Sayfa 5/709 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 5667 madde; 33 - 40 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1.  Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    Bu tarihte hemen hiç olmamış. THY en iyi çeyreği hep 3. çeyrek olur. Diğer çeyrekler bunun çok altında kalır. Hatta zarar yazdığı olur. Beklenti de o şekilde bu arada zaten. Her çeyrek böyle kar yazacak olsa fiyatı 17 değil 60 olması gerekirdi ona da ucuz derdik. Beklentiyi yükseltmeyelim diye yazıyorum bu arada.
    2019 3 çeyrek 2.587 milyar,
    2019 4 çeyrek 4.536 milyar...

Y.t.d.

Taşınan Açıklar, THYAO 1.8 milyon lot açık taşınmış, riske giren kaybetmiş görünüyor!

3. 16.60-16.80 arası mal dağıtılıyor diye görüyorum,dikkatli olmakta yarar var diye düşünüyorum,tabiki bu benim görüşüm,asla yatırım tavsiyesi değildir.

Son 10 dk resmen bacak arası yaptı. Motor aşırı ısındı, umarım motoru soğutmak için fazla zaman bırakmaz.

5. Türk Hava Yolları 3Ç21 Bilanço Değerlendirmesi (ICBC Turkey Yatırım)

Kar tahminleri aştı - THY 2021'in üçüncü çeyreğinde 735 milyon dolar net kar açıkladı. Konsensüs beklentisi 457 milyon dolar şeklindeydi. Maksimum kar beklentisi 535 milyon dolar idi. Şirket geçen yılın aynı döneminde 132 milyon dolar zarar elde etmişti.

Satışlar büyüdü - Şirket 2020'nin üçüncü çeyreğinde 7,0 milyon yolcu taşırken, 2021'in üçüncü çeyreğinde 16,5 milyon yolcu taşıdı. Buna rağmen pandemi öncesinde 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki 21,3 milyon yolcu sayısının gerisinde kalmaya devam etti. Bunun sonucunda yolcu gelirleri geçen yıla göre 3 kat artarak 2,37 milyar dolara yükseldi. Kargo operasyonlarından elde edilen gelir bir önceki yıla göre %45 yükseldi. Kargo faaliyetlerinin ciro katkısı pandemi öncesinde %10 iken, bu çeyrekte %28'e yükseldi. Bunların sonucunda şirketin ilk çeyrek net satışları yıllık bazda %123 yükselişle 3,41 milyar dolar seviyesinde ve beklentilere paralel gerçekleşti.

Karlılık güçlü kaldı - Şirketin ortalama jet yakıtı fiyatı dolar bazında %31 yükseldi. Jet yakıtı harici giderler geçen yıla göre %43 arttı. Yine de trafiğin ve dolayısıyla cironun toparlanması ile jet yakıtı harici giderlerin ciroya oranı geçen yılki %70 seviyesinden %45'e indi. Özellikle geçen yıla göre artan trafik sonucunda uçuşlarla ilgili giderler (havaalanı giderleri, yiyecek/içecek, yer hizmetleri) ve personel giderleri geçen yılın oldukça üzerinde gerçekleşti. Bunun sonucunda FAVÖK marjı 370 baz puan iyileşerek %37,7'ye yükseldi ve beklentilerin 730 baz puan üzerinde kaldı. Pandemi öncesinde 3Ç19'da marj %29,1 idi.
    Net borç azaldı - THY'nin net borcu 2Ç21'deki 14,0 milyar dolardan 13,3 milyar dolara indi. Bunun sonucunda net borcun FAVÖK'e oranı 4,3 seviyesine geriledi (iyileşti) (2Ç21: 6,0x).

Değerleme - Hisse son bir yılda %59 yükseldi ve BIST-100 endeksine görece %17 daha güçlü bir performans gösterdi. Hisse 2022 tahminlerimize göre 4,7 F/K ve 5,2 FD/FAVÖK çarpanlarından işlem görüyor. Özellikle son iki haftada hisse fiyatında ciddi bir iyileşme gözlemlenen Türk Hava Yolları için 16 TL hedef değerimize göre yukarı potansiyelin kalmaması nedeniyle SAT önerisinde bulunuyoruz.

ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler AŞ
    icbcyatirim.com.tr

6.  Alıntı Originally Posted by zıpzıp Yazıyı Oku
    16.60-16.80 arası mal dağıtılıyor diye görüyorum,dikkatli olmakta yarar var diye düşünüyorum,tabiki bu benim görüşüm,asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Sn zıpzıp doasda da beraberdik,thyao da en kotu geride kaldı gibi,2019 yolcu sayısı yakalanmadigi halde bu bilanço geldi,Rusya kapanmayı geç kaldırmasına,İngiltere ülkemize seyahat yasağını son aylarda kaldırmasina ragmen bu şekilde süper bilanço geldi,2022 büyük bı sorun olmassa thy yılı olabilir.
    Yarın dusermi,cikarmi sorun yok kendi şahsıma..

2019 3 çeyrek 2.587 milyar,
    2019 4 çeyrek 4.536 milyar...

Y.t.degildir.

7. ilk hedefim 21 dir.seneye bu zaman hisse 40-50 lere yolcudur diye düşünüyorum.
    Pegasusun dd nin 2 katından işlem gördüğü bir borsada(üstelik 9 aylıkta zarar yazan).thy nin dd ne ulaşması masal değildir.2 yılda thy nin 80-120 arasına gitmemesi için bir sebep yok.
    YTD

8. Ölü sevici merdiven altı aracı kurumlarda varmış!

Sayfa 5/709 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •