Sayfa 685/1003 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: Viop XXXVI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    Bear_Bull yazmış ya işte...adam 3 USD den mi ne satmış bugün almak isterse 1 USD den alırdı...3 te 1 fiyata...gayet iyi alışveriş...

Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Neden sahenk alırsa normal,İspanyolca alırsa garip oluyor yaww anlayamadım,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    neden GARAN 7-8 lirayken geri alım açıklamadı acaba? bir şirket malını neden daha pahalı almak ister ki?

7-8 liradan işlem görürken mesela 9,5-10 lira bir fiyattan alacağım deseydi...o günkü fiyata göre yine ciddi bir primli satış imkanı vermiş olacaktı çağrıya uyacaklara...ve ciddi miktarda malı toplardı...yeterli talep olmazsa kalanı içinde mesela bugünkü gibi yeni bir fiyat aralığı verir oradan alırdı bu işi çok daha uygun maliyetle bitirebilirdi...

ben mi yanlış düşünüyorum acaba?
    Garan 7-8 lirayken 1 milyon olan ev şuan 2 milyon, 250 binlik araba 600 bin. Neden alıyorlar?
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    neden ev 1 milyon lirayken ya da araba 250 bin lirayken almamışlar? onu sorsan önce...

Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Garan 7-8 lirayken 1 milyon olan ev şuan 2 milyon, 250 binlik araba 600 bin. Neden alıyorlar?

4.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Ferit ŞAHENK dese geri alım yapıcam diye anlıyacam ama
    3 usd den sattım üstünden 7 sene geçti,
    şimdi 1,2 usd den geri alayım eski bankamı.

İspanyollarda anlaşılan
    pahalı aldık
    şimdi ucuzdan kalanını alıp ortalama yapalım diyorlar.
    Grubun küresel stratejisi ile ilgili olmalı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
    Arçelik 32-34 lirayken geri alım yaptı, neden 15 lerdeyken yapmadı? Şartlar değişir pahalı sandığınız ucuz olur, şartlar değişir ucuz sandığınız pahalı olur.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

6. Abi konusulanlara bakma Biste bir cok hisse gercekten cok ucuz ev aliyorsun kiraya veriyorsun en az 30 yil
    20 ye aldigin eregli 3.5 tl temettu vericek
    simdi bankalarin temettu kisitlamalari ile ilgili bir duyum aldilarsa 3.4 a YKB satan olurmu ?
    Ama su dedigin dogru MB faiz arttiriminda, damat ta MB gorevden almada vs vs bunlar olmasa BIstin yukselmesi icin yabanci almasina gerek yok yerliler alirdi zaten
    Bugunku olay manipulasyon diyemem gayet dogal ,yarin bunu ykb da yapabilir
    Bak yukaridaki mesajda yazdim nosfecagri ve Abka
    bu kisiler ilk gunden bugune kadar ucuz dediler halada diyorlar satmadilar hisselerini

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    hem bankalar hem x30 hisseleri tamam çok ucuz ama sırf bugün değil ki?

dön 1 ay önce burada ve diğer yerlerde yazılanlara bak ne konuşuluyordu şimdi ne konuşuluyor.

mart ayında olan ve bu gün olan gibi manipilasyonlar
    herkesi iyice soğutacak sonunda kendi başlarına kalacaklar.
    ....

7. Viop XXXVI

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Ferit ŞAHENK dese geri alım yapıcam diye anlıyacam ama
    3 usd den sattım üstünden 7 sene geçti,
    şimdi 1,2 usd den geri alayım eski bankamı.

İspanyollarda anlaşılan
    pahalı aldık
    şimdi ucuzdan kalanını alıp ortalama yapalım diyorlar.
    Yıl sonu banka değerlemeleri için belirli bir fiyat vermiş olduğunu düşünüyorum yoksa geri alımı gayette şu kadar bütçe ayırarak şu aralıktan yapacağız diyebilirdi klasik KAP bildirimleri gibi. Buradaki olay bankanın değerini yükseltmek olabilir. Bu fiyata geldiğinde banka tüm payları alırız da dememiş küresel bir kriz durumunda bir KAP bildirimine bakar alımın iptali. Ya da BDDK bile bankaların sermaye güçlendirmesi için pay geri alımlarının iptali diye.

Düşüncem şu piyasayı kuran güç VİOP üzerine kuruyor ve bir tarafı sağlam short tarafta yukarı sürdü. Belli ki short tarafın da cebi derin. Bir taraf RTE sağlık problemi, MB toplantısı gibi piyasayı yıkmaya çalışıyor. Bir tarafda ucuzluğu bahane ederek KAP haberleri ile piyasayı sürmeye çalışıyor.

Hisseler ucuz olmasına ucuz ama BBVA ve UNİ credit gibi bir çok Avrupa bankasının PD/DD sini incelerseniz 1 in altında olduğunu görürsünüz. Bunu eski düşüşlerin birinde bir makalede okumuştum nedeni bankacılık sektörünün kripto paralar nedeniyle gelecek 10 yılda işlevsiz hale geleceği ve sınırlı bir işlevsellik göstereceği yönünde.

Sonuç olarak her ne kadar dışarıdan izlesem de (1750 ye kadar mal taşıyıp FlAt oldum) piyasa için hiç umutlu değilim. Belki yanılan benimdir AMA düşüncem piyasanın dolar bazında dip görmeden yabancı girmeden gitmeyeceği. Bu dibi de hem TL HEM USD şeklinde göreceğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da hedef alım aralığım 1350- 1500 aralığı BİST 30 için.

Son olarak da Bugün APS -4K Oysa böyle bir yükselişte yeni poz gelmeli. Demekki karşıdaki de artık pes ediyor. Yarın buna göre çok daha fazla bir EKSİ APS GÖRÜRSEK benim için resim çok daha net olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Hadi garantiyi ispanyollar alacak diye tavan oldu.
    Akbnk, vakıf, işc, ykb, sahol bunlar neden tavan oldu.
    haber işin cilvesi, palagillerin yükseliş için bahanesi bence

16.96 Since 27 Aralık 2023

Sayfa 685/1003 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •