Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
Arama sonucu : 89 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Kapasitede büyüme (yatırım) - ciroda büyüme - döviz gelirleri - karlılık

1.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Benimde son gözdelerim;

1. KRVGD (Kervan Gıda)

Polonyada yeni fabrika, yeni hatlar kurulması,
    Akhisar yeni fabrika, yeni hatlar, güneş enerjisi kurulumu vs.

2. YKSLN (Yükselen Çelik)

Güçlü ciro-kar büyümesi, çok geniş ürün çeşitliliği.
    Dilovası yeni fabrika 100bin ton kapasiteyi 200bin tona çıkaracak (2023'te kademeli devreye giriyor).
    Makineler yenileniyor daha verimli üretim vs.
    Yönetim kap bilgilendirme vs. kurumsal gözüküyor, yatırımcı bilgilendirme iyi.

3. MERCN (Mercan Kimya)

Gebze'de arazi alındı yeni fabrika kurulacak.
    Güçlü ciro-kar büyümesi

3'ü de son yıllardaki halka arzlardan. Fiyatları uçup kaçmamış, ilgilenenler bakabilir.
    7 ay önce kapasite arttıran şirketlerden 5 tane öneri yapmıştım. Hemen hepsiyle mart içinde vedalaştım.

1. (Kervan Gıda) - USD bazında %20 kar bıraktı vedalaştım, sonra gözü toprağa baktı.
    2. (Yükselen Çelik) - %5 zararla vedalaşıldı.
    3. (Mercan Kimya) - USD bazında % 35 kar bıraktı yolladım.
    4. (Yünsa) - USD bazında %30 kar bıraktı gönderdim.
    5. (Rubenis) - USD bazında %6 kar bırakmış ama vedalaşmasam kötü bir zarar yazacakmış. Gözü toprağa bakanlardan.

Yünsa haricinde hepsini takipten çıkardım diyebilirim. Yünsa'da fırsat görürsem tekrar almak istiyorum hala beğeniyorum.

En büyük potansiyeli şuan Güneş paneli üreten şirketlerde gördüğüm için yatırım taktiğimi bu tarafa çevirdim. Çünkü çok hızlı kapasite arttırıyorlar çok hızlı büyüyorlar.

Yeni takip listesi :

1. (Alfas) Halka arzından bu yana favorim çok hızlı büyüyor. Profesyonel yönetiliyor.
    2. (Bien Yapı) Buda yeni halka arz şirketi. Çine büyük bir yatırımı var kapasitesini 3 yılda 3'e katlayacak.

Birkaç şirket daha var ama onları daha detaylı inceleyemediğim veya ucuz bulmadığım için yazmadım.

2.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    7 ay önce kapasite arttıran şirketlerden 5 tane öneri yapmıştım. Hemen hepsiyle mart içinde vedalaştım.

1. (Kervan Gıda) - USD bazında %20 kar bıraktı vedalaştım, sonra gözü toprağa baktı.
    2. (Yükselen Çelik) - %5 zararla vedalaşıldı.
    3. (Mercan Kimya) - USD bazında % 35 kar bıraktı yolladım.
    4. (Yünsa) - USD bazında %30 kar bıraktı gönderdim.
    5. (Rubenis) - USD bazında %6 kar bırakmış ama vedalaşmasam kötü bir zarar yazacakmış. Gözü toprağa bakanlardan.

Yünsa haricinde hepsini takipten çıkardım diyebilirim. Yünsa'da fırsat görürsem tekrar almak istiyorum hala beğeniyorum.

En büyük potansiyeli şuan Güneş paneli üreten şirketlerde gördüğüm için yatırım taktiğimi bu tarafa çevirdim. Çünkü çok hızlı kapasite arttırıyorlar çok hızlı büyüyorlar.

Yeni takip listesi :

1. (Alfas) Halka arzından bu yana favorim çok hızlı büyüyor. Profesyonel yönetiliyor.
    2. (Bien Yapı) Buda yeni halka arz şirketi. Çine büyük bir yatırımı var kapasitesini 3 yılda 3'e katlayacak.

Birkaç şirket daha var ama onları daha detaylı inceleyemediğim veya ucuz bulmadığım için yazmadım.
    Hocam Çine yatırım yapacak derken ülke olan çine degil değil mi.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Hocam Çine yatırım yapacak derken ülke olan çine degil değil mi.

Aydın/Çine hocam
    Halka arz geliri ile Aydın/Çine'de yeni bir fabrika inşa ediyorlar. Üretim kapasiteleri 51 milyon m2 den 153 milyon m2'ye çıkacak.
    Benim ilgimi çektiği için paylaşmak istedim.
    Detayları yatırımcı sunumlarında var.

https://www.bienseramik.com.tr/basvu...m%20Sunumu.pdf

4.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Aydın/Çine hocam
    Halka arz geliri ile Aydın/Çine'de yeni bir fabrika inşa ediyorlar. Üretim kapasiteleri 51 milyon m2 den 153 milyon m2'ye çıkacak.
    Benim ilgimi çektiği için paylaşmak istedim.
    Detayları yatırımcı sunumlarında var.

https://www.bienseramik.com.tr/basvu...m%20Sunumu.pdf
    Quagr hikayesine benzer bir hikaye. Qua nin nereden nereye geldigi malum.

Yatieimci patron Ercan beyi bir sosyal medya paylasimindan dolayi sevmiyor ama bence Ercan bey bu işi biliyor.

OYLUM ve FADE Gıda fiyatlarının sürekli yukarı gitmesinden olumlu etkilenecekler.
    Bebek şirket sayılırlar.
    Oylum bu yıl içerisinde Kayseri'de yeni fabrikasını bitirmeye çalışıyor.
    Fade ise kurutulmuş domates ihracatı yapıyor ve İzmir'de bir AVM si var

6. Pardon. Blockchain ile ilgilenen yazılım firması var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Pardon. Blockchain ile ilgilenen yazılım firması var mı?
    Var. ATATP

8.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    OYLUM ve FADE Gıda fiyatlarının sürekli yukarı gitmesinden olumlu etkilenecekler.
    Bebek şirket sayılırlar.
    Oylum bu yıl içerisinde Kayseri'de yeni fabrikasını bitirmeye çalışıyor.
    Fade ise kurutulmuş domates ihracatı yapıyor ve İzmir'de bir AVM si var
    bunların arasına sayas koyulabilir mi acaba? kapasite artışları ve rekabet avantajı ile 2-3 yıl önemli bir potansiyeli olabilir. 2023 3ç bilançosu iyi gelmedi ve sonuç olarak zirvesinden yüzde 35 uzakta. sizin özelinizde değerli arkadaşların fikirlerini öğrenmek isterim.

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •