Sayfa 488/707 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon
Arama sonucu : 5654 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1.  Alıntı Originally Posted by mavsar Yazıyı Oku
    Isctr yapılıyorda Thy niye yapılmasın
    sadece o degil butun bankalar nerdeyse 2 aydır tavan tavan gidiyor tek gunluk tavan birsey olmayabilir ama nerdeyse 2 ay tavan butun bankalarda. bence isteseler thy 2-3 gun değil 1 hafta da yaparlar ben 3 gün üst üsteye razıyım

2.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    THY nı tavan yapmak kolay değil..Altında kalmaktan korkuyorlar..
    Hocam bankalara tavan yaptirdilar hemde geneline. Bu giren sermaye baya baya büyük. THY hissesinide hoplatabilirdi ama yatırmadılar . Borsada çoğu hisse yükseldi bu süreç te. Yani bakinca bu kadar hisseyi bu kadar kaldiran güç varsa sadece THY yi kaldirmak hiç zor olmaz. Sonucta THY nin tahtacisi var ve o ne isterse o oluyor. Ayrica her tahtanin bir yapıcısı var. Isterse kaldırabilir istemezse yerinden oynatmaz. Tamamen algıya yönelik oynuyorlar tahtacılar. Bunlar emin olun hiç zor değil benim görüşüm. Ama balinalar hep istedigi fiyattan toplayabilmek için sürekli baskı yapar. Açılışta belki zıplayabilir hiç belli olmaz yani. Bunu sadece tahtacı bilir. Biz yaratmış olduğu dalga içinde tutunmaya çalışırız küçük yatırımcılar olarak. Birde şu varki her hissenin tahtacısi var ve hepsi birbirini tanır bir şekilde, ve birbirlerinin işlerine pek karışmazlar. Karışırlar ise zarar göreceğini bilir. Ama bazen birden fazla büyük balıklar hisseyi toplamaya çalışır tahtada. Ama bu bildiğin savaş gibi olur ve çok sert hareketler ortaya çıkartabilir. O yüzden hedef fiyat belirlemek ve sabretmek en mantıklı çözümdür. Her zaman grafik hareketinin tutamayacağı bilinmelidir. Örneğin bankalarda grafik falan kalmadı

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır.

3.  Alıntı Originally Posted by wolvorine Yazıyı Oku
    sadece o degil butun bankalar nerdeyse 2 aydır tavan tavan gidiyor tek gunluk tavan birsey olmayabilir ama nerdeyse 2 ay tavan butun bankalarda. bence isteseler thy 2-3 gun değil 1 hafta da yaparlar ben 3 gün üst üsteye razıyım
    Bence tahtaci isterse herşey olabilir.

4. Bankalar yıllardır zombi gibiydi, borsada gitmeyen bir tek onlar kalmıştı ancak özellerin bu yıl 3 milyar dolar kar beklentisi var. Gitmesi mi yoksa gitmemesi mi normal?
    Who, baby, Who Will Save The World?

5.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Bence tahtaci isterse herşey olabilir.
    inşallah thy ye de de olur yakın zamanda bizi carpmadan fazla nerydeyse butun hisseler çok guzel primlendi

6. Thyao teknik olarak 76 yi hacimli kırmalı, ve en yükseğe yakin kapatmalı ki kamu bankalarındaki ralli gibi ralli yapsın. Örnek asels grafiği.

Temel olarak Antalya'da ki otel müdürü arkadaşlar ile görüştüm ekim yüzde 60 Kasım yüzde 50 Aralık yüzde 40 gibi doluluk kesin.

Artarak devam ediyor, daha önceki yıllardaki doluluk oranını bilmediğim için bir kıyaslama yapamadım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Belek tarafındaki lüks oteller yuzde 90 üstü doluluk oranına sahip ekimde.

7.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Thyao teknik olarak 76 yi hacimli kırmalı, ve en yükseğe yakin kapatmalı ki kamu bankalarındaki ralli gibi ralli yapsın. Örnek asels grafiği.

Temel olarak Antalya'da ki otel müdürü arkadaşlar ile görüştüm ekim yüzde 60 Kasım yüzde 50 Aralık yüzde 40 gibi doluluk kesin.

Artarak devam ediyor, daha önceki yıllardaki doluluk oranını bilmediğim için bir kıyaslama yapamadım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Belek tarafındaki lüks oteller yuzde 90 üstü doluluk oranına sahip ekimde.
    tüm nazı ona zaten. ben olsam yarın sabah gapla kırar dolduracak diye bekleyenlere mal aldırmadan tavana kitlerim.

8. Bankalarda yabancı takası çok düşmüş durumda Halkbank ın yabancı takası 2019 da 350 milyon lot iken 105 milyon lota düşmüş..Aynı şekilde 2019 da yabancıda ( Citi + Deutsche) 420 milyon lot Vakıfbank hissesi varken bu sayı bugün itibarı ile 135 milyon lota düşmüş.. Hatırladığım kadarı Naci Ağbal ın MB başkanı olarak görevden alındığı gün ve ertesi günlşerde Garanti Bnakasına 200 milyon lot satış gelmiş hisse 2 gün taban olmuş ve 5.80 tl ye kadar düşmüştü..Bu çıkışta VİOP ta ve spotta değişik pozisyonlar alarak shortçuları batıran grubun bu banka alımlarını devam ettirdiklerini görüyoruz..Belki yabancı satışı gelir korkusu ile THY girmediklerini düşünüyorum..

Sayfa 488/707 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •