Sayfa 673/709 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683 ... SonSon
Arama sonucu : 5667 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. finansal borç resmen coşmuş..100 milyar üzeri borç artmış..

2. PD/DD=0.88, Özkaynak karlılığı şelale olmuş. Bu gidişle hisse fiyatı buralarda kalırsa 1 yıl içinde PD/DD=0.1-0.2 olursa şaşmam.
    Who, baby, Who Will Save The World?

3.  Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    finansal borç resmen coşmuş..100 milyar üzeri borç artmış..
    Borçlara bakıyorsanız bir de dönen varlıklara bakınız, o borçları ödeme gücü var mı diye.

4. Net kâr beklentileri %20 aştı
    Favök beklentileri karşıladı
    Kargo tarafı toparlanıyor
    Çarpanlar dip yaptı

https://youtu.be/vZCcg_WDszA?si=g7cH3J1pRfeYSJvv

Problem giderilmiş, umarım tekrarlamaz.
    Bilgi teknoloji sistemlerimizdeki aksaklık tespit edilmiş ve giderilmiştir.
    Operasyonumuz kademeli olarak normal seyrine dönmektedir.
    Herhangi bir siber saldırı durumu söz konusu değildir.
    Yaşanan bu süreçten dolayı misafirlerimizden özür dileriz.
    Her kışın sonu bahar...

6. Piyasa yarın bu muazzam bilançoyu fiyatlamayıp,sistem arızası bahanesiyle negatife düşerse topyekün VAR incelemesi yapılması gerekir.

214 Maliyetle aranızdayım abiler, rabbim utandırmasın...
    Mal sahibi, mülk sahibi hani bunun ilk sahibi ?

8.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Hayirli olsun ,
    Fevkaledenin fevkinde bir bilanco geldi ,

Bist 30 bir yana THY bir yana

Hayirli olsun,

Defter değeri 197 den 248 cikmis..

Sn Pardusdan da bir yorum alirsak daha güzel olur )
    Slm hocam,

İlk 2 çeyrek toplamda 370 milyon dolarlık deprem dolayısı ile yapılan yardım ve bağışlar gideri vardı tek seferlik, açıkçası ilk 2 çeyrek bilançolardaki bürüt kar marjındaki artışa baktığımda 3. çeyrek için 48-52 milyar arası kar bekliyordum, yakıt fiyatlarında artış olunca düşük hedge pozisyonu nedeni ile karı biraz törpülemesinden korkuyordum, aracı kurum ortalama beklentileri 42milyar civarı olunca herhalde atladığımız birsey var dedik ama THY yine yaptı yapacağını... deprem bagışları olmazsa bir 370milyon dolar kazancı daha var...

Bilançoda ciddi bir nakit biriktiği görünüyor 5.5 milyar dolar ve bununla finansal yatırım yapılmış, bu para ile eurobond alınsa bile yılda %9 lardan 500 milyon dolar finansal gelir sağlar, katılım endeksinde olduğu için farklı bir yatırımdır muhtemelen ama artık buda ciddi bir gelir kalemi oldu... büyüme konusunda finansman sıkıntısı hiç yok, nakit fışkırıyor her yerinden

Bugun dünyanın en büyük havayolu şirketleri american airlines öz sermeyesi -4 milyar dolar civarında piyasa değeri 7-8 milyar dolar, bir kar bir zarar ne olduğu belli değil. Mali yapısı biraz daha düzgün olan delta'nın ise 8 milyar dolar öz sermayesine karşılık 20-25 milyar dolar piyasa değeri var, yıllık kazancı 3 milyar dolar ya var ya yok, piyasa değeri 20 milyar doların üzerinde. Açık ara mali yapısı en sağlıklı en karlı hava yolu şirketi THY, lufthansa, air france artık rakip bile değil...

özetle THY artık yıllık 3 milyar dolar üzeri kar eden ve yılda %10-15 arası büyüyen bir havayolu şirketi, bizim borsa bu şirkete bence dar geliyor, bu çarpanlar ile ABD veya AB de işlem görseydi, piyasa değeri rahatlıkla 25-30 milyar dolar olurdu..

Neyse bizde en azından 400-500 TL arası bir hisse hedefi ile teselli olalım..

Borsanın geneline baktığım zaman 500 küsür hisse olmuş 490'nı çöp benim gözümde, 2. bir hisse bulmaya çalışıyorum THY ile 2. arasında o kadar ciddi bir kopukluk varki, bankalara baksanız hepsinin FK sı 2 lerde gel gör ki enflasyon muhasebesi olsa FK lar aslında 10 larda, GYO lar dusuk görünüyor onların karlılıkta yeniden değerlemeden, yani onlarda ucuz değil, ereğl icin demir çelik fiyatları dahada dusuyor, bir süre daha kar edemeyecek, tuprs normal rafine marjlarının 5-10 katı ile çalışıyor, daha ne kadar bu marjlar ile çalışacak belli değil, rafineri marjları geçmiş ortalamasına düşerse HSBC hedef fiyatı bile yüksek kalır.

Borsada anormal şişmiş şirket çok, özellikle küçükler ve yeni arzlar, neredeyse bir şelale çöküşü yaşanacak bu hafta, THY nin bu bilançosu bu çöküşün önüne geçmek içinde oldukça önemli.

Benim gözümde THY'nin piyasa değerinin 25 milyar doların üzerinde olması lazım, ancak bu rakam yerli yatıımcılar için 2 gömlek büyük, yabancı gelmeden zor...

Sayfa 673/709 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •