Sayfa 704/709 İlkİlk ... 204604654694702703704705706 ... SonSon
Arama sonucu : 5667 madde; 5,625 - 5,632 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    Ben 2 sene önce 14 liradan aldığım thy deki hedef fiyatım olarak bu beklentileri de göz önünde bulundurarak 2026 da 1500 lira olarak koydum.1 lira eksiğine vermem.100 kat kazanmak hedefim. noktaaaa
    İlk kez böyle bir hedef fiyatı ete kemiğe büründüren bir yazı okudum. Benimde maliyetim 14 e çok yakın. 500 lerden revize ettiğim satış fiyatını önce 800 sonra 4 hanelere taşımıştim. O rakamları görürse tekrar şartlara göre durum değerlendirmesi yaparım. Hedef fiyatım 1200 lerdi. Zaman sıkıntısı hiç yok. Uzun vadeciyim. Nerdeyse 8 yıldır ekleye ekleye gidiyorum. Dahada giderim. Öngörünüzün canı gönülden gerçekleşmesini dilerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

2.  Alıntı Originally Posted by alidimitri Yazıyı Oku
    @

bofa yetmedi ise satta birkaç tur daha döneyim

Neden gitmediği belli oldu.
    Who, baby, Who Will Save The World?

3. Ben 300 den maliyetlenenlerin bile ciddi bi enflasyon alti getiride bekleyecegini düşünüyorum bugun itibariyle,borsamizda inanilmaz profesyonel para ogutuluyor, son donemde yatay hareket eden hisse kalmadi gibi,sert yukari sert asagi oldururcesine vuruslar var,bugun nice tahta pertti. Bankacilik karlari dusuyor, ama basit ezberi satin alan piyasa yapici ardi ardina banka ve holding devam ediyor,yanina demir ve telekom v.s. ekleyince ralli goruntusunde thy den cok buyuk tokatladilar, gectigimiz ay da eregli de ayni nane olmustu.

4.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Bilanço hayirli olsun
    Çok büyük paralar kazanildi bu hissede,
    Bunun sindirilmese kadar doğal bir sürec olmaz,
    Yabancinin gelmesiyle ikinci yari baslayacak )

Blue chip hissesi ,

Sn @Pardusun değerli yorumlarini bekliyoruz,
    Slm hocam,
    Dün gerçekten çok ilginç bir satış oldu, küçük orta düzey bir sirkette böyle bir bilanço gelse en az 1 hafta tavan yapardı, maalesef paranın gücü konustu bofa nın 9 milyon lotlu boca etmesi ile hisse %-3 düştü. Yaklasık 2.7 milyar TL satıs oldu bu tutarı bankacılık hisselerinin tamamında satmaya kalksaydılar hepsi taban olurdu, ama ne hikmetse bu kadar endeksin gerisinde kalmış, açık ara bist 100 içerisindeki en ucuz şirketten çıkan bu para borsanın geri kalan tüm hisselerinde girdi gibi görünüyor. Bofa havacılık harici tüm hisselerde bir numaralı alıcıydı.

Neden böyle bir hareket oldu konusu yoruma açık, ancak şöyle bir durum var, mart ayının genelinde 30 milyar dolara yakın döviz merkez bankasından bireysele satıldı, beklenti secim sonuna kadar geçen yıl olduğu gibi dövizin 40 ların üstüne çıkacağıydı. Ancak durum beklendiği gibi olmayınca bu döviz geri satılıyor, gidebileceği iki adres var, ya %50 üstü mevduat yada borsa, yani borsanın patlaması için bir kıvılcım yeter bu ortamda. Belkide buna oynamak icin THY'den para çekip geri kalan hisselere yöneldiler.

Yapılan bu satış THY'nin piyasaya göre ucuz kaldığı gerçeğini değiştirmiyor, şu an açık ara bist 100 içerisindeki en ucuz hisse. Gelen ertelenmiş vergi geliri karı ile F/K 2.5 e geldi ama bizim zaten x3 yapacak diye bir beklentimiz yok, esas faaliyeti 3-4 milyar dolar nerden baksanız hissenin 15-20 dolar arası fiyatlanması gerekiyor, 15 doların altındaki her seviye ucuz kalır.

4. Çeyrek esas faaliyet karı ile ilgili bir düşüş görünüyor, ancak bilançoya detaylı baklıdında peşin ödenmiş giderler kalemi gibi, genel yönetim giderleri gibi kalemlerin arttığı görülüyor, bunlar çeyrekten çeyreğe değişebilecek kalemler, ve düşük sezonda bu giderler artıncada esas faaliyet karı acaba düştümü şeklinde yorumlanıyor, geçtiğimiz yılın ilk 2 çeyreğindede deprem nedeni ile etkilenen uçuşlar ve yapılan bağışlar vardı (300milyon dolar üzerinde), bu da göz önünde bulundurulmalı, önümüzdeki süreçte gerçekten faaliyet kar marjında ciddi bir düşüş var mı takip etmek gerekiyor, ben şahsen sınırlı bir düşüş beklerim pandemi dolayısı ile diğer havayolu şirketlerinin yeni yeni eski kapasitelerine ulaşması ile rekabeti artırdıklarından. Ancak karlılık 3 milyar dolara düşse bile şirket 4 lü FK lara geliyor yine ucuz. Kaldıki şirkette 6 milyar dolara yakın nakit birikti, bununda ciddi bir finansal getirisi olur.

Özetle, borsada mantık matematik kısa vadede her zaman çalışmaz, ancak eninde sonunda çalışır. Yeterki şirketin faaliyetleri anlamında bir sıkıntı olmasın.

5.  Alıntı Originally Posted by PARDUS Yazıyı Oku
    Slm hocam,
    Dün gerçekten çok ilginç bir satış oldu, küçük orta düzey bir sirkette böyle bir bilanço gelse en az 1 hafta tavan yapardı, maalesef paranın gücü konustu bofa nın 9 milyon lotlu boca etmesi ile hisse %-3 düştü. Yaklasık 2.7 milyar TL satıs oldu bu tutarı bankacılık hisselerinin tamamında satmaya kalksaydılar hepsi taban olurdu, ama ne hikmetse bu kadar endeksin gerisinde kalmış, açık ara bist 100 içerisindeki en ucuz şirketten çıkan bu para borsanın geri kalan tüm hisselerinde girdi gibi görünüyor. Bofa havacılık harici tüm hisselerde bir numaralı alıcıydı.

Neden böyle bir hareket oldu konusu yoruma açık, ancak şöyle bir durum var, mart ayının genelinde 30 milyar dolara yakın döviz merkez bankasından bireysele satıldı, beklenti secim sonuna kadar geçen yıl olduğu gibi dövizin 40 ların üstüne çıkacağıydı. Ancak durum beklendiği gibi olmayınca bu döviz geri satılıyor, gidebileceği iki adres var, ya %50 üstü mevduat yada borsa, yani borsanın patlaması için bir kıvılcım yeter bu ortamda. Belkide buna oynamak icin THY'den para çekip geri kalan hisselere yöneldiler.

Yapılan bu satış THY'nin piyasaya göre ucuz kaldığı gerçeğini değiştirmiyor, şu an açık ara bist 100 içerisindeki en ucuz hisse. Gelen ertelenmiş vergi geliri karı ile F/K 2.5 e geldi ama bizim zaten x3 yapacak diye bir beklentimiz yok, esas faaliyeti 3-4 milyar dolar nerden baksanız hissenin 15-20 dolar arası fiyatlanması gerekiyor, 15 doların altındaki her seviye ucuz kalır.

4. Çeyrek esas faaliyet karı ile ilgili bir düşüş görünüyor, ancak bilançoya detaylı baklıdında peşin ödenmiş giderler kalemi gibi, genel yönetim giderleri gibi kalemlerin arttığı görülüyor, bunlar çeyrekten çeyreğe değişebilecek kalemler, ve düşük sezonda bu giderler artıncada esas faaliyet karı acaba düştümü şeklinde yorumlanıyor, geçtiğimiz yılın ilk 2 çeyreğindede deprem nedeni ile etkilenen uçuşlar ve yapılan bağılar vardı (300milyon dolar üzerinde), bu da göz önünde bulundurulmalı, önümüzdeki süreçte gerçekten faaliyet kar marjında ciddi bir düşüş var mı takip etmek gerekiyor, ben şahsen sınırlı bir düşüş beklerim pandemi dolayısı ile diğer havayolu şirketlerinin yeni yeni eski kapasitelerine ulaşması ile rekabeti artırdıklarından. Ancak karlılık 3 milyar dolara düşse bile şirket 4 lü FK lara geliyor yine ucuz. Kaldıki şirkette 6 milyar dolara yakın nakit birikti, bununda ciddi bir finansal getirisi olur.

Özetle, borsada mantık matematik kısa vadede her zaman çalışmaz, ancak eninde sonunda çalışır. Yeterki şirketin faaliyetleri anlamında bir sıkıntı olmasın.
    çok güzel bir yorum...

2024 yılına odaklanmak, hatta gelecek 3 yıla odaklanmak çok daha mantıklı...

6. THY/Bolat: 2028'de ihracatımızı 30 milyar dolara, 2033'te de 44 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz05/04/2024 07:12:03
    THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, "2028'de ihracatımızı 30 milyar dolara, 2033'te de 44 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz." dedi.

Sabah'tan Dilek Göngör'ün haberine göre, Bolat, 2033'te 800 uçağı aşan bir filoya sahip olmayı hedeflediklerini belirterek, "2023'te 16.3 milyar dolar ihracat gelirimiz oldu. Ülkeye net döviz getirimiz 8.1 milyar dolar. 2028'de ihracatımızı 30 milyar dolara, 2033'te de 44 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. 2033'te istihdamımız 150 bini geçecek. Havacılık sektöründe küresel ölçekte yaşanan tedarik problemlerine ve uçak üretiminde yaşanan darboğaza rağmen 2023'te filoya 46 uçak ekleyerek yüzde 12'lik bir artış ile uçak sayısını 440'a çıkarttık" dedi.

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/di...ukemmel-beslik

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    @sn Pardus yorumunuz için teşekkür ederim
    fk siralamasinda su anda en düşük bir firma havacılıkta
    illaki fiyatlanacak en yakın rakibi lutfansa bile 4,5 fk islem görürken sektör 8 fk larda islem görüyor,
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

THYAO günlük, dün ki verdiğini alıyor, malı taşıyabilenler rahatlamıştır!

Sayfa 704/709 İlkİlk ... 204604654694702703704705706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •