Sayfa 12/19 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
Arama sonucu : 150 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Kaybettiğinde neden suçu bir başkasında arıyorsunuz ?

1. Üzülerek dile bile getirmek istemesem de ....

Bu artık 3.dünya savaşı

Rusya yenilgiyi kabul etmeyecek. Her şeyini kaybeden bir liderin
    gözü kara neler yapabilir.

2. Dünya bir ekonomik krizin içindeydi.

100 yılda bir dengeler değişiyor. Oyun içinde oyunlar. bizler sadece figüranlarız.

3. izledikleriniz okuduklarınız Öncesinde kurgulanmıştı. the economist dergisi kapağında gizli her şey.

Yeni bölümlerde başrol oyuncumuz Çin

Günaydın hocam... Bir söz duymuştum: "Herkesin yapbozunun bir parçası bir başkasındadır." İnsanlar birbirlerine böyle kendilerinin eksik parçasını taşıyan varlıklar olarak bakabildikleri vakit dünya güzelleşecek. Biz o zamanları görür müyüz, bilmem; ama o güzelliği yazmak ve çocuklarımıza, etrafımıza anlatmak boynumuzun borcudur..

5.  Alıntı Originally Posted by TEK Yazıyı Oku
    Günaydın hocam... Bir söz duymuştum: "Herkesin yapbozunun bir parçası bir başkasındadır." İnsanlar birbirlerine böyle kendilerinin eksik parçasını taşıyan varlıklar olarak bakabildikleri vakit dünya güzelleşecek. Biz o zamanları görür müyüz, bilmem; ama o güzelliği yazmak ve çocuklarımıza, etrafımıza anlatmak boynumuzun borcudur..
    Selamlar Tek hocam sizleri burada görmek, yazdıklarımı okuduğunuzu bilmek beni onure etti. Öncelikle çok teşekkür ederim.

İnşallah hocam görürüz. Umudumuzu yitirdiğimiz zaman mücadelemizi kaybettik demektir.

Evet yazdıklarım hiç iç açıcı şeyler değil. Ama hayatın gerçekleri. Geleceği bilemeyiz. Ama bazen olabilecekleri düşünerekten hazırlıklı olmak. Direncimizi arttırır. Daha güçlü kalmamızı sağlar.
    Şok geçirmeyiz. Nasıl oldu , Niçin oldu, Eyvah şimdi Ne yapacağım düşüncesi ile zaman kaybetmeyiz. Hayata bakış açım farklı.

Anneyiz, babayız ilk başta çocuklarımızı düşünüyoruz. Onların üzülmesi bizi çaresiz bırakmalı. Değişik bir yaklaşımım var hayata.

Dünya eski dünya değil. Eskiden Ayu çıkabülü daş düşe bilür

Şimdi Füze düşebilir

6. Günaydın

Haklısınız hocam. Bizler anne baba olarak en kötüye göre hareket etmek durumundayız... Dün bir arkadaşımın kızıyla konuşuyoruz. Okulda öğretmen buna "geri zekâlı" demiş. "Sen öğretmene karşılık vermedin mi?" dedim. Öylece kalakaldım, dedi. Bu 17 yaşındaki kız olaya öyle içerlemiş ki bana bile anlattı olayı. Kızın babasıyla konuştum. Babasına da söylemiş olayı. Abi, okulu ara, öğretmenin ismini vermeden de olsa olayı idareye bildir. Kurulda konu dillendirilsin... Biz çocuğumuza böylesine hassasken yine aklıma düştü Ukraynalı, henüz dokuz yaşındaki Polina; dünyanın diğer yerlerinde savaşlarda, çatışmalarda solan bütün çocuklar gibi.

Sayfa 12/19 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •