Sayfa 323/709 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon
Arama sonucu : 5667 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. THY son günlerin en fazla açık yapılan hissesi oldu.. Vur abalıya misali A1 ve İnfo dan sonra yeni yeni açıkçılar türedi..Ahlatçı, Phillip gibi..taze para girişi yok o zaman bulduğuna ver..Buradada en çok açık yapılan kağıt THY maalesef..göreceğiz bakalım son gülen iyi güler..

THYAO günlük, görünürde BOFA trade ederek 1 krş zarar yazmış,

3. Karanlık odada 56’dan 80’e çıktı. Yarın yine endekse bakacağız. Endeks bir giderse kuş iki, üç gider.

4.  Alıntı Originally Posted by agha Yazıyı Oku
    Müdürün dediği gibi 2.5 milyar € kar (beklentim 1.5 milyar $) gelirse PD/DD=0.2-03 aralığında olacak. Bu değeri salgın zamanında bile görmedik. Millet 8den satarken ben deliler gibi alıyordum. Hala elinde bilgi olmadan çok düşücek diyorlar. Bir ara tayfun vardı, hisse düşer düşmez daha da düşecek diyen biri. Sabır, sabır, sabır.
    Hocam medya haberlerine baktım, aşağıda ki haberi buldum.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, 2018 yılının tamamına ilişkin mali bilançosunu açıkladı. 2017 yılında 3 milyar euro olan şirketin faaliyet karının 2018 yılında 2,8 milyar euro olarak gerçekleştiği belirtilen bilançoda, 2017 yılında 2,3 milyar euro olan net karın ise 2018'de 2,2 milyara gerilediği kaydedildi.

Lufthansa Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı Carsten Spohr, başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirtirken, şirketin tarihindeki en iyi ikinci sonucu elde ettiğine dikkat çekti.

Şirketin toplam gelirlerinin yüzde 1 artışla 35,8 milyar euroya ulaştığı belirtilen bilançoda, artan yakıt maliyetlerinin 850, gecikme ve uçuş iptallerinin ise 518 milyon euro ek maliyet getirdiği kaydedildi.

Anladığım kadarıyla Lufthansa nin 2017 yılınin toplam 1 yillik kâr toplamı 3 milyar euro deniyor haberde

Yani yıllık olarak baz alicaz sanırım bu rakamı. Zaten 3 milyar Euro hesap edersek ( 3 milyarX 17,49=52 milyar TL yapar) bunun 2.2 milyar liralik ilk kâr rakamini Mart ayı döneminde açıklamıştı. Geriye 50 milyar gibi yil sonunda toplam bu kadar artış yapacağı düşünülebilir belki.
    Şuan 106 milyar ozsermaye düşünürsek eğer,
    - 50 milyar kâr yapacağı beklentisini ekleyebiliriz
    - 30 milyar dolar ve enflasyon etkisi ile varlıkların yeniden değerlenmesini hesaba katarsak

Yıl sonunda yaklaşık 186 milyar lira gibi bir değere ulaşabilir tahminimce
    Bir hisse ederinin yıl sonunda 134 lira civarlarına yaklaşır.
    Tabi herşey tahmin üzerine.
    Bekleyip gorucez artık yıl sonunda
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

5. benimde yıllık kar beklentim 50 milyar tl civarındadır.ayrıca kapsamlı gelirde 50 milyar tl den fazla olacaktır inşaallah.

2. 3 aylık dönem geride kaldı.bu dönemde 75 milyar tl ciro 10 milyar tl net kar ve 25 milyar tl de kapsamlı gelir bekliyorum.yani özsermaye 140 milyar tl olacak.defter değeri 101 tl.

6. nisan-mayısta toplam 9.788 bin yolcu tşınmış.haziranda 43140 sefer ile tahmini 7.400 bin yolcu taşınmış.ilk çeyreğe göre %48 lik artış var.doluluk oranıda ilk çeyrekde %70 iken ikinci çeyrekde %79.5 oluyor.9.5 puanlık artış var.

dönem sonu dolar kuru %13.8 artmış.avro %7.4 artmış.japon yeni %1.7 artmış.

bu veriler kullanıldı ve yukarıdaki kar rakamına ulaşıldı.yani kafadan atma rakamlar değil.

thy nin borçları avro ve yen olurken varlıkları dolar cinsindendir.bu bilgi önemli.

7.  Alıntı Originally Posted by antepli Yazıyı Oku
    benimde yıllık kar beklentim 50 milyar tl civarındadır.ayrıca kapsamlı gelirde 50 milyar tl den fazla olacaktır inşaallah.

2. 3 aylık dönem geride kaldı.bu dönemde 75 milyar tl ciro 10 milyar tl net kar ve 25 milyar tl de kapsamlı gelir bekliyorum.yani özsermaye 140 milyar tl olacak.defter değeri 101 tl.
    Sayın Antepli THY nin ilk 3 aylık cirosu 42 milyardı.. Siz 2. 3 aylık dönem cirosu 75 milyar dediğinize göre 6 aylık toplam ciro 115-120 milyar arasımı demek istiyorsunuz? Bu durumda 6 aylık toplam net kar tahmininiz nedir??

8.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Sayın Antepli THY nin ilk 3 aylık cirosu 42 milyardı.. Siz 2. 3 aylık dönem cirosu 75 milyar dediğinize göre 6 aylık toplam ciro 115-120 milyar arasımı demek istiyorsunuz? Bu durumda 6 aylık toplam net kar tahmininiz nedir??
    Sn balina
    Benim beklentimde Sn Antepli arkadaşın fikirlerine yakın.

(Ilk 3 aylik bilanco cirosu 42 milyar idi. Şimdiki gelecek bilancoda yaklasik 100 milyar ciro çıkabilir sanırım. Yaklasik 10 milyar tl net kar ve 25 milyar tl de kapsamlı gelir gelmesi muhtemel. Bu civarlara yakin beklentim var benimde
    Yani özkaynakları 135-140 milyar tl civarına cikabilir .Hissenin gercek defter değeri 94-101 tl araliginda bir yerlerde olur sanırım. ))

Bu rakamlarin biraz daha üstü(yaklaşık %25 yada %30 üstü olabilir) Eylul ayindaki bilancoda gelecektir.

Şu ortamda böyle kâr yazan şirket bulmak zor yani. Rakamlar herkesi şaşırtacak bence. Herkesin dikkatini çekip herkesin almak isteyeceği bir hisseye dönüşecek Ağustos bilançosu ile.

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

Sayfa 323/709 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •