Sayfa 4/36 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 285 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ARASE - Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by çulsuz Yazıyı Oku
    istediği yere götursun kimse almaz.hatta 70 tl olsun yıne almaz.geçmişin izleri öyle kolay silinmez...ytd
    sevgili çulsuz hocam sermayesi ne kadar ve halka ne kadarını açtı ve hangi kurum aracılık yaptı bu da önemli rica etsem belki takibe alırdım.
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

Kaliba pili bitti

3. kağıt eksi ile açtı
    acaba ne gibi bir fırıldak peşindeler

Hani fiyati destekliyor du hikaye hep hikaye hep hikaye
    Bu bir yatirim tavsiyesi degildir

5. Türkiye deki tüm elektrik dağıtım şirketleri 25 yada 49 yıllık kiralama sureti ile devir alırlar. Enerjisa Başkent elektrik Toros elektrik..Devletin ürettiği elektriğin dağitim ihalelerini alanlar hep aynı şekilde kiralar. Doğu Aras Enerji dağıtımda aynı şekilde..ihale edildi..Aynı Enerjisa gibi..Burada tek olumlu konu 67 milyar gibi sermayenin çok küçük olması ve buna karşı 9 aylık 405 milyar net kar açıklaması.. Yıl sonu 550 milyar kar beklentisi olan şirketin Çalık ve Kiler gibi 2 ayrı sahipliği temettü politikasını olumlu yönde etkileyecektir..
    Son düzenleme : balina; 12-12-2021 saat: 10:52. Sebep: yanlış yazılsı

6. Forumu okuduktan sonra zararına 800 lota yakın sattım.bir üçkağat olduğu şüphesi den dolayı ha gider mi bilemem ama bende kağıtla ilgili bir negatif kanaat oluştu. Ytd

7. Şirket bir Enerji dağıtım şirketi Enerjisa gibi.. Sermaye 67 milyar gibi oldukça düşük..Temettü dağıtım politikası 2 farklı ortak olduğu için (Kiler ve Çalık) oldukça olumlu. Zaten halka arz izahnamesinde en az %50 temettü yü taahhüt ettiler. Yıl sonu 500-600 milyar gibi bir net kar gelirse hisse başı 4-5 bin tl temettü çıkabilir..Takas ın çok az olması speklerin iştahını kabartıyor.. Sadece Halk yatırmdaki mallar soru işareti. Acaba o mallar dağınık KY yamı ait yoksa blok olarak patronlarınmı orasını bilmiyoruz..

8. Halka arz edildiğinde almadım..Çünkü ortak satışı yoluyla halka arz oldu..Şirkete bir nakit girişi olmadı..Sadece Çalık enerji ve Kiler holdin in kasasına para girdi. Ancak bilançoda gördüğüm kadarı ile zaten şirketin paraya ihtiyacı yok. Kasada nakit parası ve 9 ayda 405 milyon net kar var..9 aylık bilançoyu görünce aldım.. Bence bu bilançonu devamı 12 aylık 550-600 milyon kar gelebilir.Bu bilanço verilerine göre kağıt bana göre uygun fiat gibi düşünüyorum. Patronları kim olduğu çok önemli. Kiler ne olduğunu biliyoruz..Ancak Çalık enerjinin ortak olarak halka arz ettiği ilk şirket . Bence Çalık gereken adımı atacak kağıdın arkasında duracaktır..

Sayfa 4/36 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •