Sayfa 4/44 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 350 madde; 25 - 32 arası.

Konu: KV Akademi

1. 1-No
    2-Sembol
    3-Periyot
    Ne oldukları belli umuyorum.
    4-Açıklama:
    Bu bölümde 2 tür mesaj mevcuttur.
    4a-Yazılı mesajlar:
    1-"x.xx de yakın direnç!!!" : Listeye giren senedin mevcut fiyatından yukarıya doğru %5 den yakın olacak şekilde direnç mevcuttur!
    Örneğin #TRGYO listeye girmiş, ancak gösterge hesabında 3.95, tarama hesabında daha temkinli olmak maksadı ile 3.94 e yuvarlanmış,
    Haftalık Ichimoku Senkou Span A direnci mevcuttur.

2-"A-", "B-", "C-"... ile isimlendirilmiş mesajlar.
    Bu türden mesajlar, mesaj sütununa göre sıralandıklarında "A" harfi en üstte (veya tersi) olabilsin diye başlarında büyük harf barındırmaktadır.
    Örneğin "A-Total Cross" göz önünde bulundurulan tüm dirençlerin, tüm vadeler için(tarama yapılan) kırıldığı anlamında kullanılır. Bu mesaj satırındaki enstrümanın sonra
    açıklayacağım "CIR1" satırı boştur. CIR1 sütunu mesaj olmadan boş ise
    "A-Total Cross" daha önceki bir kapanışta zaten gerçekleşmiştir.

Bu mesajlardan IM ile başlayanlar IM dirençlerinin aşıldığını(Örn: C- IM T Cross... Hesaplanan tüm vadelerdeki Ichimoku dirençlerinin o kapanış ile kırıldığını) gösterir. IMR sütünu bu kırılım ile 999 değerini alır. Kırılım kapanıştan önce(Önceki kapanışta) gerçekleşmişse... IMR sütun değeri 900' dür:

Yazılı mesajlar "A" dan başlayarak önem sırası ile gösterilir. Bir emtia için aynı anda çok sayıda mesaj göstermemek için bu örnekte olduğu gibi, gözden kaçmasın diye IMR sütunu "999" değeri alır ve rengi koyu yeşildir.
    Bu prensip tüm sütunlar için geçerlidir.

DİKKAT: Maalesef Google Drive attığım dosyada renklendirme söz konusu olamıyor.
    Bu nedenle sütun değerlerinin de önemini bir kez daha hatırlatayım.
    Örneğin:
    999 "hesaplanan ve göz önüne alınan herşeyi kırdı geçti son kapanışla"
    900 "herşeyi kırıp geçmişti, daha önce..." olarak alınabilir.

Yine benzer biçimde "Piv.T.Cross" hesaplanan ve göz önünde bulundurulan(Günlük, Haftalık, Aylık, 3 Aylık ve Yıllık) tüm pivot değerlerinin son kapanışla kırıldığı anlamına gelir. "PiR" sütunu 999 değerini alır... Değer 900 ise... Aynen bildiniz!

H.T.Ort tüm ortalamaların kırıldığını(Günlük, Haftalık, Aylık) gösterir ve Avgr sütunu ile kontrol edilebilir.

G-PDA Cross, F-PDU Cross vb...
    Son harfindeki periyoda ait Pivot' un kırıldığını gösterir.
    PDA = Aylık Pivot, PDU = 3 Aylık Pivot PDY = Yıllık Pivot gibi...
    Yine bunlara ait durumlar ilgili sütunlarda rakamla gösterilir. YP, UP, AP gibi...
    Ancak burada küçük bir fark var...
    Pivot hesaplanırken;
    Düşük, Kapanış, Yüksek ve Pivot(Geleneksel) değerlerinden hangisi en büyük ise hesap onunla yapılır(Yani o değer referans kabul edilir.)
    Ve Pivot sütunlarının aldığı max değer "198" olup, yukarıdaki 4 değerden en büyüğünün o kapanışla kırıldığı anlamına gelir.

4b-Renk aracılığı ile mesajlar:
    "Açıklama sütunu" mesajın türüne göre renklendirilir.
    Sütunlarda son kapanışla kırılım koyu yeşil, kırılım daha önce gerçekleşmişse açık yeşil ile gösterilir.

5-Fiyat:Tarama anındaki kapanış değeri.
    6-% : Açılıştan tarama anına dek getirisi.
    7-8-9-10-11 Baş harfinini ifade ettiği vadeye ait Pivot puanı.(Yukarıda pivot değerinin nasıl hesaplandığını yazmıştım)
    12-Gr: Hisseler için "Grup/Pazar Bilgisi".
    13-Pir: Varsa en yakındaki pivot direnci. Yoksa 900, yeni kırdıysa 999 değeri.
    14-PS: Fiyatın altındaki en yakın Pivot değeri. Yani Pivot desteği.
    15-PiRR1: Hesaplanan vadelerdeki "Pivot Dirençleri(R1, R2...)" arasından en yakında olanı(
    fiyatın üzerinde olmak koşulu ile).
    16-PiRS1:
    Hesaplanan vadelerdeki "Pivot desteklerinden(R1, R2...S1, S2)" arasından en yakında olanı.
    17-AvgR:Hesaplanan vadelerdeki ortalama değerlerinden(Günlük, Haftalık, Aylık) fiyatın üzerinde olmak koşulu ile en yakını.
    18-AvgS:Hesaplanan vadelerdeki ortalama değerlerinden(Günlük, Haftalık, Aylık) fiyatın altında olmak koşulu ile en yakını.
    19-IMR:Hesaplanan vadelerdeki Ichimoku değerlerinden(Günlük, Haftalık, Aylık) fiyatın üzerinde olmak koşulu ile en yakını.
    20-IMS:Hesaplanan vadelerdeki Ichimoku değerlerinden(Günlük, Haftalık, Aylık) fiyatın altında olmak koşulu ile en yakını.
    21-HHR1: Hesaplanan vadeler arasında fiyatın üzerinde olmak koşulu ile geçmiş en yüksek değer.
    22-HHS1: Hesaplanan vadeler arasında fiyatın altında olmak koşulu ile geçmiş en yüksek değer.
    23-CIR1: Yukarıda hesaplanan tüm dirençlerden fiyata en yakın olanı.(Değer kırmızı ile renklendirilmişse, fiyata %5 ten yakın)
    24-CIS1: Yukarıda hesaplanan tüm desteklerden fiyata en yakın olanı.
    25-Zaman: Tarama zamanı...
    Son düzenleme : obblomovv; 02-11-2021 saat: 19:50.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    1-No
    2-Sembol
    3-Periyot
    Ne oldukları belli umuyorum.
    4-Açıklama:
    Bu bölümde 2 tür mesaj mevcuttur.
    4a-Yazılı mesajlar:
    1-"x.xx de yakın direnç!!!" : Listeye giren senedin mevcut fiyatından yukarıya doğru %5 den yakın olacak şekilde direnç mevcuttur!
    Örneğin #TRGYO listeye girmiş, ancak gösterge hesabında 3.95, tarama hesabında daha temkinli olmak maksadı ile 3.94 e yuvarlanmış,
    Haftalık Ichimoku Senkou Span A direnci mevcuttur.

2-"A-", "B-", "C-"... ile isimlendirilmiş mesajlar.
    Bu türden mesajlar, mesaj sütununa göre sıralandıklarında "A" harfi en üstte (veya tersi) olabilsin diye başlarında büyük harf barındırmaktadır.
    Örneğin "A-Total Cross" göz önünde bulundurulan tüm dirençlerin, tüm vadeler için(tarama yapılan) kırıldığı anlamında kullanılır. Bu mesaj satırındaki enstrümanın sonra
    açıklayacağım "CIR1" satırı boştur. CIR1 sütunu mesaj olmadan boş ise
    "A-Total Cross" daha önceki bir kapanışta zaten gerçekleşmiştir.

Bu mesajlardan IM ile başlayanlar IM dirençlerinin aşıldığını(Örn: C- IM T Cross... Hesaplanan tüm vadelerdeki Ichimoku dirençlerinin o kapanış ile kırıldığını) gösterir. IMR sütünu bu kırılım ile 999 değerini alır. Kırılım kapanıştan önce gerçekleşmişse... IMR sütun değeri 900' dür:

Yazılı mesajlar "A" dan başlayarak önem sırası ile gösterilir. Bir emtia için aynı anda çok sayıda mesaj göstermemek için bu örnekte olduğu gibi, gözden kaçmasın diye IMR sütunu "999" değeri alır ve rengi koyu yeşildir.
    Bu prensip tüm sütunlar için geçerlidir.

DİKKAT: Maalesef Google Drive attığım dosyada renklendirme söz konusu olamıyor.
    Bu nedenle sütun değerlerinin de önemini bir kez daha hatırlatayım.
    Örneğin:
    999 "hesaplanan ve göz önüne alınan herşeyi kırdı geçti son kapanışla"
    900 "herşeyi kırıp geçmişti, daha önce..." olarak alınabilir.

Yine benzer biçimde "Piv.T.Cross" hesaplanan ve göz önünde bulundurulan(Günlük, Haftalık, Aylık, 3 Aylık ve Yıllık) tüm pivot değerlerinin son kapanışla kırıldığı anlamına gelir. "PiR" sütunu 999 değerini alır... Değer 900 ise... Aynen bildiniz!

H.T.Ort tüm ortalamaların kırıldığını(Günlük, Haftalık, Aylık) gösterir ve Avgr sütunu ile kontrol edilebilir.

G-PDA Cross, F-PDU Cross vb...
    Son harfindeki periyoda ait Pivot' un kırıldığını gösterir.
    PDA = Aylık Pivot, PDU = 3 Aylık Pivot PDY = Yıllık Pivot gibi...
    Yine bunlara ait durumlar ilgili sütunlarda rakamla gösterilir. YP, UP, AP gibi...
    Ancak burada küçük bir fark var...
    Pivot hesaplanırken;
    Düşük, Kapanış, Yüksek ve Pivot(Geleneksel) değerlerinden hangisi en büyük ise hesap onunla yapılır(Yani o değer referans kabul edilir.)
    Ve Pivot sütunlarının aldığı max değer "198" olup, yukarıdaki 4 değerden en büyüğünün o kapanışla kırıldığı anlamına gelir.

4b-Renk aracılığı ile mesajlar:
    "Açıklama sütunu" mesajın türüne göre renklendirilir.
    Sütunlarda son kapanışla kırılım koyu yeşil, kırılım daha önce gerçekleşmişse açık yeşil ile gösterilir.
    Hepsini tek tek okudum, sanırım hakim olamadım şu anda. Ama ufuk açan çalışmalar olduğu belli. Belki biraz aceleci soru olacak ama Sanal Liste yayınlamayı düşünüyor musunuz üstadım?

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Hepsini tek tek okudum, sanırım hakim olamadım şu anda. Ama ufuk açan çalışmalar olduğu belli. Belki biraz aceleci soru olacak ama Sanal Liste yayınlamayı düşünüyor musunuz üstadım?
    Teşekkürler üstadım.
    Ben yazarken biraz yoruldum ve kafa durdu.
    "Sanal Liste" derken... Neyi kast ettiğini anlayamadım abi.

Teşekkürler üstadım.
    Ben yazarken biraz yoruldum ve kafa durdu.
    "Sanal Liste" derken... Neyi kast ettiğini anlayamadım abi.
    Yani alış satış tablosu demek istemiştim.

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Yani alış satış tablosu demek istemiştim.
    Şimdi anladım.
    Sinyal verdiğindeki değer ile, güncel değerlerini, sistemin verimini takip etmekten söz ediyorsun.
    Şimdilik hem düşünmüyorum, hem de bu kod ile mümkün değil abi.
    Bu formül benim önemsediğim bazı kriterleri yerine getiren senetleri tarıyor.
    Ama tek başına bir "al sinyali" olarak değerlendirilemez.
    Netekim görmüşsündür, içinde "izleme pazarından" bile senet var.
    Amaç burada daha çok listeye düşenleri grafik olarak incelemek,
    arasından beğendiklerimiz varsa seçmek.
    Kısa, orta, uzun bir perspektif geliştirebiliyorsak senede dair onu paylaşmak vb...

Şimdi anladım.
    Sinyal verdiğindeki değer ile, güncel değerlerini, sistemin verimini takip etmekten söz ediyorsun.
    Şimdilik hem düşünmüyorum, hem de bu kod ile mümkün değil abi.
    Bu formül benim önemsediğim bazı kriterleri yerine getiren senetleri tarıyor.
    Ama tek başına bir "al sinyali" olarak değerlendirilemez.
    Netekim görmüşsündür, içinde "izleme pazarından" bile senet var.
    Amaç burada daha çok listeye düşenleri grafik olarak incelemek,
    arasından beğendiklerimiz varsa seçmek.
    Kısa, orta, uzun bir perspektif geliştirebiliyorsak senede dair onu paylaşmak vb...
    Anladım, onun için bir tık seviye atlatmak gerekecek dediğiniz gibi belki. Olsun elekleme senet görmek de güzel olacak. Dikkat çeken senetleri ben de sistemimden takip etmeye çalışacağım. Tekrar başarılar üstadım

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Anladım, onun için bir tık seviye atlatmak gerekecek dediğiniz gibi belki. Olsun elekleme senet görmek de güzel olacak. Dikkat çeken senetleri ben de sistemimden takip etmeye çalışacağım. Tekrar başarılar üstadım
    Bu liste özünde hızlı hareket etme potansiyeli olan senetleri taramak için oluşturulmuştu benim eski mekanda.
    Malum, insanların isteği hızlı para kazanmak.
    Kriterleri arttırınca senet düşmüyor ama buradan atıyorum "Aylık Pivot Direnci" üzerindekileri listeleyip takip etmek mümkün.
    Biraz da kullanıcının keyfine bırakacak genişlik olsun amacıyla yazılmış bir kod.
    Ancak senin listeden de bir çok senedin listede olduğunu görebilirsin.
    Sütunlar oluşturulurken en geniş veriyi görebilmek için tasarladım.
    Sondaki tarama satırında yapılacak tek bir değişiklik ile istediğimiz kriterde senetleri elde edebiliriz.
    Örneğin sadece "yıldız pazar" senetleri olsun,
    Sadece Günlük hacmi 5M TL üzerinde olsun,
    vb...

8. Sayın obblomovv yeni bölüm hayırlı olsun.

Bu akademiye kaç puanla öğrenci alıyorsunuz?

Anaokulundan sonra direkt kayıt olabiliyormuyuz?

Bahsettiğiniz gibi ana ve alt pazarda göstergeler çok yanıltıcı olabilir. Dikkatli olmakta fayda olduğunu düşünüyorum.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 4/44 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •