Sayfa 173/430 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ssk: sağlık + emeklilik şeklinde iki ayrı kesinti yapıyor. bu iki ayrı kesintinin teoride harcanacak yerleri de ayrı.

sağlık primleri sağlık sistemi için harcanıyor. senin için hazır hastane ve doktor besliyor devlet. ok.
    buna zaten kimse itiraz etmez. yani sağlık primin ödendiği ay zaten harcanıyor.

ancakkk. emeklilik kesintisi senin için kağıt üstünde devlet tarafından biriktiriliyor (aslında harcıyor). sonra sana emekli olunca ( ki onun şartlarını da kafasına göre değiştiriyor işçi aleyhine) bu parayı taksit taksit vereceğim diyor.

burada gereksiz yere ajitasyon yapan bir kesim ise eyt üzerinden ülke ekonomisini kurtaracaklarını sanıyor (verilmemeli imiş bunlara göre).. bak bakkk bakk. uyanık. o zaten benim param. kafa almıyor galiba bazılarının. devlet bana iyilik yapmıyor. işçi devleti yıllarca finanse ediyor emeklilik primi ile. enflasyonla zaten eziyor geri verirken ama neticede o para işçinin parası: dolayısıyla eyt lilerin sonuna kadar hakkıdır. benim için ideal olan aslında bana topluca (bir kesinti yapabilir %10-20 artık neyse) emeklilik paramı vermesi, emeklilik hakkından feragat edebilirim. ama o da hükümetin işine gelmez. böyle taksit taksit verecek. işi bilmeyenlerde sanki eyt liler devlete yükmüş gibi konuşmaya devam edecek.

Bizim alamadığımız maaşlarıda verseler di iyi olacaktı

2. C.b nın açıklamasında SSK Bağkur ve emekli sandığı aynı değerlendirilecek dedi şimdi Bağkur 9 000 günmü olacak 5000 gün mü anlayan varsa ne olacağını izah edebilir mi zahmet olmazsa..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Selamlar arkadaşlar. Ben 4A sigorta başlangıcı 6 Eylül 1999 olan bir öğretmenim. Sigorta başlangıcım 4A olarak 6 Eylül 1999 (Mezun olur olmaz bir kolejde çalışmaya başlamıştım ama 1 ay çalıştıktan sonra da ayrildim çünkü 4C olarak atamam yapıldı.) 4C olarak sigorta başlangıcım ise 25 Ekim 1999. Öncelikle bu iki hizmeti nasil birleştirmem gerekir? İkinci olarak 4A sigorta başlangıcım 6 Eylül 1999 olmasına rağmen hivo bir ödeme isveren hiç bir ödeme yapmamış, bundan kaynaklı bir sıkıntı olur mu acaba? Cevap verecek olan arkadaşlarima şimdiden teşekkür ediyorum.

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Eyt liler de ortama yas 49.9 mus
    Ama dediginiz 40 yasinda olma ihtimali kisi olabilirmi cok azdir 10 bin 1 yoktur ..
    Eyt de 50 yas mutlaka olamliydi yada 8000 gun pirim gunu.. hic biri olmadi

Bay recep kendi emekli olmamak icin 2.5 milyon kisiyi emekli yapti yazmis senol babuscu adam hakli

Yillik 250 milyar butceye maliyet .. yani bas bas paralari mb si

Yol su elektrik olarak degil
    Zam vergi enflasyon olarak geri donecek bu olay bizlere

Bizde muhalefet den de bir s2m olamdigini resmidir

Bay kemal eyt cikinca ne oldu
    Bay recep oylari alacak sen degil..

Bay recep ipi gogusler
    Bir 4 yil da ha basimizda boza pisirir..

Gencler adina uzgunum ..

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    emekli maaşı alacak 40lık delikanlılar ülkenin tabutuna bir çivi de siz çakın, zaten olan olmuş. geçmiş olsun.

yazıp yazıp siliyorum.

ya zaten 2000-2015 arası çalışmış nesil bu ülkenin son dönemlerdeki en büyük kaymağını yemiş, evini arabasını servetini ek gelirini oluşturmuş insanlardı.

şimdi sen bir de bunlara hem çalışmasına izin ver üzerine bir de emekli maaşı öde 40-42 yaşından ortalama 78 yıl yaşam süresine göre 35 yıl emekli maaşı öde.

bu ülkenin gençlerine çok yazık.
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Selam
    Bu çivi mivi, ülkeye yük getirir muhabbeti yapanların ödedikleri vergilere bakıp en az 3kat artırmak lazım. Madem bu kadar memleket sevdalıları, taşın altına el soksunlar. Şikayet edeceklerini sanmıyorum, sonuçta ülke kurtulacak.

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Selamlar arkadaşlar. Ben 4A sigorta başlangıcı 6 Eylül 1999 olan bir öğretmenim. Sigorta başlangıcım 4A olarak 6 Eylül 1999 (Mezun olur olmaz bir kolejde çalışmaya başlamıştım ama 1 ay çalıştıktan sonra da ayrildim çünkü 4C olarak atamam yapıldı.) 4C olarak sigorta başlangıcım ise 25 Ekim 1999. Öncelikle bu iki hizmeti nasil birleştirmem gerekir? İkinci olarak 4A sigorta başlangıcım 6 Eylül 1999 olmasına rağmen hivo bir ödeme isveren hiç bir ödeme yapmamış, bundan kaynaklı bir sıkıntı olur mu acaba? Cevap verecek olan arkadaşlarima şimdiden teşekkür ediyorum.

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    E devlet üzerinden hizmet birleştirmek mümkün.Ben kendim için bu işlemi başlattım iki ay sürdü.
    Bu işten anlayanları okumak için buradayım.Söyleyebilecek sözüm pek yok.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 173/430 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •