Sayfa 1/15 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 114 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ULUFA - Ulusal Faktoring A.Ş.

1. ULUFA - Ulusal Faktoring A.Ş.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), İhlas Haber Ajansı AŞ'nin hisse başı 4,60 liradan ve Ulusal Faktoring AŞ'nin hisse başı 2,49 liradan halka arz başvurusunu onayladı.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

2. ULUFA koduyla işlem görecek. / %50’si yurt içi bireysele eşit dağıtım yöntemi / Fiyat: 2.49

Halka Arz Edilecek Paylar, Şirket’in mevcut pay sahiplerinden PineBridge Eurasia Fund’e ait toplam 7.500.000 TL nominal değerli 7.500.000 adet C Grubu pay ile Şirket’in çıkarılmış sermayesinin 100.000.000 TL’den 133.500.000 TL’ye artırılması yoluyla ihraç edilecek toplam 33.500.000 TL nominal değerli 33.500,000 adet C Grubu paydan oluşmakta olup. Halka Arz Edilecek Paylar’ın toplam nominal değeri 41.000.000 TL ve mevcut çıkarılmış sermayeye oranı A olacakur, Halka Arz Edilecek Paylar’in sermaye artışı sonrası toplam çıkanılmış sermayeye oranı ise 0,71 olacaktır.

Ek Satışa Konu Olbilecek Paylar’ın nominal değeri 7.500.000 TL olup, mevcut çıkarılmış sermayeye oranı %7,5’tir. Ek Satışa Konu Olabilecek Paylar’ın sermaye artışı sonrası toplam çıkarılmış sermayeye oranı ise %5,62 olacaktır.

Paylarin toplam nominal değeri toplam 48.500.000 TL olup, Ek satışlar ile birlikte oplam 48.500.000 adet hisse halka arz edilecek.
    Halka arz yöntemi nasıl olacak?
    Yöntem olarak payların %50’si yurt içi bireysele eşit dağıtım yöntemi kullanılması planlanıyor. Payların %50’si yurt içi kurumsal yatırımcılara Osmanlı Yatırım’ın önerileri de dikkate alınarak şirket ve halka arz eden pay sahipleri karar verecektir. Şirket payları henüz Borsa İstanbul’da işlem görmemektedir. Borsada işlem görmesi için BİAŞ’tan gerekli onaylamalarının yapılması gerekmektedir.
    Taslak izahnamade yapılan açıklamada halka arz satış, sabit fiyat ile talep toplama Osmanlı Yatırım sorumluluğunda halka arz olması bekleniyor.

Halka arz gelirlerinin %70’ni yeni şubeler faktoring alacaklarında kullanılması, %30’nun da mevcut şubeler faktoringın alacaklarında kullanılması planlanıyor.
    Piyasa kaynaklarından edinilen bilgilere göre halka arzların önümüzdeki hafta çarşamba perşembe günleri talep toplaması bekleniyor.

Kaynak: https://paraajansi.com.tr/spk-bu-sir...-verdi/105948/

3. Ziraat, Ak, İş bankasını denedim gözükmüyor, bunlar katılmadımı acaba halka arza veya günümü gelmedi yoksa.

4.  Alıntı Originally Posted by teamsah Yazıyı Oku
    Ziraat, Ak, İş bankasını denedim gözükmüyor, bunlar katılmadımı acaba halka arza veya günümü gelmedi yoksa.
    4-5 kasım gibi talep toplama onun için gözükmüyordur herhalde

5.  Alıntı Originally Posted by tokborist.. Yazıyı Oku
    4-5 kasım gibi talep toplama onun için gözükmüyordur herhalde
    Tamam, teşekkürler.

6. Selamlar baya sessiz forum küçük bir eşit halka arz katılmayı düşünüyorum yaklaşık 50 m gibi bir meblag bireysele ayrılmış hedefe gelen talep kadar gelse 200 TL civarı kisi başı hisse düşer tatmin edermi tabiki baya zor ��

7.  Alıntı Originally Posted by madbroker Yazıyı Oku
    Selamlar baya sessiz forum küçük bir eşit halka arz katılmayı düşünüyorum yaklaşık 50 m gibi bir meblag bireysele ayrılmış hedefe gelen talep kadar gelse 200 TL civarı kisi başı hisse düşer tatmin edermi tabiki baya zor ��
    Arz tamamen oransal.bireysele%40 ayrıldı

48.5 milyon hisse x 2.49 = 121 milyonluk kucuk bir halka arz.

Tamami oransal olacak.

Osmanli menkul degerler aracilik yapacak.

4 - 5 Kasim 2021

%40 Bireysel yatirimciya ayrildi.
    %50 Yurtici Kurumsal yatirimci
    %10 Yurtdisi Kurumsal yatirimci

"yatırım tavsiyesi değildir"

Sayfa 1/15 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz