Sayfa 555/707 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 5654 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Citi ve Bofa tahtayi iyi sarsmaya çalıştı bugün ama hisse iyi dayandı.
    Açığa satış rakamı 2,1 milyon civarinda ve Citi elindeki lot sayısı da 2,3 milyon azalmış görünüyor

Yani yaklaşık yabancı 4,4 milyon civarinda satış yapmış gibi görünüyor. Bugün ki büyük islemhacmi bundan kaynaklanıyor. Yabanci küçük yatırımcıyi bezdirmek için elinden gelen şeyi yapmış bugün. Heleki 2,1 milyon açığa satış genelde küçük yatırımcıyi yaniltip hisseyi düşürerek ertesi gün yada birkaç gün içinde alttan daha ucuza toplamak için yapilan harekettir. Bugün bunu yapmak istediler ama başarılı olamadılar. Hisse düşmedi. Ben sağlam şekilde durucam mesaji verdi adeta. Eksi kapatmadı. Eger bugün ki 4,4 milyon satış olmasaydı belki %7 yukarda kapatacaktı hisse. Hisse bana göre yerinde taş gibi ağır şekilde durdu ve fazla geri adım atmadi bugün. Bu baskiya rağmen yerinde saydı gibi. Amerika piyasalari dünkü FED faiz şokunu atlatmış gibi görünüyor sanki. Buda iyi bir gelişme bence piyasalar için. Yani yarın daha guzel güneşli bir hava olacak THY için. Açığa satış yapanlar geri almak isteyebilir. Ayrica Citi daha fazla satış yapma ihtimali bana göre düşük bir ihtimal. Ya bekleyecektir yada geri alıma geçebilir. Bakalim ben yarin için baya baya olumlu bakıyorum tabloya. Yeşiller içinde bir gün geçireceğimizi düşünüyorum şahsen.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır
    Emeğinize sağlık. Bir önceki bilanço sonrası da hisse yükselmedi.

Ama sonrasında tavanları da gördük.

Bunu nasıl beceriyorlar helal olsun.

THY 2019 yolcu sayılarını da geçmiş olsa

çok daha iyi bilanço açıklayabilirmiş.

Bazıları sanki hisse bu satış ve karlılığı yapmamış gibi davranıyor.

2020 pandemide hisse 8-10 TL imiş. Evet çok düştü.

Çünkü havacılık sektörü birçok firmanın batma durumu oluştu.

Pandemi olmasa 2020 yılı hissenin bilançolarının çok güzel gelme ihtimali vardı.

Ben 2020 yazıında 35-40 TL gelebilir diye alım yapmıştım. Yani 6-7 Dolar.

Bu bilançonun hakkının da 150-200 TL civarı olduğunu düşünüyorum.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. Kabin içi alan ve ürünlerin tasarımı, üretimi, pazarlaması ve satışı amacıyla kurulan ve THY A.O.'nun ("THY") %30 hissedarı olduğu TCI Kabin İçi Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("TCI"), hava araçlarının koltuk dizaynı, üretimi, pazarlaması ve satışı amacıyla kurulan ve THY A.O.'nun %45 hissedarı olduğu Uçak Koltuk Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("TSI") ve hava platformlarında kabin içi eğlence ve internet hizmet sağlayıcı sistemleri tasarımı, üretimi, pazarlaması, satışı ve satış sonrası hizmetleri amacıyla kurulan ve Ortaklığımızın %100 iştiraki THY Teknik A.Ş'nin ("THY Teknik") %80 hissedarı olduğu Cornea Havacılık Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Cornea")'nin uzun süreli stratejik entegrasyonunun sağlanması amacıyla söz konusu şirketlerin tek bir şirket altında birleştirilmesi konusunda ön çalışmalar yürütülmüş ve bu çalışmalar neticesinde Yönetim Kurulumuz;

1. TSI, TCI ve Cornea şirketlerimizin TCI çatısı altında birleştirilmesi,

2. Kibar Holding A.Ş'nin TSI'daki %50 hissesinin THY tarafından satın alınması,

3. Havelsan Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Cornea'daki %20 hissesinin THY tarafından satın alınması,

kararlarını almıştır.

3.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    konudan anlayan bir arkadaşım cevaplarsa sevinirim. bu yılı böyle ultra bir karlılık ile tamamlarsa artık temettü verebilir diyebilir miyiz?
    Bu şirket en azından önümüzdeki yıl temettü veremez, çünkü filoya devamlı yeni uçaklar alınıyor.

4. “ Çalışanlara ödenen prim, 2023 yılında 35 yeni UÇAK, 10.000 yeni Çalışan,
    THY’ nin 90. yılı ve yeni hedefler ” Y.K.B Ahmet BOLAT

Hedeflerin olduğu bir şirkette çalışanlar her şeyden çok önemlidir. Çünkü onların azmi ve şirket bağımlılığı olmazsa konulan hedeflerin gerçekleşmesi neredeyse imkansızdır. Bu sebeple tarihe geçen bu rekor kardan çalışanlara prim dağıtılması ve onlara değer verilmesi bir THY yatırımcısı olarak beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Tebrikler Ahmet Başkan👏👏👏👏 İnanıyorum ki THY nin 90. yılında konulan hedeflerin hepsi teker teker gerçekleşecektir.
    Kanadına Kuş, Tekerine taş değmesin🧿🧿🧿

https://twitter.com/havasosyalmedya/...7B3RC2x9xpRzyw

Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi olmayıp, Herkes kendi kararında HÜRDÜR.

5. Bir şeyler olacak yarın!
    ...

https://youtu.be/moewouY7CzE

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    Cumadan bir 300 bin lotu kaldi
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet