Sayfa 16/31 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
Arama sonucu : 247 madde; 121 - 128 arası.

Konu: ELITE - Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    buralardaki fiyatlamayı komik buluyorum.yenilenebilir enerji şirketleri ne kadar büyüme potansiyeli barındırıyorsa bu çok daha fazlasını barındırıyor.wall mart ve ALDİ devreye girdiğinde 1 milyarlık ciro 4-5 milyara kar net 2 milyara çıkar gerisini siz düşünün..
    walmart ve aldiye yetişebilecek kadar kapasite artışı yapabilecek mi öncelikle ben ona bakacağım açıkçası o 12 milyon adet lotu borsada işlem gören tipe dönüştürmesinin arkasında dedikleri gibi şirkete finansman yaratma fikri varsa ve tüm para buna kullanılırsa evet 4-5 milyar tl ciro yapacaktır ki bu ciro bugün cwenerji gibi bist 50 ye alınan devasa şirketlerin cirosudur...fakat onların net karlılığı %1015 lerde iken bizimki %45 lerde gezmektedir ve gerisini siz kıyaslayın ama bu kapasite artırımı en az 2-3 kat kadar artırmadan olabilecek bir işe benzemiyo

2.  Alıntı Originally Posted by mihmanı garibüzzaman Yazıyı Oku
    walmart ve aldiye yetişebilecek kadar kapasite artışı yapabilecek mi öncelikle ben ona bakacağım açıkçası o 12 milyon adet lotu borsada işlem gören tipe dönüştürmesinin arkasında dedikleri gibi şirkete finansman yaratma fikri varsa ve tüm para buna kullanılırsa evet 4-5 milyar tl ciro yapacaktır ki bu ciro bugün cwenerji gibi bist 50 ye alınan devasa şirketlerin cirosudur...fakat onların net karlılığı %1015 lerde iken bizimki %45 lerde gezmektedir ve gerisini siz kıyaslayın ama bu kapasite artırımı en az 2-3 kat kadar artırmadan olabilecek bir işe benzemiyo
    Şirket yıllık ortalama 45 milyon adet şişe ürün kapasitesine sahip ve 2022 yılı kapasite kullanım oranı %50. Yeter ki talep olsun; kapasite sorun olmaz bence. Gerekirse artırırlar.

3. Sanırım 3. çeyrekte %50 kapasite artışıda bitecekti.Talep olursa 3 kat daha fazla üretim yapabilirler.(ÜRÜN TEDARİĞNDE SIKITI OLMAZSA).Ayrıca kapasite artışları da fazla maliyetli yatırım değil bu sektör için..Yeterki almak istesinler amerikalılar..

4. Ben şirketin sahibi olsam bu fiyatlardan finansman için elimdeki hisseleri satmam 4-5 kat prim yaparsa o zaman düşünülebilir..Ne yapıp yapıp dolar la yurtdışından borç bulurdum..

5.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    Ben şirketin sahibi olsam bu fiyatlardan finansman için elimdeki hisseleri satmam 4-5 kat prim yaparsa o zaman düşünülebilir..Ne yapıp yapıp dolar la yurtdışından borç bulurdum..
    Şirket sahibi şirketin finansmanı için kendi hissesini hiç bir seviyeden satmaz bence. Halka açık şirketin finansmanını kendi parası ile sağlaması için patronun geri zekalı olması gerek. Ha şirkete kendisi bu parayı borç olarak verir o başka. O zaman da hatırı sayılır bir faiz alır. Bir patronun finansman için yapabileceği iyilik ancak şirket adına kredi çekerken kendi hissesini teminat göstermek olabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by SDT Yazıyı Oku
    Şirket sahibi şirketin finansmanı için kendi hissesini hiç bir seviyeden satmaz bence. Halka açık şirketin finansmanını kendi parası ile sağlaması için patronun geri zekalı olması gerek. Ha şirkete kendisi bu parayı borç olarak verir o başka. O zaman da hatırı sayılır bir faiz alır. Bir patronun finansman için yapabileceği iyilik ancak şirket adına kredi çekerken kendi hissesini teminat göstermek olabilir

Not: Elimde elite payı var. Ben de patronun yaptığı açıklamayı çözmeye çalışıyorum

7.  Alıntı Originally Posted by SDT Yazıyı Oku

Gesan ve kontr’da yapılan pay satışlarından gelen paranın bir kısmı şirkete faizsiz olarak borç verildi. Faizle borç verecekse hiç vermesin bence olumsuz algı olur.

8.  Alıntı Originally Posted by White Knight Yazıyı Oku
    Şirket yıllık ortalama 45 milyon adet şişe ürün kapasitesine sahip ve 2022 yılı kapasite kullanım oranı %50. Yeter ki talep olsun; kapasite sorun olmaz bence. Gerekirse artırırlar.
    kapasite kullanım oranının %50 olduğıu bilgisine nerden bakabilirim eğer gerçekten doğru bilgiyse size müteşekkirim çünkü bu müthiş bir haberneden mi zaten deli gibi talep geleceğini düşünmekteyim

Sayfa 16/31 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •