Sayfa 17/31 İlkİlk ... 7151617181927 ... SonSon
Arama sonucu : 242 madde; 129 - 136 arası.

Konu: ELITE - Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Belki de hisse fiyatını baskılamak için böyle bir durum yaratıyordur.Neyse wall mart olayı netliğe kavuşunca buralar dutluk olur...

2.  Alıntı Originally Posted by SDT Yazıyı Oku
    Şirket sahibi şirketin finansmanı için kendi hissesini hiç bir seviyeden satmaz bence. Halka açık şirketin finansmanını kendi parası ile sağlaması için patronun geri zekalı olması gerek. Ha şirkete kendisi bu parayı borç olarak verir o başka. O zaman da hatırı sayılır bir faiz alır. Bir patronun finansman için yapabileceği iyilik ancak şirket adına kredi çekerken kendi hissesini teminat göstermek olabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    o halde size bi soru 12 milyon adet payı taa mayıs ayından beri borsada işlem gören tipe dönüştürme amacı nedir? attığı kapta finansman temini için ortak satışının da bir yöntem olduğunu da geçenlerde bildirdi?

3.  Alıntı Originally Posted by mihmanı garibüzzaman Yazıyı Oku
    kapasite kullanım oranının %50 olduğıu bilgisine nerden bakabilirim eğer gerçekten doğru bilgiyse size müteşekkirim çünkü bu müthiş bir haberneden mi zaten deli gibi talep geleceğini düşünmekteyim
    Aşağıdaki raporda var.

https://foreks.com/haber/detay/64350...larak-baslatti

4. wallmart ve aldi ile ne kadarlık bir ürün satışının olduğu bellidir ama bu bizim için 4.çeyrek bilançosunda anlaşılır..

5. Son anda atak yaptık ve gün yükseğinde 55.5 kapattık, kapanış güzel oldu bence

6. Buradaki büyüme hikayesini oldukça beğendim ve dolayısıyla bugün lot sayımı 2.5 katına çıkardım. Bilançoları güzel geldikçe ve şirket ile ilgili olumsuzluk olmadığı sürece devam etmeyi düşünüyorum. Şu anda tek soru işareti kote ettirilen 12 milyon lot, bunlar hangi fiyattan kimlere nasıl satılacak, yani tahtada mı satılacak yoksa özel emirle mi geçilecek. Bir de tabi gelen paranın ne kadarının şirkete aktarılacağı. Nasip diyelim, inşallah göreceğiz.

7.  Alıntı Originally Posted by mihmanı garibüzzaman Yazıyı Oku
    o halde size bi soru 12 milyon adet payı taa mayıs ayından beri borsada işlem gören tipe dönüştürme amacı nedir? attığı kapta finansman temini için ortak satışının da bir yöntem olduğunu da geçenlerde bildirdi?
    Sayın paydaş ben de bu sorunun yanıtını arıyorum zaten.

Normalde (pek azı dışında) patronlar, şahsi paylarını borsaya kote ettirdikten sonra peş peş olumlu haberlerle fiyatı uzaya çıkarıp mallarını satıyor, sonra yatırım yapacağız diye bedelli sermaye artırımı kararı alıyorlar. Sonra baba bir düzeltme oluyor. Düzeltmeden sonra da paylarını artırarak yerine koyuyorlar.

Elbette illa böyle yapacaklar diye bir şey yok. Diğer taraftan yukarıda bir arkadaş yazmış. KKO %50 diye. Bu durumda kapasiteyi artırmak için yatırım yapmaya da gerek yok zaten. Dolayısıyla neyi finanse edecekler onu da bilmiyorum.

Alışılmadık bir durum da şu: Normalde şirketler olağanüstü fiyat hareketleri için olağandışı bir şey yok der geçer. Oysa Spk’nın sorusuna verdikleri yanıtta, mealen, (hiç miktar vs. belirtmeden) walmart ve aldi ile anlaştık bok gibi mal satacağız, şirket parayı vurdu, bu tavanlar az bile dediler. Keza ayrı bir açıklama ile de zorunlu olmadıkları halde 12 milyon lotu kote ettirdik ama bi sorun bakalım neden, sakın aklınıza kötü bir şey gelmesin dediler.

Sonuç olarak bunlar bana tuhaf geldi. Patronlarımız açıklamalarıyla tahtayı destekliyorlar . Ya gerçekten çok iyi insan ve patronlar ya da filmin sonunda yine gözyaşı olacak.

Ne var ki Walmart ve Aldi hikayesi çok güzel. Şahsi olarak bu beklenti nedeniyle paylarımı tutmaya devam ediyorum. Sadece madalyonun diğer yüzünü de aklımda tutuyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Patron 6 ay önce organik yiyecek pazarının yayınlanan raporlarda dünyada 185 milyar dolardan 2030 a kadar 900 milyar dolara çıkacağından bahsetmişti,gittikçe artacak talepten bahsedilmişti,global pazarlarda bu büyük marketlerin bir tanesi bile ciroyu katlatabilir.Bir de kendi markaları ile satış yaparlarsa daha katma değerli olur,aldi de fason üretim olacak gibi ama wallmart için belki kendi markaları ile çıkarlar.

Sayfa 17/31 İlkİlk ... 7151617181927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •