Sayfa 307/709 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407 ... SonSon
Arama sonucu : 5670 madde; 2,449 - 2,456 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Hikayesi en fazla olan hissedir THY . Bir kere 6 aylık bilançodan başlayacak şaşırtmaya..Yıl sonu ise karı ise efsane olacak.. CEO eğer kafadan sallamıyorsa bu yıl Lufthansa nın 2017 deki rekor karını yakalayacağız diyor.. O rakam nedir diye bakarsanız 2.462 milyar euro. Buda yaklaşık 45 milyar tl ediyor ortalama 18 tl euro kuru ile..Sermayesi hala 1.380 milyar TL . Eğer F/K OLARAL HESAPLARSAK YIL SONU İÇİN 1.6 fiat kazanç oranına geliyor eğer THY 52 tl dersek..Bundan daha büyük hikaye derseniz Turkish Kargonun ve Thy TEKNİK AŞ nin halka arz hazırlık çalışmaları var.. Yabancı sattı çıktı..kimsede satılacak hisse yok takii3 lü rakamları görünceye kadar..

2. THY için çok güzel 2022 ve 2023 yılları var bence. Pandemi sonrası büyüme hikayesi daha yeni başladı. Gelen veriler ortada. Bunlar benim öngörümü doğrular nitelikte.
    Şuan yaptıkları bence stopları patlatıp milletin elindeki hisseleri bir şekilde toplama çabasıdır. Ben boyle düşünüyorum. Illaki duzeltme olur arada bir. Ama benim için büyük resim önemlidir. Herkes kendine göre iyi düşünmeli iyi hesap yapmalı ve ona göre hareket etmelidir. Panik satışlar en yanlış şeylerdir bana göre. Şu siralar panik satış baya fazla anladığım kadarıyla

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

bu hisse de açıkcılar, shortçular battı zaten, bende covid öncesi 13.30 lardan yaptığım açıklarımı 2 ay taşıyıp 19 lardan kapadım, hisse sonrasında 20.02 gördü, 2 ay sonrada 12.30 u gördü, 2 ay daha taşıyabilsem karlı kapatıyordum, ama ödenen kirası ile başa baş gelirdi, sonrasında covid zamanı yüklü hisse pozisyonum vardı, onlarıda 8 lerden büyük bir zararla kapadım, görmüş olduğu dibi 7.41 den de mal aldım ama beklentim 7 tl olunca onu da sattım, bir daha da alış fırsatı vermedi, hem yükselişe açıkla hem de düşüşe malla yakalanan biri olarak sizlere sabır diliyorum, 8 lerden sattıgım 20 bin lot hissemin bugünkü değeri 20.000 X 50 : 1 tryn olacaktıi, sonuç : elde var sıfır!

Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    bu hisse de açıkcılar, shortçular battı zaten, bende covid öncesi 13.30 lardan yaptığım açıklarımı 2 ay taşıyıp 19 lardan kapadım, hisse sonrasında 20.02 gördü, 2 ay sonrada 12.30 u gördü, 2 ay daha taşıyabilsem karlı kapatıyordum, ama ödenen kirası ile başa baş gelirdi, sonrasında covid zamanı yüklü hisse pozisyonum vardı, onlarıda 8 lerden büyük bir zararla kapadım, görmüş olduğu dibi 7.41 den de mal aldım ama beklentim 7 tl olunca onu da sattım, bir daha da alış fırsatı vermedi, hem yükselişe açıkla hem de düşüşe malla yakalanan biri olarak sizlere sabır diliyorum, 8 lerden sattıgım 20 bin lot hissemin bugünkü değeri 20.000 X 50 : 1 tryn olacaktıi, sonuç : elde var sıfır!
    pandemi başında spotta yüklü hissem vardı. pandemi haberleri ciddileşince %5 gibi bir zararla kaçabilmiştim. her yöne hareketleri sert bir hissedir.spot dışında viop çok kısa stopla al satım olmuştur ama bu volatilitesi hep korkutmuştur beni.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. Kanal destek çizgisinden döndü. Hayırlısı olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    Kanal destek çizgisinden döndü. Hayırlısı olsun.
    Hocam Kanal alt tabani 48,75 gibi bir yerlere denk geliyordu galiba. Bence iyi yerden dönüş yaptı, şimdi toparlanma zamanı. Buyuk resimde yukselen kanal bozulmadı. Artık trene binme zamanı sanırım.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır Kâr

7.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    SPOT ta günün en iyi satıcısı BOFA aldığı sattığı, ASELS almış THYAO satmış, tombul kuş inişe geçmiş olabilir!
    Kapanışa kadar izleyelim bakalım, BOFA nın gün sonu toplam bilançosu hissenin haftaya nasıl seyredeceği yönünde bir işaret olabilir.

8. Zavallı bofa rotasını iyice şaşırdı.. Her işlemi zarar..DAHA BETER OLSUNLAR..

Sayfa 307/709 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •