Sayfa 58/72 İlkİlk ... 848565758596068 ... SonSon
Arama sonucu : 569 madde; 457 - 464 arası.

Konu: Altın vurus 5

1. Şuan borsanın yükselmesinin nedeni enflasyon değil..vatandaşın kripto paraya üşüştüğü gibi borsaya üşüşmesidir..
    bunun öncülüğünü belli yatırım fonları ya da şirket sahipleri yapmıştır elbette..
    amaç sürünün önünde gidip sürüye kaval çalıp gütmekti..şuan başardılar bunu..
    BU SÜRECİN TERSE DÖNMESİ İÇİN doların yükselmesi yeterli olacaktır..
    bunu yapacak olan da yine kavalı çalan kişiler olacaktır..

2. ==Sürecin terse dönmesi==
    zaman olarak tahmininiz var mı??
    birde aşağıdaki soğan grafiği ne anlatıyor, onuda yazsanız

3. bu dolar grafiği o yüzden önemli..

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    Üstad, müsadenizle benim penceremden bir dolar grafiği de ben eklemek istiyorum..yaklaşık 1 yıllık bu baskı seçime kadar dayanır mı yoksa seçimden hemen sonra mı patlar bilemiyorum..ama %200 lere varan enflasyon yaklaşık 1 yıldır dolar tarafından pek fiyatlanmadı..bu baskı işin doğasına ters..
    ----döngüsel analiz----

4. uzun vade zirve tepeleri yaklaşık 3-4 ay sürüyor..
    akp seçime kadar borsayı ayakta tutar..
    seçime 6 ay var, 2 ay daha yükselir ve 3-4 ayda zirvede yatay hareket edecek diyelim..
    tahminim seçime 1 ay kala zirve olgunlaşıp düşüş süreci başlar..
    çünkü birilerine ( şuan vatandaşı borsaya sürükleyenler ) oyun kuruculardan bilgiyi alıp gemiyi terketmesi için 1 ay süre yeterli..
    ( ANKETLER BOŞ DURMUYOR SON 1 AY HERŞEY AÇIĞA ÇIKACAK )

Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    ==Sürecin terse dönmesi==
    zaman olarak tahmininiz var mı??
    birde aşağıdaki soğan grafiği ne anlatıyor, onuda yazsanız

Son bir ayda düşüş baslayacaksa, seçim nasıl kazanılacak, en azından borsaya gönül veren seçmenler açısından.
    O zaman üç dört ay borsayı ayakta tutmanın ne anlamı kalır ki .
    Bence yeni hükümet kurulup , program açıklanmaya yakın sert düşüş başlar . Anlayabilmek için yazdım, yanlış anlaşılmasın lütfen
     Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    uzun vade zirve tepeleri yaklaşık 3-4 ay sürüyor..
    seçime 6 ay var, 2 ay daha yükselir ve 3-4 ayda zirvede yatay hareket edecek diyelim..
    çünkü birilerine ( şuan vatandaşı borsaya sürükleyenler ) oyun kuruculardan bilgiyi alıp gemiyi terketmesi için 1 ay süre yeterli..
    Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    uzun vade zirve tepeleri yaklaşık 3-4 ay sürüyor..
    Halka arzlar ilginç!!!
    buna yorumun olur mu????
    küçük olanını yazayım (terra )
    116 kat yerli
    285 kat yabancı
    diğeri büyükçe olanını yazayım (ahgaz)
    10 kat yerli
    7 kat yabancı
    tahminim yabancılarda 500m 700m
    hatta abartıp 1.2b talep etmiş olabilir
    Garip bir döngünün içindeyiz
    büyüğü hesabı ettim 69 milyar TL
    arz büyüklüğü 3.5 milyar TL
    talep aşırı uçukkkkk
    42 adet arz daha var demiyor
    henüz 5 bilemedin 6 si açıldı

7.  Alıntı Originally Posted by eaydin2003 Yazıyı Oku
    Son bir ayda düşüş baslayacaksa, seçim nasıl kazanılacak, en azından borsaya gönül veren seçmenler açısından.
    O zaman üç dört ay borsayı ayakta tutmanın ne anlamı kalır ki .
    Borsayla isi olan adam bunlara oy vermez.

8. 20 yıl önceleri Sn. Erdoğan şiir okudu diye ceza almıştı ve bu kendine oy kazandırmıştı..şuan aynı durum İmamoğlu için yapılıyor..birileri İmamoğlunu liderliğe taşıyor..İstanbul seçimi tekrarı bu planın ilk hamlesiydi..ve seçimin iptali İmamoğlunu açık ara liderliğe taşıdı..bana göre planlı hareketler bunlar..üst akıl ya da değil bilemem..
    düşünceme göre bunun borsaya yansıması şu olacaktır ;
    seçime çok yakın süre borsa 2000 yıl zirvesi gibi zirveyi tamamlar..ve seçimden önce iktidar değişikliği belki de sistem değişikliğinin fiyatlaması yapılır..bu durumda para altın ve dolara hızlı girmeli..ve borssadan çok sert çıkışlar olmalı..zarar eden vatandaş dolar ve altında soluğu almalı..bu aylarca devam etmeli..taaaki borsa yine makul mantıklı seviyeye gelene kadar..şalvarı çeken borsacı oldu..sokaktaki simitçi marketteki çırak sanayideki kalfa usta herkes borsacı olmuştu..
    %200 enflasyon ortamında faiz %10..dolar sabit...altın sabit.. vatandaşı dövüp kaçış için bilerek ve isteyerek sadece borsa kapısını açanlar utansın..

Sayfa 58/72 İlkİlk ... 848565758596068 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •