Sayfa 244/1003 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: Viop XXXVI

1. Ereğli satışlarını dolar üzerinden fiyatlıyor,yüklü cezayı hakkediyor.

Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by KAPICI Yazıyı Oku
    Ereğli satışlarını dolar üzerinden fiyatlıyor,yüklü cezayı hakkediyor.

Ytd
    Maaş+sigorta+enerji vs.tüm giderleri tl olan firma iç piyasaya dolar ile mal satmamalı.

Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    karşı dava açacaktır ,dava 2-3 yıl sürer zaten ama açılışta yüzde 5-6 sı kesin bence...ytd
    Evet karara itiraz edeceklerdir muhtemelen mahkemeye taşınır bu dava
    Ama piyasa bunu nasıl fiyatlar kestirmek zor,kesin cümleler kurmamak lazım. bence fazla düşürmezler hatta artı açılış bile gelirse şaşırmam

16.96 Since 27 Aralık 2023

4.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Evet karara itiraz edeceklerdir muhtemelen mahkemeye taşınır bu dava
    Ama piyasa bunu nasıl fiyatlar kestirmek zor,kesin cümleler kurmamak lazım. bence fazla düşürmezler hatta artı açılış bile gelirse şaşırmam
    ceza kısmen fiyatların içine girmiştir,borsa yükselirken hisse 73 den 62 ye düşmüş....57 yi gösterirler bence bu hafta...ytd

5.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    ceza kısmen fiyatların içine girmiştir,borsa yükselirken hisse 73 den 62 ye düşmüş....57 yi gösterirler bence bu hafta...ytd
    Olabilir tabii

Senin hisse yükselmeyebilür ama viob mecbur yükselir

teorimize göre bakalım ptesi hangi senetleri kızartacaklar

a bim
    b migros
    c yonca
    d thy
    e tüp
    f hiçbiri

16.96 Since 27 Aralık 2023

6. 5 zincir markete kesilen cezalar pazartesi endeksi etkiler mi gorucez. Malum, Bimas endeksin belkemigi.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    Cezanın tutarı BIM için çok yüksek değil. %3 düşse kasadan çıkacak parayı fiyatlamış oluyor. Önemli olan, kâr marjları baskılanacak mı? Bu ceza ile ne diyorlar, belki de, önümüzdeki 1 yıl seçime kadar zararına satacaksın %10-15 düşüreceksin fiyatlarını. Sen zarar yaz gerekirse, önemli değil. Seçim sonrası acısını çıkart dönüp bakmam bile ama seçime kadar faizler yükseldi ben enflasyonu düşürdüm diyeceğim böyle hesaplar var. Yemin ediyorum, Belarus, Türkmenistan ve Kuzey Kore ile aynı lige doğru gidiyoruz. Akıl sağlığını korumak mümkün mü bu ülkede. Benim elimde ne BİM var, ne Migros ne de diğerleri. Ama yarın senin şirketine tepeden inme akıl dışı bir ceza gelmeyeceği ne malum. Çimentoculara yaptıkları da ortada, Eregli'ye ucuz demir sat, Doğuş Oto'ya fiyatları indir demeyecekleri ne malum
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

8. Endekse etkisi beklenenden fazla olabilir...
    Sadece 4-5 firma özelinde bakmamak lazım bence...

Sayfa 244/1003 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •