Sayfa 33/72 İlkİlk ... 23313233343543 ... SonSon
Arama sonucu : 569 madde; 257 - 264 arası.

Konu: Altın vurus 5

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sn. Babo, gerçi siz teknik analistsiniz ama, yine de bu piyasalardaki 50 yıla yakın tecrübenize istinaden sormak istiyorum. Sizce ülkede temel olarak ne değişecek de, EUR bazlı altın vuruş süreci gerçekleşecek? Sadece EUR bazlı çok ucuzlamış olmamız mı bunu sağlayacak? Diğer yandan baktığımızda 2013 den beri EUR bazlı ucuzluyoruz. Neden şimdi olacak? Bu konuda fikrinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler,
    Ben aslında temelciyim, 1980 girişli bankacıyım, banka yönetim kuruluna 'mali tahlil' yaptım 3.5 yıl.

Sorunuzun cevabi daha önceki Altin Vuruş Grafiklerinde mevcut.
    Bizim ülkemiz her zaman 'parasını katlamak isteyen' yabancılar için bulunmaz bir nimet olmuştur.
    Bakin bugün faize Dünyada en yüksek prim veren ülkeyiz.

Ancak bu değerlendirmem ile 'faizlerin düşmesi gerektiği' savına katildigim sonucunu çıkartmayın lütfen.
    Ekonomik olarak Turkiye her devirde yanlış politikalarının sonucunu ödedi.

Özetle 'ekonomi yönetiminin siyasetten bağımsız' olması gerektiğine bir kez daha inanmamız gerekiyor.
    Siyasetçi her zaman siyasetini yapsın, ama ekonomiyi uzman eller yönetsin!

Buradaki hassas nokta siyaset ile ekonomiyi ayırt etme başarısından geçiyor.
    Şimdilik ancak bu kadar yazabiliyorum.

özür dilerim.
    Son düzenleme : bikmisbroker; 27-11-2021 saat: 16:35.
    YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    MECBUREN yatirimci olursunuz.SOROS.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

2. Çok teşekkür ederim, gayet iyi anladım abi.

Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Bu sorunun cevabi daha önceki Altin Vuruş Grafiklerinde mevcut.
    Bizim ülkemiz her zaman 'parasını katlamak isteyen' yabancılar için bulunmaz bir nimet olmuştur.

Ancak bu değerlendirmem ile 'faizlerin düşmesi gerektiği' savına katildigim sonucunu çıkartmayın lütfen.

Özetle 'ekonomi yönetiminin siyasetten bağımsız' olması gerektiğine bir kez daha inanmamız gerekiyor.

özür dilerim.

Biz daha LAİK'liği ayıramamışız.

Demokrasiyi benimseyememişiz bakalım ekonomi nasıl ayrılacak.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

4.  Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Ben aslında temelciyim, 1980 girişli bankacıyım, banka yönetim kuruluna 'mali tahlil' yaptım 3.5 yıl.

Sorunuzun cevabi daha önceki Altin Vuruş Grafiklerinde mevcut.

özür dilerim.
    Hangi yabancı TL deki değer kaybını umursamadan mevcut politikamıza devam edecez diyen bir liderin olduğu ülkeye , SWAP lar da kapalı iken üstelik , dolar bozup tl ile yatırım yapar?

Eski altın vuruşların hepsinde BORSA tl (ve tabi döviz olarak da) dipte..Dolar zirvede idi..
    Şimdi ise böyle değil..
    Küçük hisseler zaten önden 1 e 5 10 yapmış durumda..
    f/k lar p/d leri 3 e 5 e katlamış durumda..

Ve görüldüğü gibi dolar ile sidik yarışına girmiş bir borsa mevcut..
    Bu iş ne kadar sürdülürebilir veya hangisi pes eder..
    Doların pes edeceğini düşünüyor musunuz?
    Ediyorsanız neden ?

Doların pes edeceğini düşünmüyorum.
    Öylesi bir iddiam da yoktur.

Siyasi yorumunuza ilave birşey yazmayacağım.

Benim işim değil.

Benim işim borsa ve ekonomi.

Bu bakış açısı ile yazdım, yazıyorum ve yazacağım.

Ve yine dikkat ederseniz xu30 haricinde grafik vermiyorum.

xbanka ve xusin haricinde grafik vermiyorum.

450-500 tane hisse senedinin içinde f/k sı pd/dd si bilmem kaç olmuş kağıt elbette var.

Önemli olan 'bakış açısı' bence.

Ve farklı düşünüyoruz.

Sent from my iPhone using hisse.net
    YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    MECBUREN yatirimci olursunuz.SOROS.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

6. Abi belki pek yeri değil ama orta vade altın ons beklentiniz nedir ? Yaklaşık bir senedir %10 luk bir marjda gidip geliyor sanırım. Bir kırılım beklentiniz var mı ?

7. Mustafa ağabey sevgili babo ağabeyim, topikteki yazılarınızı büyük bir ilgiyle takip etmekteyim, altın vuruş 5 topigi açmanız çok güzel oldu ve gerçekten engin tecrübelerinizden ve bulgilerinizden faydalanıyorum, topigi actiginizdan beri şu ana kadar endeks tarafında güzel bir primlenme oldu, TR döviz ve faiz sancisindan kurtulup rahata erecekmi ve bistte altın vuruş devam edecek mi? Mevcut konjonktürde Aralık ayında yeniden 100 veya 200 pips faiz indirimi gelirse TL.iyice dibe vuracak ve doviz yeniden ataga gececek, hisseler döviz bazında ucuzlayacagi için ucuzlayan hisselere yine talep gelecek yabancilar tarafindan şu anda oldugu gibi ve hisseler bir miktar daha yükselecek, ancak döviz, emtialar, ons altın ve enflasyonda beraberinde yükseleceği için biz gercekten kazanmış olacakmıyız Reel olarak? Evet borsa yükselir faiz indirimi gelirse ve döviz fırlar tekrar, döviz bazında hisseler ucuz kalacağı için bist'te yükselir ancak bu gerçek bir altınvurusmu olur? Yoksa fiyatların bizimle oyunu mu?

8.  Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Doların pes edeceğini düşünmüyorum.
    Öylesi bir iddiam da yoktur.

Siyasi yorumunuza ilave birşey yazmayacağım.

Benim işim değil.

Benim işim borsa ve ekonomi.

Bu bakış açısı ile yazdım, yazıyorum ve yazacağım.

Ve yine dikkat ederseniz xu30 haricinde grafik vermiyorum.

xbanka ve xusin haricinde grafik vermiyorum.

450-500 tane hisse senedinin içinde f/k sı pd/dd si bilmem kaç olmuş kağıt elbette var.

Önemli olan 'bakış açısı' bence.

Ve farklı düşünüyoruz.

Sent from my iPhone using hisse.net
    Sende mi ekonomist and ekonominin kitabini yazdin sevgili Babo? Obur koyde birisi olee demiyorda. Sevgi ve saygilar.

Sayfa 33/72 İlkİlk ... 23313233343543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •