Sayfa 321/710 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon
Arama sonucu : 5674 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Arkadaşlar eskiden açığa satış işlem hacminin %3 ü kadardı şimdi ise %30-40 çıkmış durumda.. Borsaya taze para girişi olmadığını bilen açıkçı çakallar buldukları hisselere veriyorlar..Onlar verincede robotlar otomatik olarak satışları daha hızlandırıyor..Yoksa BİST i bu kadar düşürecek belli bir sebeb yok. En büyük neden BDDK nın aldığı karardı. Bu karar piyasada faiz oranlarını artırdı..Bazı kredili yatırımcılar bayram tatilinide kredide geçirmek istemedikleri için mal boşalttılar..Demirçelikde fiatlar aşağı sarktı.. Ereğlide endeksi etkiliyor maalesef..

2. Bayramı atlatana kadar taze para girişi gene olmaz. Bir çok kişi bayramda mal taşımak istemeyecektir böyle bir piyasada. Bayramdan sonra abd, bizim ekonomi ve piyasanın durumuna göre rotamız belli olur. Uzun vadeden endişem yok lakin bir sonraki bilançolara kadar çok hırpalayacaklar bu gidişle.

Vadesi kısa olan yada psikolojisi zayıf olan dökülür. Bekleyebilen mükafatını alır.

Bir de erken seçim kararı çıkarsa işin rengi bambaşka olur.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Arkadaşlar mart ayından başlayan yükselişin kanal dibindeyiz. Yarın iki şeye bakacağız. Düşüş endeks temelli mi? Yoksa hisse düzeltmesi mi? Endeks çıkarken, hisse düşerse sıkıntı. Ben Endeks temelli düştüğümüze inanıyorum. Endeks daha da düşeceğine inanan çıkar. Ben gün içi al sat yapmaya çalışarak lot artırıyorum ama portföy de azalıyor. Eğer diplere geldiysek al sat da tehlikeli, malı kaptırmak da var. YTD.

4. Ben al sat işini yapamıyorum. Zamanlamayı genellikle tutturamıyorum. Sattığım hisse yükseldiyse içimden almakta gelmiyor sonra. Bunu yapabilen babayigitlere lafım yok tabi ki.

Al-yat bana daha uygun. Yanlız nakit kalmayınca ve endekste düşüş derinleşince moraller ister istemez bozuluyor.

Takip ettiğim hisselerin temeline güvenmek, hikayesini bilmek ve hedef fiyat belirlemiş olmak gene de ayakta tutuyor.

Örneğin; havacılıkta konjonktür çok iyi. 2023'ün daha da iyi geçmesini bekliyorum. Thy'de 90 TL'yi görünceye kadar sat butonuna basmama hedefim var. 90 TL'yi görünce ne yapacağımı düşünürüm. YTD.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    Arkadaşlar mart ayından başlayan yükselişin kanal dibindeyiz. Yarın iki şeye bakacağız. Düşüş endeks temelli mi? Yoksa hisse düzeltmesi mi? Endeks çıkarken, hisse düşerse sıkıntı. Ben Endeks temelli düştüğümüze inanıyorum. Endeks daha da düşeceğine inanan çıkar. Ben gün içi al sat yapmaya çalışarak lot artırıyorum ama portföy de azalıyor. Eğer diplere geldiysek al sat da tehlikeli, malı kaptırmak da var. YTD.
    hocam attığım grafik bunu anlatıyordu anlamamışsın ..duygusallığa yer yok...thyao için grafik uzak dur diyor yinede sen bilirsin..ytd

6. Bakalım bu robotlar ile açığa satış yapanlar bugün bunu sonlandiracaklar mı. Yarin 1Temmuz oluyor. Belki de açıkçilar açıklarını kapamak isteyecekler dir. Eğer bu gerçekleşirse Temmuz ilk haftası (daha once yaptigi gibi 42 den 50 ye nasıl çıktıysa) yine ayni senaryo yaşanabilir gibime geliyor. Dikkatli olmakta fayda var. Ama belli olmaz tabii ki. Düşeceği yeri şuan bilen yok. Bakalım nerde duracak. Zirveye gore yaklaşık %13 civarinda düşüş olmuş.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

7. Ingilizler,Ruslarla atışmaya devam ederek bel altı vurmaya başlamış.

Kremlin, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Putin'in "kadın olsaydı bu çılgın erkek savaşını yürütmeyeceği" yönündeki açıklamasına "Yaşlı Freud muhtemelen hayatı boyunca bu tür bir insanı incelemeyi hayal etti" diye yanıt verdi.

Rusya cumhurbaşkanlığı sözcüsü Dmitry Peskov, Rus haber ajansı Novosti tarafından, Kremlin'in Johnson'ın sözlerini nasıl değerlendirdiğine dair bir soruya cevaben, "Yaşlı Freud muhtemelen hayatı boyunca böyle bir insanı incelemeyi hayal etti" dedi: "Yaşlı Freud, belki de yaşamı boyunca, böyle bir insanı incelemeyi hayal etti". dünyaca ünlü psikolog Sigmund Freud'a atıfta bulunarak.

İngiltere başbakanı, Salı günü geç saatlerde Alman televizyon kanalı ZDF'ye verdiği demeçte, "Putin bir kadın olsaydı ve olmasaydı, açıkçası, Ukrayna'yı "istila etmeyi" amaçlayan bu çılgın erkek savaşını yürüteceğini sanmıyorum. "Çok iyi bir toksik erkeklik modeli istiyorlarsa, şahsen önümüzde" dedi.

Johnson genel olarak dünyanın dört bir yanındaki kızlar için daha iyi eğitim ve daha fazla "iktidar konumundaki kadınlar" için çağrıda bulundu.

"Herkes savaşı sona erdirmek istiyor" dedi, ancak şimdilik "olası bir anlaşma yok, Putin barış teklifinde bulunmuyor."

Batı'nın stratejisi şimdi Ukrayna'yı desteklemeyi amaçlıyordu, eğer bir gün Moskova ile barış görüşmeleri başlarsa mümkün olan en iyi stratejik konumda olmasını sağlamak.

A.J.M./E.F. (AFP, Ayı A)

https://www.msn.com/ar-sa/news/featu...a7ec20c7f71ef5
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

SPOT ta en iyi alıcı BOFA aldığı sattığı, bugün de THYAO alıp KRDMD KOZAL satıyor

Sayfa 321/710 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •