Sayfa 95/138 İlkİlk ... 45859394959697105 ... SonSon
Arama sonucu : 1102 madde; 753 - 760 arası.

Konu: BALAT - Balatacılar Balatacılık

SERMAYE KURULU BAŞKANLIĞINA

Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş Olağan Genel Kurul Toplantısına Davet 04/05/2020 tarihinde KAP ta yayınlamış olup yayınlamış olduğu ilanda ; Şirketimizin 2019 yılına ait Bilanço, Kâr/Zarar hesabı, Yönetim Kurulu ve Denetçi Raporları ve Kâr Dağıtım Önerisi toplantı tarihinden üç hafta öncesinden itibaren Şirketimiz merkezinde ve http://www.balatacilar.com adresindeki Şirketimiz internet sitesinde pay sahiplerinin incelemesine hazır bulundurulacaktır. denilmektedir. İlgili şirket belirtmiş olduğu açıklamaları http://www.balatacilar.com adresinde yayınlamamaktadır belirtilen internet sitesi 3 yıldır pasif durumdadır halka açık olan bu şirketin 6102 SAYILI YASA KAPSAMINDA İNTERNET SİTESİNİ AÇMASI ZORUNLUDUR Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu Tarafından internet sitesinin açtırılması konusunda ŞİRKETİN uyarılması ŞİRKET İNTERNET SİTESİNİ AÇMIYORSA GEREKLİ CEZAİ YAPTIRIMIN UYGULANMASI İÇİN SPK HUKUK DAİRE BAŞKANLIĞINA BAŞVURU YAPILMASI hususunda;

Gereğini arz ederim.

adı soyadı

yatırımcı

*** şirketin uyarılması ve internet sitesinin açılması ile ilgili resmi başvuru yapmak isteyenler yatırımcılar yukarıdaki yazıyı spk iletebilir.. https://www.cimer.gov.tr/ ytd https://www.turkiye.gov.tr/spk-sikayet-ihbar
    Son düzenleme : Murat DOĞAN; 24-05-2020 saat: 00:44.
    Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

Balatacılar Balatacılık San.ve Tic. A.Ş.
    İ L A N
    Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş
    Olağan Genel Kurul Toplantısına Davet
    Şirketimizin 2019 Yılına ait Olağan Genel kurul Toplantısı 02 HAZİRAN 2020 tarihi salı günü saat 14.00 de Gaziosmanpaşa Bulvarı No: 9/207 Esen Han, Çankaya – Konak / İZMİR adresinde yapılacaktır.
    Toplantıya bizzat iştirak edemeyecek hissedarlarımızın 24.12.2013 tarih ve 28861 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sermaye Piyasası Kurulu’nun Vekaleten Oy Kullanılması ve Çağrı Yoluyla Vekalet Toplanması Tebliği (II-30.1) hükümleri çerçevesinde ekte sunulan Vekâletname örneğini Noter tasdikli olarak düzenlemeleri veya Noter tasdikli imza sirkülerini vekâletnamelerine eklemeleri ve bu belgeleri sunmaları gerekmektedir. Paylarının bir aracı kurum veya bankaya tevdi etmiş pay sahipleri, 28.11.2012 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan “Anonim Şirketlerin Genel Kurul Toplantılarının Usul ve Esasları İle Bu Toplantılarda Bulunacak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Temsilcileri Hakkında Yönetmelik†hükümleri doğrultusunda, örnekleri yönetmelik ekinde yer alan “Tevdi Olunan Paylara İlişkin Temsil Belgesi†ve “Talimat Bildirim Formu†düzenlenmek suretiyle paylarını tevdi ettikleri kuruluşları temsilci olarak yetkilendirebilirler.
    Şirketimizin 2019 yılına ait Bilanço, Kâr/Zarar hesabı, Yönetim Kurulu ve Denetçi Raporları ve Kâr Dağıtım Önerisi toplantı tarihinden üç hafta öncesinden itibaren Şirketimiz merkezinde ve http://www.balatacilar.com adresindeki Şirketimiz internet sitesinde pay sahiplerinin incelemesine hazır bulundurulacaktır.
    Saygılarımızla,
    YÖNETİM KURULU
    GÜNDEM:
    1. Açılış ve toplantı başkanlığının oluşturulması,
    2. Yönetim Kurulunca hazırlanan 2019 yılı yıllık faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,
    3. 2019 Yılı Bağımsız Denetçi raporunun okunması,
    4. 2019 Yılı Finansal tabloların okunması, müzakeresi ve tasdiki,
    5. Yönetim Kurulu üyelerinin 2019 yılında yapmış oldukları muamele, fiil ve işlerinden ötürü ibra edilmesi.
    6. Yönetim Kurulu üyelerinin ücretleri ile huzur hakkı, ikramiye ve prim gibi hakların belirlenmesi.
    7. 2020 yılı Bağımsız Denetim konusunda denetim firmasının seçilmesi,
    8. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II.19.1) sayılı Kar Payı Tebliği kapsamında Şirket kar dağıtım politikasının ve kar dağıtımına ilişkin Yönetim Kurulunun önerisinin görüşülmesi ve karara bağlanması,
    9. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Korkut’un istifası sebebiyle İlk genel kurul ’un onayına sunulmak üzere Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Yusuf Alparslan Yaman’ın yönetim kurulu üyeliğinin görüşülmesi,
    10. Sermaye Piyasası Kurulu’nun Kurumsal Yönetim Tebliği (II-17.1) uyarınca üçüncü şahıslar lehine teminat rehin ve ipotek verilip verilmediğine ilişkin Genel Kurul’da hissedarlara bilgi verilmesi,
    11. Sermaye Piyasası Kurulu ile Ticaret Bakanlığı tarafından uygun bulunarak onaylanan, Kayıtlı sermaye tavan süresinin uzatımı ile ilgili şirket Ana Sözleşmesi’nin 6. maddesinin değiştirilmesine ilişkin tadil tasarısının onaylanması, görüşülerek karara bağlanması,
    12. Dilekler ve Kapanış.

İNTERNET SİTESİ HALEN KAPALI BU SİTENİN AÇILMASI GEREKLİ ARKADAŞLAR LÜTFEN SİZLERDE BAŞVURUN BEN DAHA ÖNCE NEZAKETEN SÖYLEDİM CİDDİYE ALMADILAR ... BAŞVURURSANIZ SÜREÇ HIZLANA BİLİR

Şirketlere web sitesi oluşturma zorunluluğu getirilmesi 7 Ocak 2012'de yürürlüğe giren 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu'na göre ZORUNLUDUR. Bu tarihten itibaren 3 ay içinde internet sitesini oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacak. CHA

Azami ortak sayısı ile ilgili ise gerek eski TTK'da gerekse de yeni TTK'da bir hüküm bulunmuyor. Burada önemli olan husus, 250 ortağı geçen sermaye şirketlerinin Sermaye Piyasası Kanunu gereği halka açık şirket statüsü kazanacağı ve bu nedenle kuruluş, işleyiş ve denetim bakımından SPK hükümlerine tabi olacağıdır. DEMEKKİ BU TÜR ŞİRKETLERİ SPK TA DENETLEMİYOR DENETLESEYDİ İNTERNET SİTESİNİ AÇTIRIRDI , AÇILMASI KONUSUNDA GİRİŞİM YAPTIM BAŞVURUMU YAPTIM BAKALIM NE OLACAK YTD

1956 yılından bu yana yürürlükte olan 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu, küresel ekonomide ve ülkemizde yaşanan gelişmeler neticesinde, mevcut ihtiyaçları karşılamada yetersiz kalmıştır.

Hem global entegrasyonu sağlamak, hem de ticaret hayatında ortaya çıkan yeni ihtiyaçları karşılamak adına bir kanun değişikliği artık zorunlu bir hale gelmiştir. Bunun yanında 2001 yılında Türk Medeni Kanunuâ€â•nda, 2011 yılında ise Borçlar Kanunuâ€â•nda ve Hukuk Muhakemeleri kanununda yapılan köklü değişiklikler, Türk Ticaret Kanunuâ€â•nun yenilenmesini zorunlu kılan diğer önemli olgulardır.

Tüm bu gelişmeler ile birlikte, 14 Şubat 2011 tarihinde Resmi Gazete â€â•de yayınlanan ve 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ticaret hayatında köklü değişimler yaşanacaktır. Bu değişimleri ve yürürlüğe girecekleri tarihler kısaca şöyle özetlenebilir;

- Ticari defterlerin tutulması ve finansal tabloların UFRSâ€â•ye göre düzenlenmesi – 1 Ocak 2013

- Yasal defterlerin bağımsız denetimi – 1 Ocak 2013

- Bilgi Toplum Hizmetleri – 1 Temmuz 2013

- İç kontrol sisteminin kurulması – 1 Temmuz 2012

- İşlem denetimi için işlem denetçisinin atanması (son tarih) – 1 Mart 2013

- Risklerin erken teşhisi komitesinin kurulması – 1 Temmuz 2012

- Web sitesi zorunluluğu – 1 Temmuz 2013

Görüldüğü gibi Yeni Türk Ticaret Kanunu, yalnızca şirketlerin günlük operasyonlarını değil, aynı zamanda finansal raporların hazırlanmasını, şirketlerin organizasyonlarını ve yatırımcı ve kamuyu bilgilendirme politikalarını da etkileyen düzenlemeleri esas almaktadır.

Yeni TTK İnternet Sitesi Kurma Zorunluluğu
    Internet sitesi kurma zorunluluğu da, yine aynı şekilde şirketlerin şeffaflığını artırmak adına getirilen önemli düzenlemelerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Yasalaşan ve yürürlüğe girecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunuâ€â•nun 1524. Maddesinde uygulama esasları düzenlenen websitesi kurma uygulamasına göre her sermaye şirketi, sahip olduğu bilgi ve belgeleri, kanunda yer alan asgari unsurları içerecek şekilde, bu siteler aracılığı ile duyuracaklardır.

Sözkonusu 1524. Maddeye göre, yukarıda bahsedildiği şekilde her sermaye şirketinin bir internet sitesi olması, eğer zaten bir internet sitesine sahip ise, kanunda yer alan asgari unsurları içerecek şekilde yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Buna göre Yeni Türk Ticaret Kanunuâ€â•nun 1524. Maddesinde yer alan ve firmaların, internet sitelerinde açıklaması gereken başlıca unsurlar şu şekilde belirtilmiştir.

a) Şirketçe kanunen yapılması gereken ilanlar.

b) Pay sahipleri ile ortakların menfaatlerini koruyabilmeleri ve haklarını bilinçli kullanabilmeleri için görmelerinin ve bilmelerinin yararlı olduğu belgeler, bilgiler, açıklamalar.

c) Yönetim ve müdürler kurulu tarafından alınan; rüçhan, değiştime, alım, önerilme, değişim oranı, ayrılma karşılığı gibi haklara ilişkin kararlar; bunlarla ilgili bedellerin nasıl belirlendiğini gösteren hesapların dökümü.

d) Değerleme raporları, kurucular beyanı, payların halka arz edilmesine dair taahhütler, bunlara ait teminatlar ve garantiler; iflasın ertelenmesine veya benzeri konulara ilişkin karar metinleri; şirketin kendi paylarını iktisap etmesi hakkındaki genel kurul ve yönetim kurulu kararları, bu işlemlerle ilgili açıklamalar, bilgiler, belgeler.

e) Ticaret şirketlerinin birleşmesi, bölünmesi, tür değiştirmesi hâlinde, ortakların ve menfaat sahiplerinin incelemesine sunulan bilgiler, tablolar, belgeler; sermaye arttırımı, azaltılması dâhil, esas sözleşme değişikliklerine ait belgeler, kararlar; imtiyazlı pay sahipleri genel kurulu kararları, menkul kıymet çıkarılması gibi işlemler dolayısıyla hazırlanan raporlar.

f) Genel kurullara ait olanlar dâhil her türlü çağrılara ait belgeler, raporlar, yönetim kurulu açıklamaları.

g) Şeffaflık ilkesi ve bilgi toplumu açısından açıklanması zorunlu bilgiler.

h) Bilgi alma kapsamında sorulan sorular, bunlara verilen cevaplar, diğer kanunlarda pay sahiplerinin veya ortakların aydınlatılması için öngörülen hususlar.

ı) Finansal tablolar, kanunen açıklanması gerekli ara tablolar, özel amaçlarla çıkarılan bilançolar ve diğer finansal tablolar, pay ve menfaat sahipleri bakımından bilinmesi gerekli finansal raporlamalar, bunların dipnotları ve ekleri.

i) Yönetim kurulunun yıllık raporu, kurumsal yönetim ilkelerine ne ölçüde uyulduğuna ilişkin yıllık değerlendirme açıklaması; yönetim kurulu başkan ve üyeleriyle yöneticilere ödenen her türlü paralar, temsil ve seyahat giderleri, tazminatlar, sigortalar ve benzeri ödemeler.

j) Denetçi, özel denetçi, işlem denetçisi raporları.

k) Yetkili kurul ve bakanlıkların konulmasını istedikleri, pay sahiplerini ve sermaye piyasasını ilgilendiren konulara ilişkin bilgiler.

Internet sitesinde yayınlanacak içeriklerin başlıcaları bu şekilde belirtilmiştir. Yine aynı şekilde bu içeriklerin sitede yayınlanma şekil şartları da kanunun aynı maddesine belirlenmiştir. Buna göre, İnternet sitesinde yer alacak bilgiler metin hâline getirilip şirket yönetimi tarafından tarih ve saati gösterilerek noterlikçe onaylı bir deftere sıra numarası altında yazılır veya yapıştırılması gerekmektedir. Daha sonra sitede yayımlanan bilgilerde bir değişiklik yapılırsa, değişikliğe ilişkin olarak yukarıdaki işlem tekrarlanır. Internet sitesine konulan bu içeriklerin sitede kalma süresi ise minimum 6 ay olarak belirlenmiştir. Buna göre 6 aydan daha az bir süre sitede yayında olan bir içerik, hiç yayınlanmamış sayılacaktır. Finansal tablolar için bu süre 5 yıl olarak belirlenmiştir. Yayımlanan tüm içerikler, herkesin erişimine açık bulunmak zorundadır. Buna uymayan ve sonucunda kusurlu bulunan tüm yöneticiler ve yönetim kurulu üyeleri hakkında cezai hükümler saklı bulunmaktadır.

Her sermaye şirketi, sahip olacağı internet sitesi aracılığı ile, yaptığı ya da yapmayı düşündüğü her türlü operasyonu hakkında kamuyu ve yatırımcıları bilgilendirecek ve böylece bilginin herkese ulaştırılması sağlanarak, bu bilgiyi haksız şekilde kullanarak menfaat sağlamak isteyenlerin önüne geçilmiş olacaktır. Fakat, burada özellikle belirtmek gerekir ki, ticari sır niteliğindeki birtakım bilgilerin bu madde kapsamında açıklanma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ticari sırlara örnek vermek gerekirse;

- “Pazarlama Kanalları ve Pazarlama Teknikleriâ€

- Müşteri İsimleri

- Maliyet Hesapları

- İmalat Sırları

Ticari hayatı yeniden düzenleyecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunuâ€â•nun dayandığı temel prensiplerden birisi olan şeffaflığın artırılması hususu, kanunun 1524. Maddesinde düzenlenen internet sitesi kurma ve bilginin paylaşılması hususları ile bir kez daha vurgulanmaktadır. Yatırımcılarına şeffaf davranan şirketler ile yatırımcılar için güven ortamı sağlanarak, hem hali hazırda halka açık firmaların yatırımcı kalitesinin artması, hem de halka arz olmayı düşünen firmaların potansiyel yatırımcılar için uygun bir yatırım alanının oluşturulması yine kanunun bu maddesinin başlıca amaçları arasındadır.

İNTERNET SİTESİ OLMAYAN BİR ŞİRKET GÜVEN VERMEZ ŞEFFAH OLMAK ZORUNDA ŞEFFAH OLMUYORSA O ŞİRKETE BATIK DERLER BATIK DEĞİLSEN O SİTEYİ AÇACAKSIN VE O DENETİM RAPORLARINI O SİTEDE YAYINLAMANIZ GEREKLİ KANUN ÖYLE DİYOR YÖNETİCİM
    Son düzenleme : Murat DOĞAN; 24-05-2020 saat: 01:31.

GÜZEL BİR SÖYLEŞİ İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM..

https://www.youtube.com/watch?v=ay33...ature=youtu.be

Alıntı Originally Posted by Murat DOĞAN Yazıyı Oku
    SERMAYE KURULU BAŞKANLIĞINA

Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş Olağan Genel Kurul Toplantısına Davet 04/05/2020 tarihinde KAP ta yayınlamış olup yayınlamış olduğu ilanda ; Şirketimizin 2019 yılına ait Bilanço, Kâr/Zarar hesabı, Yönetim Kurulu ve Denetçi Raporları ve Kâr Dağıtım Önerisi toplantı tarihinden üç hafta öncesinden itibaren Şirketimiz merkezinde ve http://www.balatacilar.com adresindeki Şirketimiz internet sitesinde pay sahiplerinin incelemesine hazır bulundurulacaktır. denilmektedir. İlgili şirket belirtmiş olduğu açıklamaları http://www.balatacilar.com adresinde yayınlamamaktadır belirtilen internet sitesi 3 yıldır pasif durumdadır halka açık olan bu şirketin 6102 SAYILI YASA KAPSAMINDA İNTERNET SİTESİNİ AÇMASI ZORUNLUDUR Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu Tarafından internet sitesinin açtırılması konusunda ŞİRKETİN uyarılması ŞİRKET İNTERNET SİTESİNİ AÇMIYORSA GEREKLİ CEZAİ YAPTIRIMIN UYGULANMASI İÇİN SPK HUKUK DAİRE BAŞKANLIĞINA BAŞVURU YAPILMASI hususunda;

Gereğini arz ederim.

adı soyadı

yatırımcı

*** şirketin uyarılması ve internet sitesinin açılması ile ilgili resmi başvuru yapmak isteyenler yatırımcılar yukarıdaki yazıyı spk iletebilir.. https://www.cimer.gov.tr/ ytd https://www.turkiye.gov.tr/spk-sikayet-ihbar
     Alıntı Originally Posted by Murat DOĞAN Yazıyı Oku
    Şirketlere web sitesi oluşturma zorunluluğu getirilmesi 7 Ocak 2012'de yürürlüğe giren 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu'na göre ZORUNLUDUR. Bu tarihten itibaren 3 ay içinde internet sitesini oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacak. CHA

Azami ortak sayısı ile ilgili ise gerek eski TTK'da gerekse de yeni TTK'da bir hüküm bulunmuyor. Burada önemli olan husus, 250 ortağı geçen sermaye şirketlerinin Sermaye Piyasası Kanunu gereği halka açık şirket statüsü kazanacağı ve bu nedenle kuruluş, işleyiş ve denetim bakımından SPK hükümlerine tabi olacağıdır. DEMEKKİ BU TÜR ŞİRKETLERİ SPK TA DENETLEMİYOR DENETLESEYDİ İNTERNET SİTESİNİ AÇTIRIRDI , AÇILMASI KONUSUNDA GİRİŞİM YAPTIM BAŞVURUMU YAPTIM BAKALIM NE OLACAK YTD
    başvurmayı unutmayın !!! BAŞLIĞA PİYASAYI EKLEMEYİ UNUTMAYIN
    Son düzenleme : Murat DOĞAN; 24-05-2020 saat: 03:15.

BALATA HAKKINDA ÖZELİME ÇOK SORU SORULMAKTA ARKADAŞLAR, AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLERSENİZ BALATA HAKKINDA AZ ÇOK BİLGİ SAHİBİ OLACAKSINIZ... BALATA OTOMOBİLİN EN ÖNEMLİ AKSESURLARI ARASINDA YER ALMAKTA ... BALATACILAR A.Ş VE ERKA BALATANIN ÜRETTİĞİ BALATA VE ERKANIN ÜRETTİĞİ BALATA VE DİSK BALATASI PİYASANIN EN İYİLERİ ARASINDA DEĞERLENDİRİLİYORDU O YILLARDA ., TÜRKİYE DE TRAFİĞE KAYITLI 23.000.000 MİLYON ARAÇ OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜRSE ÖNEMLİ BİR SEKTÖR OLARAK DURUYOR YÖNETİMİN HAZİRANIN 2 SİNDE ALACAĞI KARARLAR ŞİRKETE YÖN VERECEKTİR ALINACAK KARARLAR ŞİMDİDEN HAYIRLI OLUR İNŞALLAH YTD

https://www.youtube.com/watch?v=_UYM3cv68zo

https://www.youtube.com/watch?v=sFLgXbCeNiQ

https://www.youtube.com/watch?v=hxcHAON0tII (DISK BALATA )
    Son düzenleme : Murat DOĞAN; 26-05-2020 saat: 04:02.

Sayfa 95/138 İlkİlk ... 45859394959697105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •