Sayfa 92/110 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon
Arama sonucu : 879 madde; 729 - 736 arası.

Konu: BASCM - Baştaş Başkent Çiimento

Sayın Baygeorge yıllardan beri takip etmeme ve çok istememe rağmen Bascm almak 12 den nasip oldu. Elimde hangi hisseler olduğuna gelince amiral hissem SRVGY, 2013 yılında 2 kusur lira lardan 16 liraya kadar aldım ve bu günlere geldim. Ordan sattığım hisselerin yerine poltk (kendi kategorisinde Türkiye de tek, dünyada sayılı firmalardan biri), cosmo, (küçük ölçekli ama büyüyen bir şirket), mzhld, (muhteşem gelişmeler olmasına rağmen patronun artniyetli olması sebebiyle hakkettiği fiyatlara bir türlü gelemeyen)ve UFUK hissesi (%96 sı iki aracı kurumda toplanmış kalem oyunları ile yıllardan beri bilançoda zarar açıklayan ama güncellennemiş muhteşem bir portfoye sahip) var. Hepsi de farklı kriter ve kategorilerde çok büyük çıkış beklediğim hisseler. Ben uzun vadeciyim bir hissede hedefime ulaşmadan çıkmam. Sizler kadar bilgili ve tecrübeli olmadığım için çok fazla yorum yapmam, sadece sizlerin yorumlarınızı okuyarak hedef fiyatımı beklerim. Bu arada bu platformda bilgi ve analizleri ile benim gibi küçük yatırımcıları aydınlatan sizin gibi yatırımcılara teşekkür ediyorum. Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,788
    Benim yazdıklarım sadece bilançolardan alınmış ve tablolara konmuştur . Benim portföy de zarar etmek suçtur . BAscm i toplamaya 7-8 sene önce aldım ve 2 kere tamamen sattım ve tekrar aşağılardan aldığım için maliyetim sıfır ve portföyümün 1/10 ünü BAscm oluşturur idi , bu çıkıştan sonra yarısını verdim . KAr etmesi durdu diye toplamayı da durdurdum .
    KAr eden ve bunu paylaşan temettü veren şirketlere genelde yatırım yaparım .
    ÖZ varlık karlılığı en yüksek olmalı
    Satış karlılığı yüksek olmalı
    hisse başı kar yüksek olmalı
    Özellikle bir hikayesi olmalı vizyonu ve misyonu olmalı
    Bu yüzden seçtiğim kağıtlar aşağıda ama ilk 3 tanesi geriye kaldı çünkü sattım
    EGEEN , BASCM ve DEVA
    JAnts , otkar ismen alka vesbe psdtc alark sodsn egser alkim sasa blcyt
    HEr qtr bitiminde incelememi yenilerim
    Fikirlere tiyo ve benzer duyumları dinlerim ama almam
    BASCM i neden aldığımı burada defalarca yazdım ama 12 den almanız garip
    1.7 TL den 4 TL ye kadar tavsiye ettiğim aldığım hatta topladığım kağıdı 5.20 ve yukarısında yarısını sattım maliyetimi sıfırladım. Bu yüzden 12 den sizi almaya iten nedeni anlayamadım . 5 TL den sonra tavsiyelerim kar ınızı realize edin yönünde idi . BIST ten bayağı bir satış yaptım ve çıkmaya da başladım . Yine de emin olamıyorum çok fazla belirsizlik var .
    Bascm de KAr görmek , bedelsiz görmek hayalim var ya bu yolda batar yada çıkarım
    çünkü bundan sonrası Alice HArikalar diyarı yada cehennem gibi olabilir .

Yazdıklarımı tavsiye niteliğinde değil , tecrübe paylaşımı olarak görün çünkü bist tehlikeli bir yer benim gibi emekli mühendis için ise sadece eğlenceli . Çünkü her şeyimi bist e bağlamamayı yıllar önce öğrendim . Yumurtaları tek sepete koymam .

Dikkat ettim de sizin tercih ettiğiniz hisseler benimkilerden çok kazanmış .

Saygılar .
    Son düzenleme : Baygeorge; 17-01-2021 saat: 10:41.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,788
    Bascm de ki hikaye şu ,

1. 10 senedir tüm gün işlem görmeyi beklemekte
    2. Kar açıklamaya başlamalı ve eskiden olduğu gibi temettü vermeli

Bunlar gerçekleşirse BASCM Konyadan 10 kat büyük olarak borsada yerini alacaktır .

4.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Bascm de ki hikaye şu ,

1. 10 senedir tüm gün işlem görmeyi beklemekte
    2. Kar açıklamaya başlamalı ve eskiden olduğu gibi temettü vermeli

Bunlar gerçekleşirse BASCM Konyadan 10 kat büyük olarak borsada yerini alacaktır .
    gözlerimi kapattım, buradan dalıyorum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,788
    2 kutu yukarıda 17 Ocak tarihli yazımda buradan girilmez diye yazdım tavsiye de etmem .
    Yani demem o ki ; Madem sen buradan dalıyorsun sana güvenerek ben de buradan alayım şeklinde yazı yazılamaz .
    fk 250 lerin de üzerinde tavsiye edilirken dikkat edilmeli .

Alıntı Originally Posted by Atakan5234 Yazıyı Oku
    gözlerimi kapattım, buradan dalıyorum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,788
    2020 YIL Sonu karlı bilançosunu açıklamasını ,
    BIST te Tüm gün İşlem Görmesini
    2022 de Temettü vermesini
    Son 3 yılda fiyat 1 CHF ten 2 CHF e geldi ki daha çok yolu var .
    2023 de Bedelsiz açıklamasını bekliyorum . . .

YoL Çok uzun ve meşakkatli olacak gibi , Bazen çıkacağız soluksuz sonra 2 adım geri yavaş yavaş .

7.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    2 kutu yukarıda 17 Ocak tarihli yazımda buradan girilmez diye yazdım tavsiye de etmem .
    Yani demem o ki ; Madem sen buradan dalıyorsun sana güvenerek ben de buradan alayım şeklinde yazı yazılamaz .
    fk 250 lerin de üzerinde tavsiye edilirken dikkat edilmeli .
    Ben buraya paramı batırmaya geldim. sıkıntı yok.

Sayın Baygeorge fikirlerinize tamamen katılıyorum, çok haklısınız. Özelikle son dönemde ne kadar zarar eden, umut kalmamış hisse varsa hepside saçma fiyatlardan işlem görüyor. Önümüzdeki dönemde özellikle bu sıradışı çıkış yapan hisseler başta olmak üzere, olası bir endeks çöküşünde ulusal 100 dahil hisselerin % 90 dan fazlasının çok fazla değer kaybedeceğine inanıyorum. Tabii buna birde global çöküş ihtimalini eklersek aklımızdan geçmeyen seviyelere inmesi hiç de sürpriz olmayacak. Ben sizin kadar kalem eskitmeş, mürekkep yutmuş değilim. Antalya yaşayan, hayatını garson olarak sürdüren (şuan yurt dışında cruisse gemisinde çalışıyorum) bir insanım. Övünmek gibi olmasın hayalini bile kuramadığım bir portföy büyüklüğüne ulaştım. Şimdilik Mart bilançolarını bekliyorum. Bilançolardan sonra kademeli olarak portföyümün en az yarısını nakite çevireceğim. Bir iki yıl önce başladığım emtia yatırımına ağırlık vereceğim ve portföyümün en az % 30 unu döviz pozisyonda olası fırsatları değerlendirmek için bekleyeceğim. Ayrıca 2008 borsa çöküşünde bende en büyük etkiyi küçük çaplı, büyüme potansiyeli olan, çok fazla çıkış yapmamış hisselerin borsa taban üstüne taban yaparken ralli yapmaya başlaması olmuştu. Bu gerçekler ışığında elimdeki hisselerin çok fazla primli olmasını bilmeme rağmen hala bekliyorum. Geçen Mart da olduğu gibi global bir çöküş başlarsa her gün bir önceki günün hayalini kurarken daha aşağıılarada taban yapan hissede satmaya imkan bulamayız. Saygılar.

Sayfa 92/110 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •