Sayfa 584/708 İlkİlk ... 84484534574582583584585586594634684 ... SonSon
Arama sonucu : 5658 madde; 4,665 - 4,672 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,016
    televizyonda 2 defadır Turkish Cargo reklamlarına denk geliyorum hayırlısı olur inşallah
    yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bofa bastırmasa tavana koşacak…
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    Bofa bastırmasa tavana koşacak…
    Arkadaşlar bilanço tarihi belli mi?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. [QUOTE=artukbey;6302963]Arkadaşlar bilanço tarihi belli

Bilanço tarihi 1 Mart

5. [QUOTE=Ömür;6303049]
     Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bilanço tarihi belli

Bilanço tarihi 1 Mart
    Bugün, Antalya'ya geçen seneki Ocak ayına göre %65 daha fazla turist geldiğini okudum. Havaların sıcak seyretmesinin etkisi de olsa çok ciddi bir veri bence.

Son çeyrekte düşen enerji maliyetleriyle beklentilerin de ötesinde bir 4.çeyrek kârı da olası.

Anadolu Jet hatta Turkish Cargo'nun halka arzi orada burada dillendiriliyor. Bunların konuşulması bile beklentidir.

Temettü yerine yatırım yapmasi iyidir,kötüdür orasi ayri ama temettüye çok sıcak yaklaşan bir kitle var,balıklama atlar. Genel Kuruldan temettü çıkarsa ciddi etki yaratır ki 2009,2010 falan vermiş galiba.

Bedelsiz bölünme de minik bir ihtimal de olsa çok ciddi prim yaptırabilir.

İhracat'ta resesyon tehlikesinin aksine %10'luk artış var ki öyle ya da böyle Kargo kısmı için iyi haber.

Yine bugün malumunuz %7 civarı epey yüksek bir aylık enflasyon verisi açıklandı. Memleketij hayrına bir haber olmamakla birlikte yatırımlarını dövizle,faizle koruyamayacak denli yüksek olan bu oran öyle ya da böyle borsayı hala çok önemli bir seçenek kılıyor.

Bir aya kalmadan EYT'lilerin ikramiyeleri,maaşları derken piyasaya muazzam bir para girecek ve bu paranın yön arayışı da borsa açısından ciddi potansiyel barındırıyor.

Daha bir hafta öncesine kadar TEB hedef fiyatı 335 olarak güncelledi. Dıger aracı kurumların nereddyse hepsi TEB kadar olmasa da yüksek hedef fiyatıyla "al" tavsiyesi veriyor.

Bir dünya markası olması,sektörel manada en düşük fk'ya aahip olmasi,piyasa değerinin defter değerine daha yeni gelmesi, ciddi yatırım kalemi v.s gibi harika ekonomik rasyoları var.

Dünyanın en prestijli organizasyonlarına sponsor olabilen çapta,bir dünya markası konumuna gelmiş.

Seçim etkiaiyle beklenenden fazla yapılan ücret artışlarının maliyetlere kaçınılmaz etkisi muhakkak ki ciroyu da ekstradan yükseltecektir. Yani enflasyon etkisi de var.

Bu sene başında 1500 yeni pilot ve 7000 kabin memuru alımın duyuruldu.

Geçen hafta İrlandalı Avalon'dan 5 yeni uçak kiralandı.

Dünyanin en büyük aktarım merkezi olma yolundaki İstanbul Havalimaninin bayrak taşıyıcı havayolu konumunda olup zaten halihazırda dünyanın en çok noktasina uçan havayolu unvanina sahip. Ama bu daha da artacak.

Eveeeeeeetttt,bunlar benim aklıma gelenler.😇 Seçim fiyatlaması olarak borsanın ralli yapma olasılığı ve yine seçim sonrası ister mevcut iktidar devam etsin ister muhalefet devralsın sonuçta istikrar oluşacağı için bunu piyasaların mutlak anlamda olumlu yönde satın alacağını düşünmem de var tabi😇

Peki hiç riskler yok mu? Elbette ve hatta son dönem yaşananlar ortada ama ben yatirım yaptıgım hissenin mevcut performansi,beklentileri açısından son derece cezbedici noktalara odaklanmayı seçtim.

Size de yatırımlarınızda başarılar dilerken şunu hatırlatırım: "Bunlar benim açık kaynaklardan edinip sentezlediğim kişisel fikirlerimdir. Sizler önceliklw bu bilgilerin doğrulüğunu kontrol etmeden hareket etmeyin. Akabinde kendi kişisen araştırmalarinzla karar verip bunları yatırım tavsiyesi olarak almayın. Benim de böyle bir niyetim yoktue zaten.

Kalın sağlıcakla😇

6. Temettü garantisi açıklamazlarsa ilgi çekemezler. 2 milyar $ kâr bekleniyor.

300 uçağı peşin alsa 80 milyon $ dan 2,4 milyar yapar. Napacak 5 yıl sonra teslim edilecek mala çil para mı sayacak?
    Mantık...

Temettü düzeni kurması lazım artık.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    Su secim bitip
    Ak yatirim üzerinden alim yapan yabancı fon gelse

gerekeni yapar,

Shortcular bilir kim olduğunu fena dayak atmisti )
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

8. Bu korkunç felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza yüce mevlamız gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar versin enkaz Altında sağ kalan vatandaşlarımıza bir an ulaşmağı sağ Salim kurtarılmayı yüce mevlamızdan duacıyız ALLAH Yar ve v yardımcımız olsun

Sayfa 584/708 İlkİlk ... 84484534574582583584585586594634684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •