Sayfa 110/138 İlkİlk ... 1060100108109110111112120 ... SonSon
Arama sonucu : 1102 madde; 873 - 880 arası.

Konu: BALAT - Balatacılar Balatacılık

Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by alyatçı Yazıyı Oku
    Arkadaşlar uçuk hayallerim var nedense.Normal de herkes 1 tl büyük direnç der .Ama ben satmayacagim.

2 yılda çift haneler bile olabilir.
    Sen kâhin misin?

üç aylık takas

Aracı kurumumuz Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından 13.10.2020 tarih ve 142 sayılı yazı ile Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı'na

yapılan sermaye artış başvurusu olumlu sonuçlanmamıştır.

Yatırımcılarımıza duyurulur

NE YAZMIŞTIM ÖNCEDEN BİR HATIRLAYIN BU BEDELLİ ONAYLANMAZ DEMEDİM Mİ ? AMOR

Alıntı Originally Posted by murat doğan Yazıyı Oku
    kaç kere uyardım ! Dinlemediniz beni dua edinde bedelli onaylansın spk bedelliyi onaylamaz ise bu hissede tahsisli kararı alına kadar 1,75 ile 2,50 arasına kadar hissenin geri çekilme potansiyeli bulunmakta ... Ytd biraz zamana ihtiyaç var... Amor

[ımg]https://s12.directupload.net/images/201026/temp/xu3rq2uw.png[/ımg][/url]
    daha önce yazdığım yazı amor

Alıntı Originally Posted by Murat DOĞAN Yazıyı Oku
    ARA DÖNEM ÖZET FİNANSAL TABLOLARA İLİŞKİN

SINIRLI DENETİM RAPORU

Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Genel Kurulu'na,

Giriş

Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Şirket") ile bağlı ortaklıklarının (hep birlikte "Grup" olarak anılacaktır) 30 Haziran 2020 tarihli ilişikteki ara dönem özet finansal durum tablosunun ve aynı tarihte sona eren altı aylık ara hesap dönemine ait özet kâr veya zarar ve diğer kapsamlı gelir tablosunun, özkaynak değişim tablosunun ve nakit akış tablosu ile açıklayıcı dipnotlarının sınırlı denetimini yürütmüş bulunuyoruz. Şirket yönetimi, söz konusu ara dönem özet finansal tabloların Türkiye Muhasebe Standardı 34, Ara Dönem Finansal Raporlama Standardı'na ("TMS 34") uygun olarak hazırlanmasından ve sunumundan sorumludur. Sorumluluğumuz, yaptığımız sınırlı denetime dayanarak söz konusu ara dönem özet finansal tablolara ilişkin bir sonuç bildirmektir.

Sınırlı Denetimin Kapsamı

Yaptığımız sınırlı denetim, Sınırlı Bağımsız Denetim Standardı ("SBDS") 2410 "Ara Dönem Finansal Bilgilerin, İşletmenin Yıllık Finansal Tablolarının Bağımsız Denetimini Yürüten Denetçi Tarafından Sınırlı Bağımsız Denetimi"ne uygun olarak yürütülmüştür. Ara dönem finansal bilgilere ilişkin sınırlı denetim, başta finans ve muhasebe konularından sorumlu kişiler olmak üzere ilgili kişilerin sorgulanması ve analitik prosedürler ile diğer sınırlı denetim prosedürlerinin uygulanmasından oluşur. Ara dönem finansal bilgilerin sınırlı denetiminin kapsamı; Bağımsız Denetim Standartlarına uygun olarak yapılan ve amacı finansal tablolar hakkında bir görüş bildirmek olan bağımsız denetimin kapsamına kıyasla önemli ölçüde dardır. Sonuç olarak ara dönem finansal bilgilerin sınırlı denetimi, denetim şirketinin, bir bağımsız denetimde belirlenebilecek tüm önemli hususlara vâkıf olabileceğine ilişkin bir güvence sağlamamaktadır. Bu sebeple, bir bağımsız denetim görüşü bildirmemekteyiz.

Şartlı Sonucun Dayanağı

1. Grup'un ana ortaklık ve bağlı ortaklıklarının stokları sayımlarına iştirak edilememiş ve tarafımıza konu ile ilgili bilgi verilmemiştir. Stok yönetimi ve stok kontrolü ile ilgili sağlıklı bir sonuç verecek sistemi olmadığından stok ve maliyet kalemleri ile ilgili olarak güvence verilemeyeceği kanaatine ulaşılmıştır. Buna bağlı olarak bu kalemlerde herhangi bir düzeltmenin gerekip gerekmediği tespit edilememiştir. Konsolide finansal tablolarda sunumu yapılan toplam stokların değeri 9.865.129.-TL'dir.

2. Grup yönetimi, işten ayrılan personellere toplam 1.316.690.-TL değerinde çek ve senet vermiş olup, verilen kıymetli evraklara ilişkin olarak gider tahakkukları yapılmamıştır. Personel yönetimi ve kontrolü ile ilgili sağlıklı bir sonuç verecek sistemi olmadığından personelden alacaklar kalemi ile ilgili olarak güvence verilemeyeceği kanaatine ulaşılmıştır. Grup yönetimi, gider tahakkuklarını kayıtlarına almış olması durumunda, özkaynakları 1.316.690.-TL tutarında azalacak, net dönem zararı aynı tutarda artacaktır.

3. İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar olarak sınıflandırılmış olan Guil Tejarat şirketinden 126.973 USD dövizli alacak şirket kayıtlarında tarihi maliyet kayıtları ile takip edilmekte olup 434.975.-TL'dir. Rapor tarihi itibariyle değerlemesi yapılmamış olup, mutabakat sağlanamamıştır.Söz konusu alacağın geri kazanılabilirliği konusunda denetim kuruluşu olarak bir değerlendirme yapma imkanına sahip değiliz.

4. Grup'un; 2018 ve 2019 yıllarında normal faaliyetlerini sürdürülebilmesi ile ilgili likidite güçlüğü içerisine düşmüştür. Ancak; alınan iyileştirici önlemler çerçevesinde çalışmalar devam etmektedir. Bağlı ortaklığı olan Berka Balata Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrika binasına üretim yapabilmek için gerekli olan elektrik 27.11.2019 tarihinde bağlanmış ve üretime başlanması ile ilgili planlamalar yapılmıştır.(Not:2)

5. Grup'un vadesi geçmiş ve ertelenmiş vergi ve sosyal güvenlik prim borçları 31 Aralık 2019 itibarıyla 5.383.763.-TL tutarında borcu bulunmaktadır (Not:8).

6. Grubun 30.06.2020 tarihi itibariyle personele olan ücret borcunun 706.156.- TL kısmı Haziran 2020 öncesine ait olup; ekonomi çevrelerinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle ödenememiştir. Ayrıca 2016 yılında alınan iyileştirici önlemler çerçevesinde işine son verilen personele ödenecek kıdem tazminatına istinaden verilen 1.316.690.-TL borç senetlerinden 1.004.457.- TL'lik kısmı rapor tarihi itibariyle ödenememiştir.(Not.7-14)

7. Grup'un 31.12.2019 tarihi itibariyle kısa ve uzun vadeli kredi borcu toplam 832.458.-TL'dir. Vadesi gelmiş kredi taksitlerden ödenemeyen anapara tutarı 57.199.-TL'dir. (Not.6)

8. Grup yönetimi; üretilen mallara olan talebin devam etmesi nedeniyle; likidite probleminin çözülmesi halinde alınan iyileştirici önlemler ve giderek azalacak finansman giderlerinin etkisiyle faaliyetlerini kesintisiz sürdürüp; işletme sürekliliğinin sağlanabileceği kanaatindedir. Grup yönetiminin işletmenin sürekliliğine yönelik değerlendirmesi ve hareket planına ilişkin açıklamaları Not.2'de yer almaktadır.

İşletmenin Sürekliliğiyle İlgili Açıklamalar

Grup'un 30 Haziran 2020 tarihi itibariyle 1.132.782 .-TL net kar ettiğini ve özkaynaklarının bu tarih itibariyle 6.042.260.-TL'dir.(TTK 376.ncı maddesi uyarınca özkaynak kaybı % 52 ).

Dikkat Çekilen Hususlar

Dünyada ve ülkemizde yayılan Covid-19 salgını ve salgına karşı alınan önlemler, salgına maruz kalan tüm ülkelerde operasyonlarda aksaklıklara yol açmakta ve hem küresel olarak hem de ülkemizde ekonomik koşulları olumsuz yönde etkilemektedir. Bu salgının ekonomik etkilerinin raporlama tarihi itibarıyla belirsiz olması nedeniyle, Şirket'in operasyonları dolayısıyla finansal tabloları üzerindeki etkileri makul bir şekilde tahmin edilememektedir.

Rapor tarihi itibariyle, COVID-19 salgını nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü tarafından "Pandemi" ilan edilmiş olup seyahat, hareket ve müşteri ziyaretlerine ilişkin kısıtlamalar, bu kanıtların planlanan nitelikte ve zamanda elde edilememesine sebep olmuştur. Bu durumda denetçi olarak yeterli ve uygun denetim kanıtı elde etmek için alternatif prosedürler geliştirilmiştir.

Şartlı Sonuç

Sınırlı denetimimize göre, Şartlı Sonucun Dayanağı paragrafında belirtilen hususlar hariç olmak üzere, ilişikteki ara dönem özet finansal tabloların, tüm önemli yönleriyle, TMS 34'e uygun olarak hazırlanmadığı kanaatine varmamıza sebep olacak herhangi bir husus dikkatimizi çekmemiştir.

MEGA GLOBAL ULUSLARARASI BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.

Member of Inpact International

Birsen UÇAR

Sorumlu Denetçi

İstanbul, 02.Kasım.2020

****ana ortaklığın stoklarını sayamıyorsan neden bunu açıklıyorsun ... STOKLARINIZDA YALAN ŞİRKETİNİZİN YALAN OLDUĞU GİBİ SPK BEDELLİYİ RET ETTİĞİNDE GÖRECEĞİM BEN SİZİ !!! BALAT ÜZERİNDE BEDELLİ AÇIKLAYIP ERKA BALATANIN ARSASININ ÜZERİNE BALATIN TÜM MALLARINI KAÇIRMAK DOĞRUMU SİZCE MAREM BİZ İŞİMİZİ DOĞRU YAPIYORUZ DİYORSNUZ ÖNCE ŞİRKETLERİ BİRLEŞTİRİN SONRA BEDELLİ AÇIKLAYIN... ÇOK TEYLİKELİ İŞLER YAPIYORSUNUZ BU ÜLKEDE GENYH TAHTASINI KAPATTILAR ARKASINDE GENPOWER JENERATÖR VARKEN SPK SİZEMİ ACIYACAK İÇİ BOŞALTILMIŞ ŞİRKETLERİN ÜZERİNDEN İŞLEM YAPIYORSUNUZ DURBAKALIM ZAMAN NE GÖSTERECEK TAKİPTEYİM.. 1.4 MİLYON KAR AÇIKLAMIŞ VALLA KOCAMAN GÜLDÜM... HANİ BİR BAŞKASINI KANDIRISINIZDA BENİ NASIL KANDIRACAKSINIZ .. ALİ BEY
    DAHA ÖNCE YAZDIĞIM YAZI ÖRNEĞİ -----------------------------------AMOR

Sayfa 110/138 İlkİlk ... 1060100108109110111112120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •