Sayfa 692/707 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702 ... SonSon
Arama sonucu : 5654 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Sn @esozcan kapanışta bir falimiza bakar mısın?

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by bence Yazıyı Oku
    1 ay sonra açıklanacak bilançoda 3.7mia $ net kar, 2024 yılında makul bir beklentiyle %10 büyümesini, seneye 4.1mia$ net kar elde etmesini bekliyorum. 2024 yılı ortalama $/TL kurunu 35 TL, yılsonu kapanış kurunu 40 TL, Brent’i de ortalama 80-85$ kabul edersek,

#THYAO için 4.1mia$*35 TL dediğimizde, ~140milyar TL net kar, 100 TL üzeri Hisse Başı Kar, ~5x fk ile ~510-520 TL, $ bazında ise ~13$ hedef fiyat gayet adil olacaktır.

Dün bahsettiğim müthiş vergi avantajı, 10 yıl sonra temettü dağıtabilme ve Bedelsiz Sermaye Artırımı potansiyeli, Anadolu Jet hikayesi ve halka arzı da cepte duran diğer güzel fırsatlar.

Özetle;

#THYAO, @TurkishAirlines @TK_TR, 2024 yılı özelinde, Enflasyon Muhasebesi uygulamasıyla beraber tarihi bir Özkaynak, yıllarca sürecek Vergi avantajı, 10 yıl sonra ilk kez Temettü verebilecek, Bedelsiz Sermaye Artırımı yapabilecek duruma gelmesi, Uzakdoğu trafiği, %14-15 RPK büyümesini, @anadolujet hikayesini ve halka arzı gibi müthiş fırsatlar ile yılın en dominant şirketlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.
    Bizi daha da heveslendiriyor bu tür çok emek verilen bilgiler, teşekkür ederim.

3. 🤬 olsun böyle borsaya, vadeli son gün diye piyasayı tutuyorlar.
    Who, baby, Who Will Save The World?

4. 270 uzeri 2.kapanis diyebiliriz.

5.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    @Pardus hocam uzun zamandir yazmiyorsunuz THY,
    Kar ve fiyatlama usd bazli bir froto olur mu yıllar içinde, ne dersiniz?
    Selam Hocam yeni gördüm,

Açıkçası benim borsanın geneline dönük beklentim hiç iyi değil, bir çok şirket ederinin çok üzerinden işlemi görüyor, özellikle parasal sıkılaşma ile birlik yakında ciddi anlamda iflaslar, konkordatolar, küçülmeler vs. yaşanacak. Bankalarda ciddi anlamda batık oranları artacak... Bunun borsaya yansıması da pek iyi olmayacak, enflasyon ve bu olumsuzluklar arasında dengesini bulur, ama şu anki ortamda borsanın yatay durması bile aylık %3-5 reel zarar demek.

THY özelinde ise durum çok farklı,

Şu an kasada 6 milyar dolara yakın nakit para var 2023 sonu itibari ile, daha önce KKM deydi bu para muhtemelen %50 faiz ile mevduata geçmişlerdir, eğer kur beklendiği gibi 2024 sonu 40 TL civarında olursa, 1 milyar dolar civarında finansal gelir yazacak, bu paranın nasıl değerlendirildiği takip edilmeli.

şu an ortalama yıllık %10-12 civarın büyümesi var, bunu da düşündüğümüzde 2024 yılı esas faaliyet karı 3 milyar dolar civarında olması muhtemel, 1 milyar dolarlık finansal gelirde eklendiğinde 4 milyar dolar civarlarında bir net karlılığa ulaşması olasılığı yüksek.

Şu anki fiyatı 12.5 milyar dolar ile 3 FK yapıyor, bu çok düşük kalır, geçmiş ortalaması olan 6.5 FK dikkate alınırsa ki bu değer bana kalırsa yine çok düşük, bu şirket eskisi gibi bir kar bir zarar ettiği dönemlerde değil, istikrarlı bir şekilde büyüyor ve kar ediyor. Buda göz önünde bulundurulursa 15-20 dolar arası bir hisse fiyatlaması benim için makul görünüyor, FD/FAVOK üzerinden gidilse de benzer sonuç çıkıyor.

Enflasyon muhasebesi ile artık bedelsiz olasılığı neredeyse %100, bu yıl için bedelsiz kesin bekliyorum, genelde temettü veren bir şirket değil ama yüksek karlılık ve biriken nakit düşünüldüğünde bununda yapabilir, verilen temettü büyük oranda hisseye alım olarak dönecektir, bu durumda fiyatlama mekanizması da ciddi anlamda olumlu etkilenecektir.

Bunlara ek olarak, anadolu jet'in ayrılması, yöneticilerin geçmiş demeçlerinden de anlaşıldığı üzere kısmı halka arz veya satış beklentisini güçlendiriyor, borsanın 2024 yılı için bu halka arzı kaldıracak durumda olmasını beklemiyorum, bu nedenle halka arz için daha elverişli bir ortam için belki önümüzdeki yıllara kalır, yada doğrudan körfezden bir yatırım fonuna kısmi satış yapılır, şu an bu daha olası görünüyor. Gerçi kasadaki nakitti de düşündüğümüz zaman gerçekte bu satışa ihtiyaç var mı oda tartışılır. Ama yöneticilerin geçmişte bu yönde demeçleri olmuştu.

Özetle borsadan pek umutlu olmasam da THY'den çok umutluyum, 2024 yılı için sektörü etkileyecek ciddi bir sıkıntı olmaz ise 15-20 dolar aralığında hedefim var.

Riskler ise; malum havacılık en riskli sektörlerden biri, amerika ile iran arasında olası bir savaş durumu çok ciddi zararlar verebilir bu beklentilere. Bunun yanında amerikada hisse değerlemeleri oldukça yüksek, pek beklenmiyor olsa da orada sert bir çöküş global tüm piyasaları ciddi anlamda olumsuz etkileyebilir.

6. Teşekkürler sn Pardus,
    Büyük bir keyifle okudum. Emeğinize sağlık.

258.50 kapanışta stop olurum arkama bakmam.
    295 / 350 arasi az satarum.
    375 yarısı
    430 kalanjn yarısı.
    505 734 kalanlar.

7. sn Pardus, bilgiler için teşekkür ederim. Elimdeki hisselerden tek umutlu olduğum hisse oldu THYAO. Seçimlerden sonra yabancı girişi olmaz ise , dünya piyasaları iyi olamaya devam etse de bizim piyasa bu yükü (özellikle halka arzları da göz önünde bulundurarak) kaldıramaz diye düşünüyorum.
    Umalım her şey iyi olsun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    @Pardus hocam selam
    cok tesekkür ederim değerli paylasiminiz icin,
    Borsa genelinde hem fikirim sizinle, Elektrik tüketiminde azalma var,
    gece vardiyalarini kapatanların sayısı oldukça yüksek,
    Artan iscilik ve enerji maliyeteri yüzünden ihracatta rekabet azalmakta ,
    Çin pandeminden cikti eski karli isler kalmadigi gibi rekabetci olmayan kur yüzünden pazar kaybi var konfeksiyonlarda,

THY de beklentilerle devam edecegiz

iyi günler,
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Sayfa 692/707 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz