz işgücüne sahip ülkesi olduk.Yorum yaparken biraz düşünüp yazın ezbere konuşmayın o bütçe sarayın günlük masrafının 10 milyon tl olmasından batmasın ??

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Dunyada 210 ulke var

cahil cuhela ne demek yani? oldu olacak vatan haini deseydin. EYT li dediğin kişiler işe giriş tarihlerine göre emeklilik yaşları kanunla ileri atılanlar. Çoğunluğun itirazı emeklilik yaş uygulamasının geriye doğru işletilmesinden kaynaklanıyor.
    Yeni işe girenler 65 yaş ve üstünde emekli olacaklar.
    Sen birşeyleri eleştireceksen aylık bağlanma oranlarını, sgk nın sürekli zararda olmasını eleştir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Sen birşeyleri eleştireceksen aylık bağlanma oranlarını, sgk nın sürekli zararda olmasını eleştir.
    + genel sağlık sigortası da var.
    En büyük soygunlardan. Avukatlar devlete açılacak davanın kazanılma oranı düşük demişti. Bilen varsa bu konuyu da yazabilir. 4 büyük parti müdürlüklerine bu konuyla ilgili dilekçe verdim. Zorunlu yerine İsteğe bağlı yapılması için.
    Saygılar.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by kartal975 Yazıyı Oku
    Yaptığın tamamen boş.Ülkede 38 yaşında emekli olandan toplu para alındı o şekilde emekli yapıldı bir sefere mahsus.Hepside bin pişman emekli olduklarına zarar ettiler çünkü düşük maaşlar baglandı kendilerine süper emeklilik adı altında.Çalışmayada devam ettiler zaten. Ezbere konuşmayın arkadaşım.Madem dünyadan örnek vermişsin dünyanın herhangi bir ülkesinde emekli olan maaşıyla her istediğini yapıyor dünyanın her ülkesine turist olarak gidebiliyor onlardanda bahsetseydin ya.Senin emeklin ne yapıyor maaşıyla karnını bile doyuramıyor.Dünyadan örnek verdin madem dünyada çalışmayan işsizlere devlet maaş veriyor senin ülkende ne veriyor ? Yaştan emekli olmayı bekleyip iş bulamayan işsizine ne veriyor devletin cahil cuhela varsa ülkede sizin gibi koşulsuz şartsız biatçılardır. Bırak vermeyi çalışmayan adamdan GSS adı altında para istiyor yoksa hastane kapısında öl diyor.Asgari ücret dolar bazında olmuş 290 usd milyarlarca insanın yaşadığı Çin de bile 300 doların üstünde adamlarla dalga geçerdik karın tokluğuna çalıştırılıyorlar diye dünyanın en ucuz işgücüne sahip ülkesi olduk.Yorum yaparken biraz düşünüp yazın ezbere konuşmayın o bütçe sarayın günlük masrafının 10 milyon tl olmasından batmasın ??
    Dunyadaki butun 210 ulkenin vatandasida dunyayi gezemiyor

Dunyadaki butun 210 ulkenin her vatandasi kiminde 70 kiminde 65 yasi beklerken biz kimizki insanlari 50 yasinda emekli ediyoruz?

38 yasinda emekli olmus bir suru tanidigim var hicbiriside cepten birsey odemedi. 18 yasinda ise girmis

Bilmediginiz konular hakkinda yorum yapmayin

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Sayfa 5/430 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •