Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819
Arama sonucu : 150 madde; 145 - 150 arası.

Konu: Kaybettiğinde neden suçu bir başkasında arıyorsunuz ?

1. Tatil planı yapmaya devam edenlere hayran kaldım.

2. Satılık arabaları takip ediyorum. Haftasında satılıyor. Büyük bir yarış var.
    Sattıktan sonra pişman olanlarda var tüh ya satmasaydim 50 bin koymuştu üzerine

3. Bizim köylü Ahmet eşeğini satmaya karar vermiş. Kıymeti tas çatlasa 50 lira eden eşek için pazarlık payını da ekleyerek 100 lira fiyat koymuş. Komşu köyden acilen eşeğe ihtiyacı olan Mehmet 100 lira ödeyip almaya razı olmuş. Köylü Ahmet eşeğini satmış ama akşam da uykusu kaçmış. Düşünüp durmuş, “Mehmet 50 liralık eşeğe niye 100 lira verdi?†diye. İçi rahat etmeyince ertesi gün eşeğini geri almaya karar vermiş. Pazara gittiğinde Mehmet’in eşeği 200 liradan satışa çıkardığını görmüş. Sonunda 200 liraya almak zorunda kalmış. Ayni olay bu kez Mehmet’in başına gelmiş.
    O da ertesi gün eşeği geri almaya karar vermiş. Bu alışveriş hergün fiyat arta arta devam etmiş. Birkaç gün sonra pazara bir başka köyden Hüseyin gelmiş. Hüseyin pazardaki kalabalığın arasına dalınca bir de ne görsün:
    - “Al, al, al, sat, sat, sat†bağrışmaları arasında bir yaşlı eşek ve bu eşeğin 1 milyon liralık satış fiyatı.
    Yanındakine sormuş
    - “Hemşerim, bu yaşlı eşek 1 milyar lira eder mi yahu?â€
    Adam hemen yanıtlamış;
    - “Valla grafikler ortada. Bu eşeğin fiyatı 50 liradan başladı, 950 liraya liraya geldi. Şöyle bir tekniğine bakarsan görürsün. Eşeğin fiyatı 1 milyondaki direncini kırarsa, 1,5 milyona kadar yolu var.
    Kısadan hisse!

4. Bu hikaye eskiden beri anlatılır.
    Essek ölür ise satacak malda kalmaz. Oyun biter.

baba_baskan Hoca'm, "Daha bu sabah yazdığım şiirimi sayfanız aracılığıyla forumdaşlarla paylaşsam olur mu?" diye sorsam size, o engin gönlünüzle hayhay diyeceğinizi biliyorum. Hem şiir sayfanızın başlığına da uygun, borsada para kaybedip acı çekenlere de bir umut kapısı açıyor. Allah insana sağlık verdikten sonra geriye kalan her güçlüğün üstesinden gelinebilir:

TATLILAŞMIŞSINIZ

Dallarınızda yeni yapraklar

Taze açmış çiçekler bahçelerinizde

Her gün o dingin nazarınızda

Yavaş yavaş yaşanacak bir ilkbahar

Büyümenin en güzelidir böylesi

Değer bilmenin

Gözlerinizde bir başka ışıltı

Havanız ferahlık vermekte çevrenize

Sabır ve şükürle geçtiğinizden olmalı

Acılarla dolu günlerden

Tatlılaşmışsınız

6. Sayfama sahip çıkmanız. Şiirin İzle ile güzelleştirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •