Sayfa 87/138 İlkİlk ... 3777858687888997137 ... SonSon
Arama sonucu : 1102 madde; 689 - 696 arası.

Konu: BALAT - Balatacılar Balatacılık

Alıntı Originally Posted by Flama Yazıyı Oku
    26 Aralık 2019'da yönetim kurulu TAHSİSLİ sermaye artırımı yapmak için yetkilendirilmişti. Neredeyse 4 ay geçti. Haberin eli kulağındadır. Haber geldiğinde iki seferdir geçemediği 3.43 direncini üçüncü denemesinde aşma ihtimali çok yüksek.
    BALAT ' TA ŞU ANLIK TEKNİK GÖSTERGELER HİSSEYİ ÇOK RAHAT 3,45 E KADAR GETİRECEK GÜÇ VAR... ORAYI KIRIP 4,50 - 6,40 TL ARASINA YERLEŞECEĞİNİ BEKLİYORUZ .... DAHA SONRASINA BAKACAĞIZ

Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

2. Tahsisli sermaye ne zaman olacak

Alıntı Originally Posted by kralkobra Yazıyı Oku
    Tahsisli sermaye ne zaman olacak
    SAYIN KRALKOBRA; SPK BELİRTTİĞ GİBİ

Uluslararası finansal piyasalarda yaşanan son dalgalanmalar ile birlikte, tüm Dünya borsalarında olduğu gibi İMKB'de işlem gören şirketlerin hisse senedi fiyatlarında da önemli düşüşler yaşanmıştır. Bu nedenle, pek çok şirketin pay fiyatı nominal değerinin (1 TL'nin) altına düşmüştür. Bilindiği üzere mevcut yasal mevzuat sebebiyle, sermayeyi temsil eden payların nominal değerinin altında satılması mümkün bulunmamaktadır. Dolayısıyla anılan şirketlerin halka arz suretiyle nakit sermaye artırımı yapmaları imkânı ekonomik olarak ortadan kalkmıştır. Bu durum nakit sermaye ihtiyacı olan şirketleri zorunlu olarak tahsisli sermaye artırımına yönlendirmektedir.

Borsa fiyatı nominal değerinin altında olan şirketlerin rüçhan hakkı kullandırılması veya halka arz suretiyle sermaye artırımı yapabilmeleri için ortaklık varantı ve oydan yoksun paylara ilişkin Tebliğler daha önce Kurulumuzca düzenlenmişti. Bu düzenlemelere ilave olarak, payları nominal değerin altında işlem gören şirketlerin nakit sermaye artırımlarına imkân sağlamak amacıyla, halka açık anonim ortaklıklar için fon çıkışı gerektirmeyen sermaye azaltım sürecine ilişkin ilke ve esaslar Kurulumuzca belirlenmiş ve Kurulumuz Haftalık Bülteni aracılığıyla kamuya duyurulmuştur.

Söz konusu ilke ve esaslar çerçevesinde yapılacak fon çıkışı gerektirmeyen sermaye azaltımları, şirketlerin varlıklarında ve yatırımcıların mal varlığında herhangi bir değişime sebep olmayacak ancak, kaydî olarak bir payın İMKB'deki işlem fiyatının düzeltilerek nominal değerin üzerine çıkmasını sağlayabilecektir. Bu işlemin bedelsiz sermaye artırımlarının tersine işleyen bir süreç olarak tanımlanması mümkündür. Bu işlemde nihai amaç, nakit sermaye artırımına uygun ekonomik ve hukuki koşulların oluşturulmasıdır.

Pay fiyatı nominal değerin altında olan şirketlerin, nakit sermaye artırımları öncesinde bu tür bir sermaye azaltımı yapmalarının, şirketlerin halka açıklık oranlarının muhafazasını ve sermayenin tabana yayılmasını sağlayacağı düşünülmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

ŞİRKETİN BÜYÜME VE LİKİTİDE SERMAYE İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN TAHSİSLİ YAPACAĞINI DÜŞÜNMEKTEYİM DAHA ÖNCEDE AÇIKLAMA YAPTIKLARI İÇİN.... ŞİRKET TARAFINDAN BAŞVURUNUN HAZİRAN AYININ BAŞI YADA İKİNCİ HAFTASI GİBİ BAŞVURUYU YAPARLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...SPK ONAYLAMASI VE DİĞER İŞLEMLER 09/08/2020 TARİHİNE KADAR BİTECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM ... YTD ERKA BALATANIN ARSASININ 2022 YILINDA DEĞERLENECEĞİNİ DÜŞÜNÜRSEK 2022 VE 2023 YILLARI ŞİRKETİN ŞAHLANACAĞI YILLAR OLABİLİR... ŞİMDİLİK FİYAT VERMEK YANLIŞ OLUR SADECE ŞUNU DİYELİM BU BALAT ŞUAN EMEKLEYEN BİR BEBEK --- D
    Son düzenleme : Murat DOĞAN; 24-04-2020 saat: 02:22.

4. Syn Doğan.
    Bilgiler için sağolun
    Şirket şu anda ne üretiyor.
    Üretim ne aşamada .
    Fabrika calisiyormu .
    Çalışıyorsa normal üretime geçti mi.
    Şimdiden teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by kralkobra Yazıyı Oku
    Syn Doğan.
    Bilgiler için sağolun
    Şirket şu anda ne üretiyor.
    Üretim ne aşamada .
    Fabrika calisiyormu .
    Çalışıyorsa normal üretime geçti mi.
    Şimdiden teşekkürler.
    sayın kralkobra bu sorularınıza cevap vermeyi çok isterdim... Vereceğim cevap yatırımcılarımızı etkileceği için bu sorularınıza cevap vermek istemiyorum şimdilik... Ancak yatırım yapmak isteyenler KAP açıklamaları okuyarak karar verebilir.. ytd

brabo sayin kralkobra iyi sorular sormussun.. ama cevap yok...bizim formlarda belli isimler belli hisse formlarina coreklenmisler ve sanki dersin tahtayi oynatan sahis bu..bu senet icin yazmiyorum geneli boyle..bir bakmissin kagit ucacak kanatlanmis , kagidi satmistir ,olmadi grafik gostermis sattirmistir.. sonrada gelip kagidi baslar kotulemeye son kalan muridletide dokmek icin..tabi bu senette o is olmadi..sayin murat dogan bire bir cikis ivme noktalarini yazdi, ve millet karini yapti..ama yinede anlasilan bu virus balatin islerini biraz aksattigi anlasiliyor..

Alıntı Originally Posted by murat doğan Yazıyı Oku
    kap açıklaması iştirakimiz berka balata sanayi ve ticaret a.ş., manisa / turgurlu organize sanayi bölgesi'nde bulunan fabrika yatırımları ve üretim faaliyetleri ile ilgili 10 personel alımı yapılmış olup,bakımı tamamlanan makinaların üretime geçmesi sağlanmıştır.bu işlemler bundan böyle artarak devam edecektir.

Tüm yatırımcılarımıza duyurulur

ali çakıroğlu
    yönetim kurulu başkanı

ytd
     Alıntı Originally Posted by meho Yazıyı Oku
    brabo sayin kralkobra iyi sorular sormussun.. Ama cevap yok...bizim formlarda belli isimler belli hisse formlarina coreklenmisler ve sanki dersin tahtayi oynatan sahis bu..bu senet icin yazmiyorum geneli boyle..bir bakmissin kagit ucacak kanatlanmis , kagidi satmistir ,olmadi grafik gostermis sattirmistir.. Sonrada gelip kagidi baslar kotulemeye son kalan muridletide dokmek icin..tabi bu senette o is olmadi..sayin murat dogan bire bir cikis ivme noktalarini yazdi, ve millet karini yapti..ama yinede anlasilan bu virus balatin islerini biraz aksattigi anlasiliyor..
    sorulan soruların cevabı resmi olarak kapta var ...

* şirkette balata üretiliyor
    * üretim ali beyin dediği gibi devam ediyor..
    *fabrika çalışıyor yukarıdaki açıklamada gözüktüğü gibi.
    * normal üretime geçtimi ne demek bedavadan maaş mı verelim 15 kişiye

lütfen kap okumadan burada soru sormak doğru değil hayırlı sahurlar bu arada meho kardeşim zararın çıktı kar bile ettin seni 3,45 te sattırmayan öz güven nedir bana açıklarmısın ben bile 3,20 hedefi verirken sen neden tuttun bana mı güvenmedin d))
    Son düzenleme : Murat DOĞAN; 26-04-2020 saat: 00:50.

8. Syn murat Doğan balatalar
    Otomobilmi yoksa uçak ve ağır vasıta
    Balatası mi yoksa her üçümu

Sayfa 87/138 İlkİlk ... 3777858687888997137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •