Sayfa 163/710 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon
Arama sonucu : 5674 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1.  Alıntı Originally Posted by finansozdem Yazıyı Oku
    Yıllardır beklediğim bedelsiz sermaye artırımı, umarım bu sene gelir..
    1.380m olan sermayesini %350 gibi bir bedelsiz yaparak yükseltmesi beklentim var umarım gerçekleşir bu sene..
    Üstadlar daha iyi bilir gerçi ama yıllar oldu yapmayalı, mevcut ödenmiş sermayesi bu sene yapacağı karın yanında baya bir cüce kalıyor. Umarım o sene bu senedir. YTD.
    Ben de o yıl bu yıl mı acaba diyorum bedelsiz sermaye arttırımı için...

2. Türk Hava Yolları'nda (THY) Ahmet Bolat'ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmasının ardından yeni atamalar devam ediyor.

THY İcra Komitesi bugün aldığı kararla;
    Uçuş İşletme Başkanı olarak görev yapan Ramazan Sarı Genel Havacılık VIP Uçaklar Operasyon Başkanı, MUrat Sami Yüzbaşı'nın Yer İşletme Başkanı, Hüseyin Avni Gümrükçüoğlu Lüksemburg Müdürü, Muhammed Fatih Durmaz'ın da istihdam edilerek Satış Başkan Yardımcısı (ABD) olarak atanmasına karar verildi.

THY'nin eski yönetim kurulu başkanı İlker Aycı'nın son döneminde yapılan atamaların iptal edildiği öğrenildi.

THY'DEN AHMET BOLAT AÇIKLAMASI
    Türk Hava Yolları'ndan (THY) yapılan kamuoyu açıklamasında THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat'ın sosyal medya hesabının olmadığı, iletişimin kurumsal hesaplardan yapılacağı belirtildi. Öte yandan Twitter'da açılan sahte hesaplara itibar edilmemesi gerektiği ifade edildi.

3. THY için 2021 iyi bitti, 2022 iyi başladı
    Türk Hava Yolları (THY), 2021 yılında uçuş sayısında Avrupalı ‘bayrak taşıyıcı’ havayolları arasında ilk sırada yer almıştı. THY, 2022 yılına da iyi başladı.

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) Genel Direktörü Eamonn Brennan, 2022’nin ilk Eurocontrol Kapsamlı Değerlendirme verilerini paylaştı.

https://www.aeroportist.com/thy-icin...2-iyi-basladi/

4.  Alıntı Originally Posted by Rcevahir Yazıyı Oku
    Adam hem ekonomik cahil ve yetişmem de gerekir diyor ama siyaset yapacağı yeri bilemiyor.

200 milyon yolcu kapasiteli yeri 10 bin kapasite ile karşılaştırıyor

Avrupa'da şehir dışına çıkarılması için yürüyüşler yapılıyor bu efendi düşünce hürriyeti altında ahkam kesiyor yersen

Havalimanı kapatıldı da ne oldu.sat kurtul olmaz ucuz siyaset yapacak efendi.

Sen git balıkçı da ye iç sana ne lazım büyümek nasılsa paranda var thy alacak

Bugün Yarın hisse 25 TL ye gelir mi senin batacak olan havalimanın hisse değeri

ben bekliyorum da

bu batık şirketin alım firsatı vermesini

Yatırım batırım kaçırım siyasuyyun değildir

Adam diyor ya düşünce(😜) işte...
    bekliyorum
    Sana mı soracağım balıkçıya mı gideceğim, alem mi yapacağım, rakı mı içeceğim, ben diyorum pistleri bozmaya ne gerek vardı sen diyorsun falan feşmekan, siyaset falan filan , kötülük sevgisizlik insanın içinde olunca ne desen boş. Siyaset altında her halt yenilsin ama hakkında konuşulmasın. Yanlışlar ve kötülükler bizden, sesini çıkarmama sizden tarzında.

5. Bloomberg HT’de yer alan habere göre EasyJet CEO’su Johan Lundgren İngiltere’de seyahat kısıtlamalarının ve test zorunluluğun kaldırılmasıyla ay başından beri uçuş talebinin de arttığını açıkladı. Lundgren en hızlı toparlanmanın 'geleneksel deniz tatillerinde' olmasını beklediklerini vurgulayarak EasyJet'in Türkiye ve Yunanistan'ı hedeflediğini dile getirdi.

Lundgren yaptıkları ankete göre İngilizlerin üçte ikisinin yurt dışı tatili yapmayı ve bu yıl hiç olmadığı kadar seyahat harcaması yapmayı planladığını belirtti

6. Bu medya haberi de baya güzel

"İstanbul Havalimanı'ndan büyük başarı: 2021'de Avrupa'nın en yoğun havalimanı oldu
    29.01.2022 12:49
    İstanbul Havalimanı'ndan büyük başarı: 2021'de Avrupa'nın en yoğun havalimanı oldu

İstanbul Havalimanı geçtiğimiz yıl 36 milyon yolcuya hizmet vererek Avrupa'nın en yoğun havalimanı seçildi.

İstanbul Havalimanı açılışından bu yana başarısıyla dünya çapında konuşulmaya devam ediyor. Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) Europe tarafından hazırlanan yıllık rapora göre, pandemi nedeniyle 2020'de yüzde 59 düşen yolcu trafiği, 2021'de yüzde 37 arttı. Rapora göre 2021'de en fazla yolcuyu Türkiye ve Rusya'daki havalimanları ağırladı.

İstanbul Havalimanı 36 milyon 988 bin 563 yolcu sayısıyla en yoğun havalimanı olurken, Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı 30 milyon 943 bin 456 yolcuyla ikinci sırada yer aldı.

Üçüncü sırada ise Fransa'nın başkenti Paris'teki Charles De Gaulle Havalimanı var. Havalimanı ağırladığı 26 milyon 201 bin 698 yolcuyla listede üçüncü oldu.

Hollanda'daki Amsterdam Schiphol Havalimanı dördüncü, Moskova'daki Domodedovo Havalimanı ise en yoğun beşinci havalimanı oldu.

SABİHA GÖKÇEN VE ANTALYA HAVALİMANLARI İLK 10'DA
    Avrupa'nın en yoğun havalimanları listesinde Sabiha Gökçen ve Antalya havalimanları da yer aldı. Sabiha Gökçen Havalimanı 24 milyon 991 bin yolcuyla altıncı, Antalya Havalimanı ise 21 milyon 333 bin yolcuyla dokuzuncu sırada bulunuyor.

Aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren İstanbul Havalimanı, açılışından bu yana geçen süre içerisinde zaman zaman Avrupa'nın en yoğun veya en çok yolcunun ağırlandığı havalimanı olma başarısı da elde etti.""

Havacilik sektöründe Avrupa da birinci Turkiye olmuş. Şimdiden gidişat iyi görünüyor.

Insallah yaz aylarinda daha iyi olacak

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

7. Türk Hava Yolları'nda (THY) taşlar iyice yerinden oynadı. İlker Aycı'nın kurduğu tüm kaleler birer birer yıkılıyor.

Aycı döneminde tesis edilen özel büro başkanlığı lağvedilerek kapatıldı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın istifa etmesinin ardından yönetim kurulu başkanlığına gelen Ahmet Bolat, icraatinin ilk günlerinde İlker Aycı tarafından yapılan tüm keyfi işleri sonlandırmaya başladı.

İlker Aycı'nın kurduğu özel büro başkanlığı lağvedildi. Kısa bir süre önce göreve getirilen Memduh Sayıner'in de görevine son verildi. Memduh Sayıner ile ilgili AirportHaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık, Sayıner'in İsrailli arkadaşı ile THY'ye iş yaptığını ortaya çıkarmıştı.

Ahmet Bolat'ın göreve gelmesiyle birlikte İlker Aycı'nın son dönemde yaptığı keyfi ve gereksiz atamalar iptal edilerek görevi değişen personel eski görevlerine tekrar atanıyor.

Airport Haber

Sayfa 163/710 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •