Sayfa 226/710 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326 ... SonSon
Arama sonucu : 5677 madde; 1,801 - 1,808 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Citi bugün 15 milyon lot hisse toplamış görünüyor. Toplamda 186 milyona ulaşmış. Maşallahı var son 10 gündür aralıksız topluyor. Demek ki bir bildigi var. THY için Bilanço beklentisi ve gelecekteki değerlenmesi düşünceleri baya iyi demek ki. Savaş modunu artık pek takmiyor demek ki yabancı yatırımcı. Mart ayında savaş sebebi ile satmışlardı. Şimdi tam tersi topluyorlar. Hisse için Hedefler fiyatlarda yükseliyor. Bugün baski yapmadan hisse toplasaydı eğer bence endeks ile birlikte en az %5 yapması gerekiyordu. Iyi topladığı ortada. Yarın fazla baskı yapmazlar sanirim. Hisseyi kendi haline bırakırlar diye düşünüyorum.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

2. Pasta paylasabilecek varmidir tsk

3. Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (Eurocontrol) 28 Mart - 3 Nisan arası haftalık uçuş verilerini açıkladı.

Eurocontrol tarafından açıklanan haftalık uçuş verilerine göre 28 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında Ryanair günlük ortalama 2 bin 756 uçuşla ilk sırada yer aldı. İkinci sırada bin 499 uçuşla EasyJet, üçüncü sırada ise bin 131 uçuşla Türk Hava Yolları yer aldı. Türk Hava Yollarını, bin 41 uçuşla Lufthansa, 882 uçuşla Air France, 661 uçuşla KLM, 643 uçuşla Wizz Air, 601 uçuşla British Airways, 541 uçuşla SAS, , 464 uçuşla Vueling, , 399 uçuşla Eurowings, 368 uçuşla Norwegian, 344 uçuşla Pegasus, 333 uçuşla Iberia, 332 uçuşla Wideroe, 328 uçuşla Swiss, 328 uçuşla TAP, 278 uçuşla TUI, 234 uçuşla Finnair 233 uçuşla ITA takip etti.

Pegasus'ta düşüş

Son iki haftanın ortalamasına bakıldığında en çok artış yüzde 63 ile Norwegian da görülürken onu yüzde 37 ile Wizz Air, yüzde 36 ile Swiss takip etti. Ryanair, EasyJet ve ITA da yüzde 26 artış yaşanırken Lufthansa ve Vueling de yüzde 23, Eurowings de yüzde 22, TAP ve TUI de yüzde 14, SAS da yüzde 11, Finnair yüzde 10, Iberia da yüzde 9, THY de yüzde 8, KLM de yüzde 7, British Airways de yüzde 5, Air France ve Widero de de yüzde 4 artış yaşanırken sadece Pegasus da yüzde 1 düşüş kaydedildi.

2019'a göre uçuşlar arttı

26 Mart 1 Nisan arasında yapılan uçuşlarda ise 2019 yılının aynı dönemine göre uçuşlarda artış gözlendi. Yayınlanan verilere göre, Wizz Air de yüzde 43, EasyJet te yüzde 29, Ryanair de yüzde 26, Lufthansa yüzde 21, THY ve SAS da yüzde 11, Vueling de yüzde 9, KLM de yüzde 7, British Airways de yüzde 6, Air France de ise yüzde 4 artış kaydedildi.

4. Model Portföy Değişiklikleri (İş Yatırım) THY ile ilgili görüşü
    THYAO.IS: THYAO yi en çok önerilenler listemize ekliyoruz. THYâ„¢nin Rusya-Ukrayna savaşından ve ABD ve AB tarafından Rusya'ya uygulanan yaptırımlarından olumlu etkilenebileceğini düşünüyoruz. Uygulanan yaptırımlar neticiesinde Rusyaâ„¢ya ait havayolları ve charter uçuşlarının olmadığı mevcut durumda THY Türkiye ve Rusya uçuşlarını gerçekleştiren tek havayolu durumunda. Diğer taraftan, devam eden savaşın tedarik zincirini olumsuz etkilemesi ve limanlarda trafk yoğunluğuna neden olması cargo birim gelirlerinde beklenen normalleşemeyi öteleyeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle 1Y22 karlı kargo operasyonlarının THY' nin operasyonel karlılığını olumlu etkilemeye devam edeceğini düşünüyoruz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,970
    stonehand vardi longcu malini mi kaptirdi? yazmiyor artık
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

6. 50 seferli tombul kuş kalkışa hazır olup yolcular yerini alabilir. YTD

7. Ukrayna-Rusya savaşı çıktığında başlayan düşüşün süreceğini düşünmüşttüm,savaşın büyüme riski, söylemlerin (nükleer vs) ürkütücülüğü ve savaşın enerji ve dolasıyla ekonomik anlamdaki yıkıcı gücüyle bunu olası görüyordum.
    THY açıkça beni çok yanılttı ve halen yükselişi gördükçe ben neyi göremedim diyorum.

8. Dünyayı global şirketler yönetiyor. Onlar savaşı kontrollü olarak başlatır ve bitirirler. Yeni dünya düzeni artık böyle yürüyecek. Yoksa kendileri de biter.
     Alıntı Originally Posted by Engineer34 Yazıyı Oku
    Ukrayna-Rusya savaşı çıktığında başlayan düşüşün süreceğini düşünmüşttüm,savaşın büyüme riski, söylemlerin (nükleer vs) ürkütücülüğü ve savaşın enerji ve dolasıyla ekonomik anlamdaki yıkıcı gücüyle bunu olası görüyordum.
    THY açıkça beni çok yanılttı ve halen yükselişi gördükçe ben neyi göremedim diyorum.

Sayfa 226/710 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •