Sayfa 17/19 İlkİlk ... 71516171819 SonSon
Arama sonucu : 150 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Kaybettiğinde neden suçu bir başkasında arıyorsunuz ?

Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Eğer isisz bir adaya düşerseniz yanınıza alicaginiz 3 şey nedir.
    Buna da cevap vereyim. Hayatta en çok sevdiğim 3 insanı alırdım.

2.  Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Buna da cevap vereyim. Hayatta en çok sevdiğim 3 insanı alırdım.
    selamlar sayın dore hoşgelmişsiniz sayfama

3. Ben sayfalarca yazsam anlayamazsınız beni

4. 1929 Buhranı, o dönemde dünyanın toplam sanayi üretiminin %42’sini üreten ABD’de ki New York borsasının çöküşüyle başlamıştır. ABD’de 1920’li yıllarda üretimin olağanüstü bir şekilde artması, ancak işçi ücretlerinin bu üretimi tüketebilecek düzeyde olmaması nedeniyle üretim ve tüketim arasında büyük bir dengesizlik ortaya çıkmıştır. Yani satın alma gücü bu büyüyen üretimle paralel olarak artmamıştır.

5. Bu dengesizlik, başlarda bankaların konut ve otomobil başta olmak üzere dayanıklı tüketim mallarının satın alınabilmesi için büyük oranlarda kredi vermesiyle giderilmeye çalışıldı. Ancak hem bu kredilerin birçoğunun geri ödenememesi hem de daha fazla kar amacıyla değerinin çok üstü fiyatlara satılan hisse senetlerinin yarattığı gerçek bir üretime dayanmayan büyüme, ABD borsasını olağanüstü olumsuz bir şekilde etkiledi.

6. Kapitalist sistemin ayakta kalabilmesi daha fazla kar elde etmesine; daha fazla kar elde edebilmesi ise tüketimin artmasına bağlıdır. Tarım sektörü de krizden doğrudan etkilendi. Tarım ürünlerindeki fiyat düşüşlerini engellemek için tonlarca ürünün imha edilmesi ülkede açlık sıkıntısının baş göstermesine neden oldu.

selamlar sayın dore hoşgelmişsiniz sayfama
    Teşekkür ederim hosbuldum
    Tüm kalbimle söylüyorum buraya ardı ardına icinizdekileri sıralamanız cok hoşuma gitti.

Gidişata üzülmüş ve burda biz okuyucuları bombardımana tutmussunuz. Cesurca. Takdir ettim farklı dusunsemde

Ben sayfalarca yazsam anlayamazsınız beni
    Mumkun

Ama su kadarını anladim sanirim. Her türlü tüketime karşısınız. Özellikle zamanın.. Gereksiz tüketim tabi ki

Ben de karşıyım. Fakat az daha zevke odakliyim. Fark burdan kaynaklanıyor olabilir

Sayfa 17/19 İlkİlk ... 71516171819 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •