Sayfa 9/19 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
Arama sonucu : 150 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Kaybettiğinde neden suçu bir başkasında arıyorsunuz ?

1. Ne kadar zamanımız kaldı ?

Herşeyin bir değeri var. Gün gelir 500 yapar gün belir 5 para etmez.

Mal kıymetlendikçe daha da sahipleniyorsun satmamak için direniyorsun. Bugünde satımıyım yarın daha da değerlenecek diye beklemeye devam et.
    100 aldığı arabayı 400 e satmayı bekleyen,250 ye aldığı evi 1000 satma hayali kuranlar. Kime satacaksınız ?
    Gıdayı stoklayıp yok diyen. Tezgahlara az mal koyup son ürünler bunlar imajı ile malını kıymetlendirenler.
    Devlet buna dur diyemiyor. Ama rabbim hiç kimsenin hakkını da kimsede bırakmaz.

Büyük bir sınavdayız. Dünya düzeni değişecek çok canlar yanacak. Bana bir şey olmaz diyenler. Hiç bir şey garanti değildir.

2. Hayatta hiçbirşey tesadüf değildir...
    ---RABBİM herşeyi yerine zamanına
    göre yazmıştır...
    ---Ve inşaALLAH derse yakaran;
    "İnşa eder YARADAN"...

3. Dünyanın düzeni dengeleri değişiyor. Bizler birer oyuncu. Rollerimiz bitene kadar oyuna dahiliz. Sonrası zincirlikuyu

4. Borsa dolar korelasyonu baktılar millet borsaya yuklendi ilk once borsaya bastılar millet buradan dolara giderse bir turda ona basarlar sistemde her zaman suru piskolojisi alt olmuştur degişmez gerçek cunku buyuk paralar ancak suru piskolojisi ile eritilir devlette spk diye bir kurum var ama maalesef sadece adı var bizzat baştakiler manipule ediyorken piyasayı spk memuru neylesin
     Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Dünyanın düzeni dengeleri değişiyor. Bizler birer oyuncu. Rollerimiz bitene kadar oyuna dahiliz. Sonrası zincirlikuyu
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Borsa dolar korelasyonu baktılar millet borsaya yuklendi ilk once borsaya bastılar millet buradan dolara giderse bir turda ona basarlar sistemde her zaman suru piskolojisi alt olmuştur degişmez gerçek cunku buyuk paralar ancak suru piskolojisi ile eritilir devlette spk diye bir kurum var ama maalesef sadece adı var bizzat baştakiler manipule ediyorken piyasayı spk memuru neylesin

PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Birde insanoğlu emek harcamadan para kazanmayı öğrettir. Zahmetsiz rahmet olmaz. Evden çalışmak isteyenler. Evden çalışır. Cripto para takip eder dolar euro alı satar... Vs para kazanabilirime yönlendirdiler. Yatırımcı olmak kolay dediler sende gel sende gel. Ben 25 senede öğrendim diyemezken. Sen nasıl öğrendin? Önce kuyay çekiyorlar. Sonra fişi çekiyorlar. Elinde ne var ne yok öperler adamı.

6. Dünyamız sadece yatırım üzerine kurulu değil.

Sevdiklerimiz var.

Sevdiklerimize karşı bile duygularımızı yitirdik.

Çocuklarımız canıımız.

Canımızı görmez olduk.

Teslim ettik. Sanal dünyaya, zorlukta nasıl çözümler bulmayı öğretmek yerine. Kolay yolları gösterdik.

Ulaşabileceğim kadar kişiye ulaşmaya çalıştım. Herkezi elimden geldiğince

uyarmaya çalıştım. Ben yanılmayı tercih ederim.

Vay ki halinize.

İnsanlar çok kötü olmuş gözlerine inen perde var.

Gözler görmez kulaklar duymaz olmuş. Algı tamimiyle kapanmış.

yapabileceğimi yaptım. Bu bir buhrandır.

Bir musibet bin nasihatten iyidir
    Son düzenleme : baba_baskan; 19-12-2021 saat: 20:42.

7. İlk defa Sovyetler Birliği'nin 1991'de dağılmasından sonra Batı Avrupa'ya göre oldukça fakir olan Doğu Avrupa (Ukrayna, Belarus, Polonya, Yugoslavya, Romanya…) ülkelerine tek başına tüm zamanların en büyük finansal yardımını yaparak ismini duyurdu. Yaptığı yardımlar Birleşmiş Milletler gibi büyük kuruluşların finansal yardımlarından daha fazladır.
    Birçok yazar ve ünlü isim Soros'un bu faliyetlerinden dolayı onu "hayırsever" olarak nitelendirir. Fakat aksine bu yardımlarını o ülkelerin sosyo-politik sistemini kontrol etmek için yaptığını iddia eden yazarlar da vardır. Soros, bu iddialara ve kafalardaki soru işaretlerine karşı: "Bu renkli devrimlerle suçlanmamın tek nedeni Rus propagandasıdır. Dünyanın her yanında böyle süreçleri destekliyorum. Şu anda Liberya'da yapıyoruz, Nepal'de de yapabiliriz." diyerek kendini savundu ve bu tür eylemlerini kabullendi. Ayrıca 2006 yılında bir Rus radyosuna verdiği demeçte, Gürcistan'da 2003 yılında gerçekleşen Gül Devrimi'ni finansal olarak da desteklediğini açıkladı.[14]
    İngiltere'deki Londra Ekonomi Okulu'ndaki öğrenciliği sırasında hocası olan Karl Popper'ın açık toplum felsefesinden çok etkilendiğini ve bu etkisinin yaşamında yanılabilirlik, içgörü, düşünebilirlik ve açık toplum gibi değerler sistematiğinin oluşmasında katkı sağladını ifade eder. Bu değer sistematiği ile finans piyasalarında çok başarılı olduğunu belirtir. George W. Bush ile arası açık olan Soros, Bush'un kapitalist açık ekonomilerin adını dünya üzerinde kötüye çıkardığını ve daha çok kendisi tarafından organize edilen sivil toplum kuruluşu örgütlerinin hareketini kısıtladığı beyan etti.
    Soros, Açık Toplum Vakıflarının kurucusudur. Soros'un Açık Toplum Vakıfları, Türkiye şubesi Eylül 2001'de kurulan Bebek'teki Açık Toplum Enstitüsü Yardım Vakfıdır (OSIAF). 2002'de, Irak Savaşı'nın başlamasından yaklaşık iki hafta önce Sabancı Üniversitesi'ni ziyaret etmiş ve söyleşide: "Türkiye, stratejik konumu nedeniyle en iyi ihracat ürünü ordusudur." demiştir.[15]

Açık toplum vakıfları
    Gariban ülkeleri sömürmek içindir
    Beladır o açık toplum vakıfları
    Siz dünyayı tanımamışınız

Sayfa 9/19 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz