Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 89 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Kapasitede büyüme (yatırım) - ciroda büyüme - döviz gelirleri - karlılık

Sürekli buraya yazıyorum ama pek etkileşim olmuyor sanki
    Neler yazmışım?

DOKTA TUCLK AKSEN EGSER SAYAS
    yazmışım
    En son FRIGO KNFRT eklemişim

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Neler yazmışım?

yazmışım
    Eğer amaç para kazanmaksa forumun en yararlı topiği budur.

Kendi adıma çok dikkatle izliyorum.

Burada size tekrar teşekkürlerimi sunarım.

3. Yeni keşfettim burayı, umarım aktif olarak devam eder ve daha fazla kişiye ulaşır. Herkes kendince önemli gördüğü detayları yazda engin bir derya olur buralar.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Yeni keşfettim burayı, umarım aktif olarak devam eder ve daha fazla kişiye ulaşır. Herkes kendince önemli gördüğü detayları yazda engin bir derya olur buralar.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benim demek istediğimde buydu. Burada boş sohbet değil de herkes kriterlere göre potansiyel gördüğü şirketleri buraya yazsın. Fakat yazarken sebepleri ile birlikte yazsın ki biz de değerlendirme yapabilelim.

Mesela ben dünyada emtia fiyatlarına bakarken portakal suyu fiyatlarını görünce FRIGO ya geldim. Pozitif yanları ve handikaplarını da yazdım. Halka açıklığı yüksek ve hakim ortak Merko ve onun patronuna olan güvensizliğimi yazdım.

Oradan sonra KNFRT önüme düştü. Okudukça ilgimi çekti.
    KNFRT un da İhracatçı olması, vizyoner yabancı bir ortağı olması,halka açıklığının yüzde 23 gibi düşük bir oran olması, faaliyetlerinde yeni açılımlar yapması, son çeyrek performansı ....
    Faaliyet raporu muhakkak okunmalı

Frigo ise kapasiteyi henüz yüzde 25 artırmış, üretim ve stoklar full vaziyette. Dünyada fiyatlar yükselirken artan üretim. Üretimin yüzde 95 inin yurtdışına satılıyor olması pozitif.
    Önceki yorumumda da yazdığım handikaplar olmasına rağmen henüz bilançosu gelmediği için potansiyel taşıdığını söylemeliyim.
    Ancak bilanço geldikten sonra geç de olabilir. İyi ki almamışım da olabilir. Bence risk alınabilir. Çünkü şirket geçen yılki zirvesi 7.00 ye yaklaşmış ve şu an yarısında bile değil. 2.00 yi dip yapıp 4.50 görmüş ve şuan 3.00 civarında bilançoyu bekliyor.
    Bilanço nasıl gelir? Geldikten sonra nasıl tepki veririr. Çok iyi gelirse fırsat verir mi?
    Israrla KNFRT al dediğim arkadaşım 4.60 larda almadı, bilançoyu görünce dayanamadı 5.10 ortalama ile alabildi ancak.

Dediğim gibi risk almanın da almamanın da bir maliyeti oluyor.

5. kervt

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Neler yazmışım?

yazmışım
    tuclk

7. Benim bu kriterlere uyduğunu düşündüğüm şirket rygyo.Döviz geliri yok sadece.
    1) 5 milyar tl üzeri portföy ,1,2 milyar tl net borç var.öz kaynaklar 4 milyar tl.
    2)Portföyde arsa olarak gözüken ankara sincan arsasının üzerine oto ticaret merkezi yapılıcak.300 milyon tl gelir bekleniyordu inşaat süreci başladı.Sene sonuna doğru bu rakam dahada yükselicektir.
    3)Sancaktepedeki arsasını kat karşılığı dap yapıya verdi.138 daire + 9 dükkan alıcak 2022 sonu ilk teslimler yapılıcak.
    4)Düzenli olarak portföyü büyütmek için arsa alımları yapılarak üzerine depo inşa ediliyor.
    5)Depo üzerlerinde 28 mw güneş enerjisi kurulu son smart güneş ile anlaşma imzalandı 40 mw a çıkıcak.Üretilen elektriği kiracılara satıyor.
    6)Bu sene 500 milyon üzeri ciro gelir diye düşünüyorum.favök 400 milyon civarı olur.Finansal borcu çevirmek için yeterli bence.
    7)Yıl sonu Gayrımenkullerin değerleme raporlarında belirtilen m2 kira ücretleri şu anda %60 üzerinde kiralanıyor.2022 sene sonunda sincan ,sancaktepe ve portföy değerlemelerinden gelen karlar ile yıl sonu karı 3 milyar tl olur diye düşünüyorum.Öz kaynaklar bu durumda 7 milyar tl ye çıkar.pd/dd 0,5 olsa hedef fiyatımı siz hesaplayın.

8.  Alıntı Originally Posted by hasboy Yazıyı Oku
    Benim bu kriterlere uyduğunu düşündüğüm şirket rygyo.Döviz geliri yok sadece.
    1) 5 milyar tl üzeri portföy ,1,2 milyar tl net borç var.öz kaynaklar 4 milyar tl.
    2)Portföyde arsa olarak gözüken ankara sincan arsasının üzerine oto ticaret merkezi yapılıcak.300 milyon tl gelir bekleniyordu inşaat süreci başladı.Sene sonuna doğru bu rakam dahada yükselicektir.
    3)Sancaktepedeki arsasını kat karşılığı dap yapıya verdi.138 daire + 9 dükkan alıcak 2022 sonu ilk teslimler yapılıcak.
    4)Düzenli olarak portföyü büyütmek için arsa alımları yapılarak üzerine depo inşa ediliyor.
    5)Depo üzerlerinde 28 mw güneş enerjisi kurulu son smart güneş ile anlaşma imzalandı 40 mw a çıkıcak.Üretilen elektriği kiracılara satıyor.
    6)Bu sene 500 milyon üzeri ciro gelir diye düşünüyorum.favök 400 milyon civarı olur.Finansal borcu çevirmek için yeterli bence.
    7)Yıl sonu Gayrımenkullerin değerleme raporlarında belirtilen m2 kira ücretleri şu anda %60 üzerinde kiralanıyor.2022 sene sonunda sincan ,sancaktepe ve portföy değerlemelerinden gelen karlar ile yıl sonu karı 3 milyar tl olur diye düşünüyorum.Öz kaynaklar bu durumda 7 milyar tl ye çıkar.pd/dd 0,5 olsa hedef fiyatımı siz hesaplayın.
    500 milyon TL üstü ciroyu kira +güneş enerjisi hasılatı ile bekliyorum.sincan ve Sancaktepe satışları yetişirse bu yıla +onlar.

Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •