Sayfa 42/72 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon
Arama sonucu : 569 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Altın vurus 5

1.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bilmediğimiz bir şey varsa öğrenelim diye sorduk sn BaBo. Çünkü EURO grafiklere göre bir Altın Vuruş (henüz) yok. Ama TL grafiklere göre var. Hem de çok kısa bir sürede yaklaşık %50 gibi.

Kafamız karıştı.. Bu kadar yılın tecrübesine sahip BaBo niye EUR grafik verdi diye.

Ama öğrenemedik. Öğrenebilmek için sn guneysu gibi bir 100'lük feda edeceğiz galiba. Mezesi de cabası.
    TL grafiklere göre en tepedelerdeyiz. Nereye gideceğimiz belli değil. Ancak euro/dolar bazında diplerdeyiz.
    Sayın babo altın vuruşu sadece euro grafiklere göre başlatmaz, faiz/dolar/borsa üçlüsünün analizi sonucu rally olacağına karar verir. Topic 23.10.2021 de açıldı, bu tarihten beri hisselerdeki artış miktarı ortada....

Bu arada;

Enkanın patronu da 60 milyon lot almış.

Sent from my iPhone using hisse.net
    YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    MECBUREN yatirimci olursunuz.SOROS.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

3.  Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Bu arada;

Sayın babo sanırım nakitte olan patronlar bu seviyeden dolar almak yerine hisse senetlerini alıyorlar. Çok mantıklı bir hareket...

4.  Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Bu arada;

bu alımlar günün birinde tekrar satma amacıyla mı alınıyor ? Sayın Babo

Sayin babo bimde az da olsa geri alim acikladi sizin para nasil kaybedilir topiginizin buyük kismini gecmisde okumusdum tecrübelerinizden cok faydalaniyirum.
    Son düzenleme : Serdardm79; 07-12-2021 saat: 01:25.

Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    TL grafiklere göre en tepedelerdeyiz. Nereye gideceğimiz belli değil. Ancak euro/dolar bazında diplerdeyiz.
    Sayın babo altın vuruşu sadece euro grafiklere göre başlatmaz, faiz/dolar/borsa üçlüsünün analizi sonucu rally olacağına karar verir. Topic 23.10.2021 de açıldı, bu tarihten beri hisselerdeki artış miktarı ortada....
    Teşekkür ederim.
    Dilimizde tüy bitti, en sonunda kitabini da yazıp bir kenara çekilmek lazım!
    YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    MECBUREN yatirimci olursunuz.SOROS.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

7. Altın vuruş diye nitelenen yükselişlerin pek çok bileşeni var.

Geçmişte altın vuruş başlıkları açıldıktan hemen sonra yükselişlerin hemen başlamadığı, uzun bir süründürme ve mal toplama süreci yaşandığını hatırlıyorum. Hatta bir süre düşüşler yaşandığını hani altın vuruş nerede başlamış tarzında yakınmaların olduğunu.

Bu sefer yaşanan tl bazlı yükseliş yabancı paralar karşısında Türk lirasının aşırı değer kaybından dolayı hisselerin çok ucuz kalmasıyla da ilgili olarak daha çabuk başlamış olabilir.

Nihayetinde benim beklentim ülkenin her anlamda dibe vurması dolayısıyla artık yeni bir sürecin başlaması gerektiğinin görülüyor olması. Şu anda yabancı para bazlı hala diplerde olmamız bu yüzden diye düşünüyorum.

Konjonktürel olarak baktığımızda da bu sürecin başladığı ancak netleşmesi için yönetimsel değişikliklerin bunu zamansal olarak belirleyeceğini düşünüyorum.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

8.  Alıntı Originally Posted by kumralada Yazıyı Oku
    Konjonktürel olarak baktığımızda da bu sürecin başladığı ancak netleşmesi için yönetimsel değişikliklerin bunu zamansal olarak belirleyeceğini düşünüyorum.
    Yönetimsel değişiklikler den neyi kastettiginizi anlayamadim.

Takip ettigim kadariyla Altin Vurus topiginin acilis zamanlamasi bence mukemmel.

Yonetimselden kasit bunlarin piyasa icin bir seyler yapacagi ise, bos beklenti.

Secilme barajini %7 indirmeye ugrasiyorlar.

Koltuk degnegi meclis disinda kalmasin ki kanundan kacabilsin.

Sayfa 42/72 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •