Sayfa 68/110 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon
Arama sonucu : 879 madde; 537 - 544 arası.

Konu: BASCM - Baştaş Başkent Çiimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,750
    Bence zorlamayın derim ISYAT herkes ilgisini kesince oldukça ucuza verir .
    1.72 den bile aldım . Temettüsü boldur . SAdece geçen sene alamadık bu sene de oldukça zor . Bınanaleyh , 2.12 TL maliyet ile 3 temettü gördüm diğer temettüler zayıftı ama bana malın fiyatını 1.26 TL ye kadar düşür düler . Sonra 3.20 den hepsini satıp 2.20 den yerine koyduğum için maliyeti hesaplamıyorum artık . Sadece toplamaktayım . BIST te yerini aldığında sadece temettüsü ile ilgilendiğim bir hisse olarak kenarda duracak . Kapıdan yönetim binasına giden yol 20dk yazdım idi onu yürüyerek anlamayın araba ile gidildi . Sadece Arazisi bile muazzam bir değere sahip . 1500 lot 3.42 den gecen hafta bana verilen yüksek fiyatlı malları ( Benim maliyetime göre ) 4.10 dan gönderdim , o kadar . Yoksa kolay kolay mal satmam .
    22.5 TL ye 5 Yılda gidecek diye bir öngörüm var .Tabi ki BIST e girer ise
    Sonrası belli . Ama hayal gibi geliyor . Insan sıfır maliyetli olunca herşey hayal gibi oluyor .
    Bu fiyatlardan alım tavsiye etmem ama almayın da diyemem .
    ISYAT satınca her fiyata veriyor . BIST in Kötü günlerinde oldukça ucuza satan var .
    Benim için bu fiyatlar oldukça yüksek .
    BEnim kafa farklı çalışıyor ben topladığım kağıdın fiyatının düşük olmasını arzu ederim .
    Temettü sevdiğim için sürekli de almak isterim . Sadece TEMETTÜ ile ilgim var .
    Kısaca isterim ki ,
    1.62 TL olsun 24 saat severim güzellemeler yazarım
    1.42 TL olsun canım derim alırım
    1.20 TL olsun benim olsun der gene alırım
    0.68 TL muhteşem fiyat yerim hatta yanında yatarım hep alırım
    0.28 TL olsun bana verin derim kafadan eve araba ile girerim
    Rest der alırım . Tek kuralım var öz varlık karlılığımız yüksek olmalı KAR etmeli .

6 aylık bilançosuna bakacezz yakında . . .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,750
    TAblo verileri vs aşağıda hatalı bir paylaşım gördüğünüzde uyarın ne de olsa amatör bir çalışma yaptım .
    Hisse fiyatının 4.20 TL olmasına rağmen 3 - 4 yıllık CHF fiyatının grafiğinde hala diptedir .
    6 Aylık Bilanço tahminidir son satır .
    Öz sermaye karlılığının / Pddd Oranına bölünmesi ile grafiği aşağı olması kar etmediği için bu şekilde kar
    Görüldüğünde düzelecek sanırım . ÖZ VArlık karlılığı satış karlılığının bozulması da grafikleri bozmakta .
    3 yıllık ağırlıklı ortalama fiyatı 0.41 CHF olarak buldum . ISYAT bunu kullanarak kağıdı baskılıyor .
    Yada Kağıdın baskılanması bunun sebebi . Açıkçası bende anlamıyorum sebep sonuç ilişkisi bozuldu .
    Anlayamadığınız yada önerdiğiniz bir formül olursa sormaktan çekinmeyin .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,750
    Aşağıda seçtiğim iyi temettü veya Öz varlık Karlılığı ve SAtış karlılığı olan şirketler ile BASCM karşılaştırmalı tablosu var orada durumu incelediğinizde alınması gereken kağıtlar arasında görünmüyor .

4. sorun şu bence: 200 küsür milyon parayı kasada tutması..
    bunun yerine temettü olarak dağıtmalı bedelsiz de olabilir..
    yeni bir iş koluna da girebilir..
    bir hes işine odaklanabilir...
    gördüğüm kadarı ile modernizasyonunu tamamlamış ve yeterince beton santrali kurmuş...
    parayı yedekte tutmanın bir manası yok..

madem arazin var kur bir de beyaz çimento üret..

ya da en azından yatırımcılarına bilgi ver..
    bilançosuna baktım arap saçı..

ben her fiyattan toplamıyorum

4 üstünde almam da satmam da

3 tlye gelirse alıcıyım ama

...

konya ile karşılaştırdım her şeyini
    ki konyanın arazisi daha küçük olabilir ama imar sınırı içinde kalmış
    daha değerli konyanın arazisi

ha şu %7 kayıp hşsseler konusunda bilgim yok

eğer öyle bir durum varsa onları yakmalılar

sermaye azaltımı yolu ile

biraz dağınık yazdım farkındayım

not: çimsa ile karşılaştırınca 6 tl gibi bir fşyatta olması gerektiği kannati oluştu bende

çimsa bedava olmasına rağmen

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,750
    3.98 - 4.12 arası ilginç yer oldu .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,750
    Bilançosu kar yazmaya başladığında fiyatı her sene 2 kat artar
    Bunu da olması gereken fiyatı 6.36 TL nin üzerine yapar diye tahmin ediyorum .
    Bu 6 aylık bilançoda 12 000 TL kar gelirse hayal gerçek olabilir.
    9 aylıkta kar 50 K lık seviyeler olursa Fk 5 olur bilanço yıldız gibi parlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,750
    2013 - 2020 Arası Bascm Grafiğini DOLAR bazında çizeyim de ne kadar
    rezil fiyatlandığını cümle alem görsün . Hep inersek destekleri yazmıştım şimdi
    Çıkışta Duraklarımız , Haziran Bilançosu Pozitif gelirse beklediğim yol haritası . . .
    0.674 Usd = 4,62 TL
    0.762 Usd = 5,23 TL
    0.824 Usd = 5,66 TL
    0.998 Usd = 6,85 TL
    1.224 Usd = 8,40 TL

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,750
    Dolar fiyatının benim beklentimi içeren grafiğini de çizdim .
    Borsa dönüp çıkarken bu tablo çok acı verir şekilde aşağıda .
    BASCM in daha önce Temettü vermesi de ayrıca bu grafiği haketmiyor .

NoT : Bu güne kadar bu kağıdın düzeltmesini yapması ve çıkması gerekir idi .
    Bu kağıdı sanırım ISYAT lanetledi . BIST ten birilerinin bu kağıttaki yapısal bozukluğu görmesi gerek . 7% kayıp hisse gelmeyecek ise yada Ömür boyu bu hisseleri bekleyecek ise BIST in bu kağıdı halka açmaması gerekir idi . FRANSIZ lara kıyak geçiliyor . Onların bu hisseyi bedava almalarının yolunu açıyoruz . Buna bir son vermek gerek .

Sayfa 68/110 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •