Sayfa 14/34 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Arama sonucu : 270 madde; 105 - 112 arası.

Konu: ARASE - Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş

1. 8 Nisan 2022 tarihli KAP açıklamamızda, Şirketimizin %100 Bağlı Ortaklıklarından Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş. ve Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Halk Bankası arasında kredi çerçeve sözleşmeleri imzalandığı, söz konusu sözleşmeler ile Aras Perakende Satış A.Ş. ‘ne 218 milyon TL nakdi + gayrinakdi kredi limiti; Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. 'ne 182 milyon TL nakdi + gayrinakdi kredi limiti tahsis edildiği bildirilmişti.

Bu defa, imzalanan kredi çerçeve sözleşmeleri kapsamında kullanılacak kredilerin teminatını teşkil etmek üzere;

Şirketimiz ortaklık paylarının;

Bir tarafta Çalık Enerji San. ve Tic. A.Ş. ‘ne ait 16.750.000 adet C grubu hamiline yazılı pay üzerine; 31.03.2022 tarih ve 2022/4 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ve 01.04.2022 tarihli Hisse Rehin Sözleşmesi hükümleri uyarınca, 14/3/2022 tarihli Kredi Çerçeve Sözleşmesi uyarınca %100 bağlı ortaklıklarımız olan Kredi Alan sıfatıyla Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Aras Elektrik Perakende A.Ş.'nin, Kredi Veren sıfatı ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. Erzurum Şubesi'nden kullanmış olduğu ve kullanacağı kredinin, doğmuş ve doğacak her türlü borçlarının teminatı olmak üzere Türkiye Halk Bankası A.Ş. Erzurum Şubesi lehine, 01.04.2022 tarihinden itibaren, kesintisiz surette birinci derece birinci sıradan rehin tesis edilmiştir.

Diğer tarafta Kiler Holding A.Ş. ‘ne ait 16.750.000 adet C grubu hamiline yazılı pay üzerine; 31.03.2022 tarih ve 2022/4 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ve 01.04.2022 tarihli Hisse Rehin Sözleşmesi hükümleri uyarınca, 14/3/2022 tarihli Kredi Çerçeve Sözleşmesi uyarınca %100 bağlı ortaklıklarımız olan Kredi Alan sıfatıyla Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Aras Elektrik Perakende A.Ş.'nin, Kredi Veren sıfatı ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. Erzurum Şubesi'nden kullanmış olduğu ve kullanacağı kredinin, doğmuş ve doğacak her türlü borçlarının teminatı olmak üzere Türkiye Halk Bankası A.Ş. Erzurum Şubesi lehine, 01.04.2022 tarihinden itibaren, kesintisiz surette birinci derece birinci sıradan rehin tesis edilmiştir.

Böylece ilgili hisse rehin sözleşmesi kapsamında şirketimizin %50 oranındaki sermayesini temsil eden toplamda 33.500.000 TL nominal tutarlı ortaklık payı rehin olarak verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla sunarız.

2. Daha yeni rehin kalktı dediniz bu neyin nesi nasıl bi oyun oynuyolar

3.  Alıntı Originally Posted by haslemder67 Yazıyı Oku
    Daha yeni rehin kalktı dediniz bu neyin nesi nasıl bi oyun oynuyolar
    Ziraat Bankası'na olan kredi kapatıldı. 50 milyon.
    Şimdi de Halk Bankası'ndan kredi kullanma durumu var.

4. Peki hemşerim deniz kim bunların sahibi bilgin varmı.tşkler

5.  Alıntı Originally Posted by haslemder67 Yazıyı Oku
    Peki hemşerim deniz kim bunların sahibi bilgin varmı.tşkler
    Kiler ve Çalık grubu ortak.
    Kiler grubunun borsada şirketleri var. Klgyo ,Ktskr(torunlarla ortak) vs.
    Vahit Kiler AKP mv bi ara.

6. Şirketimiz %100 bağlı ortaklığı olan Aras Elektik Dağıtım A.Ş. sorumluluk bölgesindeki 2022 yılı Şebeke Tesis İşlerine ait, ekonomik ömrünü dolduran şebekelerin yenilenmesi, yeni enerji taleplerinin karşılanması, tedarik ve teknik kalitenin düzeltilmesi, müşterilerimizin enerji kesintilerinden daha az etkilenmeleri ve özellikle can ve mal emniyeti açısından tehlike arz eden işlerin yaptırılması kapsamında 949.697.803,94 TL'lik yatırım planlaması yapmıştır.

Planlanan bu yatırımlar takip eden günlerde ihale usulü ile yüklenici firmalara tevdi edilecektir.

İhale süreçleri ile ilgili bilgilendirmeler ayrıca yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunarız,

Bir Genel Kurul ya da temettü Kapı gelmedi.

7. Karin yarisini temettu dagitacaz deyip tahahut edip halka arzi yaptiniz 30 gun gecti bilanco geleli bu seneninde ilk ceyrek bilancosu gelecek neyi bekliyorsunuz genel kurulu toplamak zormu durmadan yatirim kapi atip ky bunaltmak mi 15 gun daha bekler sirkete noterden ihtar cekip dava acicam dolandiricilikdan birilerin birsey yapmasi gerek umit kiler bey duyacak butun turkiye ky vatandasi kandirmak

8.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Şirketimiz %100 bağlı ortaklığı olan Aras Elektik Dağıtım A.Ş. sorumluluk bölgesindeki 2022 yılı Şebeke Tesis İşlerine ait, ekonomik ömrünü dolduran şebekelerin yenilenmesi, yeni enerji taleplerinin karşılanması, tedarik ve teknik kalitenin düzeltilmesi, müşterilerimizin enerji kesintilerinden daha az etkilenmeleri ve özellikle can ve mal emniyeti açısından tehlike arz eden işlerin yaptırılması kapsamında 949.697.803,94 TL'lik yatırım planlaması yapmıştır.

Planlanan bu yatırımlar takip eden günlerde ihale usulü ile yüklenici firmalara tevdi edilecektir.

İhale süreçleri ile ilgili bilgilendirmeler ayrıca yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunarız,

Bir Genel Kurul ya da temettü Kapı gelmedi.
    Adamların haber göndermek ten aç

Bu bir yatirim tavsiyesi degildir

Sayfa 14/34 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •