Sayfa 5/34 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
Arama sonucu : 270 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ARASE - Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş

1. İlk defa bugün tahtada alıcılar satıcılar bir hareketlilik yaşadık..umarız yarın bu hareketin devamı gelir..

Cuma günü bir haber düştü Sizce bu haber İyi mi kötü mü seans kapandıktan sonra geldi

bugün giriş yaptık biraz. finansalları iyi gibi geldi. bakalım hayırlısı. pek rağbet gören bir hisse değil demekki. ileride adından çokça söz ettirebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by magnefito Yazıyı Oku
    bugün giriş yaptık biraz. finansalları iyi gibi geldi. bakalım hayırlısı. pek rağbet gören bir hisse değil demekki. ileride adından çokça söz ettirebilir.
    Bugün ben de biraz Alım yaptım.

gün boyunca hisse satmak için uğraşıldı. 78,25 tabandan alınan lotları eritmeye çalışıyorlar heralde. Yarın belli eder kendini. ortalamasıda yukarıda kaldı günlük.

şimdilik iyi gidiyor. nazar değmesin. tabi dağıtımda alanların maliyetine bile gelmedi. sanki zararları telafi edicek gibi duruyor.

7. halka arzların hiç birinden para kazanamadık yok böyle

Şirketin ortaklık yapısına bakıldığında iki ailenin toplamda yüzde 42'51 hissesi var ve geri kalan 14,98 ise halka açık.Her iki ailede ise yüzde 11,49 ar imtiyazlı hisse var. Eğer yanılmıyorsam borsadan hisse toplayarak yüzde 50 yi geçen aile şirkette söz sahibi olur.Bunu engellemek için herhangi bir engel var mı tam incelemedim.Bi an doğru olduğunu düşünürsek halka açık hisselerin yarısından biraz fazlasını ele geçiren aile şirkette söz sahibi olabilir.Bu da yaklaşık 5 milyon lot demektir.
    Başka bir senaryoda iki aile halka açık taraftaki 10 milyon lotun yarısını anlaşarak (hatta fazla olması gerekir) herhangi bir aile çoğunluğu saglamasin diye aralarında anlaşarak satmayacak toplu olarak tutuyor olabilirler. Bu durumda aslında kağıdın en fazla 5 milyon lotunu piyasada dolaşıyordur.Bu durumda spekleri iştahını kabartıyordur.
    Şirketin temeli güzel ve şu an 11 fk ile işlem görüyor.Borcu çok az.Bu sene 500 milyon TL kar edebilir.Ancak son günlerde elektrik fiyatı ile üretici ve dağıtıcı firmaların zam isteği var.Önümüzdeki sene 750 milyon TL kar etme potansiyeli görüyorum.Ciddi bir bedelsiz potansiyeli olmakla birlikte bu bedelsiz potansiyeli her sene katlanarak artacaktır.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 5/34 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •