Sayfa 183/707 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon
Arama sonucu : 5654 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    Başarınızı kafanız değil dayanma gücünüz sonucu belirler. Borsada kazanmak için birinci kural korkmamaktır. Peter Lynch..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    Başarınızı kafanız değil dayanma gücünüz sonucu belirler. Borsada kazanmak için birinci kural korkmamaktır. Peter Lynch..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    2017-2018 çıkışında yani 5 liradan 20 lira çıkışında ki yabancı payı

https://imgyukle.com/i/EPrQSf

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    endex ve thyo kolerasyonu

https://imgyukle.com/i/EPyN0A

5.  Alıntı Originally Posted by PARDUS Yazıyı Oku
    Thy yeniden degerleme yapmaz.
    Thy bilancosunu dolar bazinda, pgs euro, demir celiklerde bildigim kadari ile dolar tutar.
    Dolayisi ile kurdaki her artis bilancolarina yansir.
    Eylul sonu dolar kuru 8.9tl, aralik sonu 13.25tl, artis 1.49, thy öz sermayesi iste bu kadar + son ceyrek kari/zarari kadar artacak.
    Diger taraftan dolar duserse dogrudan ozsermayeside duser.
    Hocam sizin görüşlerinize katılmıyorum. Nedeni de şudur. Eylul 2021 aylarında dolar/TL kuru 8,70 civarında idi. Şuan dolar 13,50 olmuş. 13,50-8,70= 4,80 lira fark çıkıyor ortaya. Yani 8,70 ustune 4,80 kuruş artış var. Bu da 8,70 liranin ustune %55 artış olduğunu gösteriyor.

Şimdi gelelim değerleme olayina dolar %55 artış yapınca dışardaki gayrimenkul den tutunda uretilen sanayi ürünleri, gidalar, hammaddeler, arabalar, evler gibi neredeyse herşey değerlendi.

Şimdi THY nin neyi var dersek, maddi duran varlıkları var(gayrimenkul oluyor) ayrica kendisinin sahip oldugu 68 civarinda uçakları var.

Şimdi sizin söyleminize göre bu uçaklar ve maddi duran varlıkları değerlenmedi diyorsunuz sanırım.

Gayrimenkul şirketlerinin bazıları şuanda %30 degerleme yapıyorlar, bazıları ise %100 e yakın değerleme yapmışlar.

Ayrıca uçaklarımız ise geçen yıl 150 milyon dolar yapiyorsa(onceki fiyattan 1,3 milyar yapar) ayni ucak bugün ki fiyattan hesap edelim 150 milyon dolar olarak (2 milyar lira yapiyor. ) Yani dolar uzerinden uçaklar da değerlenmiş durumdalar.

Maddi duran varlıkları da piyasa bazlı değer kazandılar

Benim görüşüme göre maddi duran varlıkları olan tüm şirketler degerleme yapmak zorundalar 2022 Ocak başında.

Örneğin 2021 Eylul de 300 bin liralik daire şuan en az 600 bin değer biçiliyor ve bu fiyattan satılıyor.

Bilanço gelince göreceğimizi düşünüyorum. Gelecek kâr rakamı belki 2,5 belki 3,5 milyar olacak. Şuan ki fiyatlamalar bence bunun fiyatlanmasi değil.

Yeniden değerleme fiyatlamasidir. Örneğin borsamiz 1250 lerden şuanda 2000 li fiyatlara gelmiş ve bu sene tüm etkenler de hesaba katılınca 2750 gibi fiyatlara geleceği uzmanlarca söyleniyor. Yani sene sonuna kadar %25-30 gibi daha da değerleneceğiz.
    Bu değerlemeler sonucu ucuz kalan şirketlerin yeniden degerlenmesi sonucudur. Yoksa 1 yilda borsamizin tümünün 2 katına çıkmasının açıklaması bence yoktur. Dolar ve enflasyonun fiyatlara yansımasıni görüyoruz.

Bunlar benim şahsi görüşlerim.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır.

6. Sanirim sadece ilk cumleyi okudunuz...
    Thy yeniden degerleme yapmaz dedim bunada gerek yok, cunku varliklar herseyi dolar oldugu icin bilancosunu dolar tutuyor, sonra tl ye cevriliyor, dolar %50 artarsa ozsermayeside ayni oranda artar, diger sirketler bunu yeniden degeleme olara yapar ama thynin bilanco zaten dolar.
    Eylul sonu dolar kuru 8.90 aralik sonu 13.25, artis %49, oz sermayesi %49 artacak dolarin artisindan kaynakli.
    Su an pd/dd 0.71/1.49=0.47 nin altina gelir net kari ile.
    Esas konu turizim sezonu gercekten dusunuldugu gibi olumlu gecerse sirket tahminim 15-20 milyar tl arasi net kar elde edebilir.
    Buda 80-100tl civari hedef fiyatlari gundeme getirir.

7.  Alıntı Originally Posted by PARDUS Yazıyı Oku
    Sanirim sadece ilk cumleyi okudunuz...
    Thy yeniden degerleme yapmaz dedim bunada gerek yok, cunku varliklar herseyi dolar oldugu icin bilancosunu dolar tutuyor, sonra tl ye cevriliyor, dolar %50 artarsa ozsermayeside ayni oranda artar, diger sirketler bunu yeniden degeleme olara yapar ama thynin bilanco zaten dolar.
    Eylul sonu dolar kuru 8.90 aralik sonu 13.25, artis %49, oz sermayesi %49 artacak dolarin artisindan kaynakli.
    Su an pd/dd 0.71/1.49=0.47 nin altina gelir net kari ile.
    Esas konu turizim sezonu gercekten dusunuldugu gibi olumlu gecerse sirket tahminim 15-20 milyar tl arasi net kar elde edebilir.
    Buda 80-100tl civari hedef fiyatlari gundeme getirir.
    Sanırım ben yanlış anladım hocam, kusura bakmayın. Şuan dediğiniz ile benim görüşüm uyuşuyor.
    Saygılar.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

8. Rusya'da Ukrayna açıklaması: Yapay gerilim yaratılıyor https://m.ensonhaber.com/dunya/rusya...im-yaratiliyor

Sayfa 183/707 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •