Sayfa 684/707 İlkİlk ... 184584634674682683684685686694 ... SonSon
Arama sonucu : 5654 madde; 5,465 - 5,472 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1.  Alıntı Originally Posted by agha Yazıyı Oku
    Haaaa s2tir aq ya! Şimdi yedik eşeğin s2ni.
    Hahaaaaa.
    En son halkb’ de böyle dedin, seni de beni de yaktın.
    Bir kere olsun haklı çıkmayayım ya aq!
    Who, baby, Who Will Save The World?

Ortaklığımız Yönetim Kurulu'nca, imkanlar ve pazar koşullarına bağlı olarak Avustralya'nın Melbourne şehrine tarifeli sefer başlatılmasına karar verilmiştir.
    Hedef dünyanın her tarafına uçmak be yaaaa...!

Yönetim Kurulumuz Ortaklığımızın operasyonel yapısını güçlendirmek için amacıyla;

Genel Müdür (Ticari) Yardımcılığı'nın, Genel Müdür (Operasyon) Yardımcılığı'na tadil edilmesine,
    Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı olarak görev yapan Sn. Kerem Sarp'ın yerine Sn. Mehmet Akif Konar'ın Genel Müdür (Operasyon) Yardımcısı olarak istihdam edilmesine, Sivil Havacılık Otoritelerinden onay alınana kadar mezkur göreve vekalet etmesine,
    Sn. Kerem Sarp'ın Ajet Hava Taşımacılığı A.Ş.'nin Genel Müdürlüğü görevinin devam etmesine,
    Genel Müdür (Pazarlama ve Satış) Yardımcılığı'nın, Genel Müdür (Ticari) Yardımcılığı'na tadil edilmesine,
    7 Ekim 2016'dan bu yana Genel Müdür (Kargo) Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Sn. Turhan Özen kariyer tercihleri doğrultusunda görevinden ayrılması nedeniyle, Genel Müdür (Kargo) Yardımcılığı pozisyonu için Sn. Ali Türk'ün istihdam edilmesine karar vermiştir.
    Türk Hava Yolları olarak aramızdan ayrılan Sn. Turhan Özen'e Ortaklığımıza yaptığı değerli katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş yaşamında başarılarının devamını diliyoruz.

Ortaklığımıza yeniden katılan Sn. Mehmet Akif Konar ve Sn. Ali Türk'e de yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.
    Görev değişiklikleri hayırlı olsun.

3. Bu ney aq ya, aylardır sürünüyoruz.
    Who, baby, Who Will Save The World?

4. Guzel bir hafta oldu. Insallah haftaya daha güzel.oluruz.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir...

5. Koca tombul kuşun sayfasında yazan çizen kimse yok. 5 tane uçak operasyon dışı bırakılmış, buna piyasanın ne tepkisi olabileceğini bile kimse tartışmıyor. Ülkenin en büyük tahtasının sayfasında in cin top oynuyor. 2 yıldır işleri dibe vurmuş Ereğli sayfası rating rekoru kırarken hem de..
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

6. Açıkçası kış sezonunda 5 uçağın yere indirilmesini konuşmak bile tuhaf olur.
    Toplam trafik raporları görüp, bilanco tahminiı yapmak. Yeni anlaşmaların etkisini takip etmek.
    Tupras gibi 3 ay şirketi kapasak konuşalım.

246.50 uzeri kapanislar rahatlatır.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir...

7.  Alıntı Originally Posted by Alonewolf Yazıyı Oku
    Açıkçası kış sezonunda 5 uçağın yere indirilmesini konuşmak bile tuhaf olur.
    Toplam trafik raporları görüp, bilanco tahminiı yapmak. Yeni anlaşmaların etkisini takip etmek.
    Tupras gibi 3 ay şirketi kapasak konuşalım.

246.50 uzeri kapanislar rahatlatır.
    10 günlük etkisi elbette olmaz. Ama hiç bir negatif algı yapmama ihtimali var mıdır? Sonuçta yeni fiyatları 130 milyon dolar olan 5 uçaktan bahsediyoruz. Filoya giriş tarihlerini tam bilmediğim için maliyetini bilmiyorum, ancak finansmanla alındığını düşünürsek uçak başı maliyeti bundan fazla olur, günümüz kuruyla 19 milyar üstü bir rakam yapıyor ve bu kadarlık bir yatırımın en azından bir süreliğine atıl kalacak olması sizce sezon itibariyle fazla etkisi olmasa bile konuşulmaya değmez mi? Yeni bir destinasyon açınca, ne kadar yolcu trafiği oluşturabileceğini bile bilmeden % 3-5'lik fiyat etkisi bile yapabiliyorken, grev sebebiyle bir kaç uçuş iptal olunca bile fiyata negatif etkisi oluyorken, filoda cüzi bir oranı olsa bile, bunun hiç etkisi olmayabilir demek bana kolay gelmiyor işin açıkçası. Ama kalıcı olur mu etkisi, olmaz. Ayrıca uçaklar ıskartaya çıkacak filan da değilller. Sorun ciddiyse bunun bir tazminatı filan da illa ki vardır herhalde. Bu uçakların basit anlaşmalarla alındığını çok sanmıyorum.

Benim kastım ilk piyasa algısının ne olacağının ve bunun fiyatlamaya etkisinin olup olmayacağının bile burada konuşulmuyor olmasına bir reaksiyon idi. Ülkenin en fazla hacim yapan tahtası, forumu terkedilmiş, kimse THYAO ile ilgili bir paylaşım yapmıyor. Ereğli topiği örneğini vermemin sebebi Çin'de cevher fiyatı 2 dolar artsa ya da düşse dünya kadar muhabbeti yapılıyor, sanki hemen Ereğli'nin bilançolarını etkileyecek bir günlük cevher fiyatındaki değişme. Saygılar.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    Boeing firmasimiyiz ki etkilesin bizi,
    Kaldıkı kış dönemindeyiz ki bence 3 ceyregi bile fiyatlamadik
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet