Sayfa 15/31 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
Arama sonucu : 242 madde; 113 - 120 arası.

Konu: ELITE - Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by White Knight Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1192270

Son kısım önemli bence.

"Söz konusu satın alma işlemi sonrasında Rüya Organik'in sermayesini temsil eden payların tamamı Şirketimize geçecek olup, Rüya Organik'in mevcut durumda herhangi bir faaliyeti bulunmamakla birlikte, esas sözleşmesinde yer alan organik meyve suyu üretiminden ziyade ileri gerçekleştirilmesi muhtemel yenilenebilir enerji üretimi ve satışı alanında faaliyete geçirilmesi için çalışmalar yürütülmesi planlanmaktadır."
    RÜYA ORGANİK GIDA VE ENERJİ SANAYİ TİCARET A. Ş.:Katkısız sebze ve meyve suları imalatı / Elektrik enerjisi üretimi.arkadaşlar rüya organikin enerji üretim lisansı var sanırım isminden anladığım kadarıyla?kapta da zaten enerji üretimi ve satışı için çalışmalar yürütülecektir diyor fark ettiğiniz gibi...bu hissenin bana göre yolu uzun ama bizde de sabır uzun olması gerekebilir düşüncesindeyim

2.  Alıntı Originally Posted by mihmanı garibüzzaman Yazıyı Oku
    arkadaşlar ben bir ara böyle 49 yıllığına kiralanan yerlerin 49 yıl sonra devletten ufak bir meblağ ile satın alındığını duymuştum yani 2/b arazileri gibi bişey sanırım. Acaba bu kiralanan yer de böyle ilerde elite ye alınabilir mi sizce?
    3 yıllık kira süresi dolduktan sonra rayiç bedelin yarısına satın alınabiliyormuş.

"6292 sayılı Kanuna göre belediye ve mücavir alan dışında kalan Hazineye ait tarım arazileri 31/12/2011 tarihi itibarıyla en az üç yıldan beri kiralayan ve kira sözleşmesi halen devam eden kiracılarına, yine aynı süre boyunca kullanan ve kullanımı devam eden kullanıcılarına ve kullanım ve süre şartına bakılmaksızın hissedarına doğrudan satılmaktadır.

4706 sayılı Kanuna göre ise belediye ve mücavir alan içinde kalan Hazineye ait tarım arazileri 30/03/2014 tarihi itibarıyla en az üç yıldan beri kiralayan ve kira sözleşmesi halen devam eden kiracılarına, yine aynı süre boyunca kullanan ve kullanımı devam eden kullanıcılarına ve kullanım ve süre şartına bakılmaksızın hissedarına doğrudan
    satılmaktadır."

https://webdosya.csb.gov.tr/db/milli...0511102547.pdf

3.  Alıntı Originally Posted by SDT Yazıyı Oku
    Eğer bu gün satışın bir kısmı gerçekleştiyse, bunun gerçek satış olmadığını, patronların marj açarak yan hesaplarına mal taşıdığını düşünürüm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    satış gerçekleşmiş olsaydı kap ta bunu bildirmek zorunda değil miydi ayın 18 inde şu kadar lotu sattım diye? bence buralardan patron 12 milyon lotu boşaltmaya kalksa normal tahtadan yapsa zaten hergün taban olur bence bu olmaz man tıklı değil bi kere?? siz ne dersiniz ya kurumsala dışardan borsa dışında verecek ya da tahtayı buralardan ortalama 2-3 katı yukarı sürecek ve oralarda alıcı buldukça tahtayı üzmeden yapacak?

4.  Alıntı Originally Posted by ozonel Yazıyı Oku
    Walmart dunyada 27 ulkede 10600 şubesi olan bir perakende devi.elite ilk etapta kaç şubeye satış yapacak bilmiyoruz.walmart mağazaları şehir dışında kurulu devasa alanlara sahip mağazalar. Kısaca bir kaç yıl içinde mesala 1000 adet mağazaya ulaşabilirler ise her bir mağazada günlük 300 adet satabilir aylık 9000 bin senelik 108000 adet ortalam fiyat 40 tl lerde.4.3 milyon TL bazında 1 magaza cirosu demektir. 1000 magaza ile carparsak 4.3 milyar tl son bilancoda %40 net kar olduğuna gore yurt ici gelirleri ile birlikte yıllık ortalama 2 milyar tl kar yazacak demektir.nihayetinnde ulaşacağını fiyat 1 yıl içinde 300 400 tl ler hayırlı olsun şimdiden.
    walmartta zaten halihazırda satış yaptığını biliyoruz demi?ama elite markasıyla orda yer alacağını öğrendik sadece ve üstüne bir de avrupaya açılacak diye düşünürsek ayrıca walmartın başka şubeleri için de görüşmelere başlanmıştır ifadesiyle yaptığınız hesaplamaların belkide 2024 senesi içinde bile mümkün olma ihtimali bulunmakta.Tabi bu koca pazara ürün tedarik etmek için belkide bu sene 12 milyon lotu kurumsala 100 tl lerden aktarıp 1.2 milyar tlcik bir yatırım finansmanı elde etmiş olur ne dersiniz ben şahsen attığı kapta 12 milyon lotu tamamen finansmana erişim ve yeni yatırım için kullanacağını anlıyorum ve uzunda kazanacağımı düşünmekteyim

5.  Alıntı Originally Posted by White Knight Yazıyı Oku
    Walmart bu sene 500 mağazayla başlanmış, hedef 4.000 mağazaymış. Ayrıca 14.000 Seven Eleven mağazasına ürün veriliyormuş.

https://youtu.be/ld2VxWTM9aw?si=qRz4HWyJEUUO2Wex&t=1157
    bende izledim,walmartın yıllık cirusu 500 milyar usd civarında ve 7 elevenın de 110 milyar usd yıllık cirosu varmış. ayrıca aldi nin de 110 milyar usd cirosu varmış. artık bu 3 zincir markete yıllık ne kadar satış yapacak çok merak ediyoruz

6.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Abd’de wallmart ile olan ilişki kuvvetleniyor, ALDI, 7-eleven ile olan ticari ilişkiler, üstüne Adana yumurtalık’ta 600 küsür dönümde (teraslama yöntemi ile 1000 dönüm olacak şekilde) ağaçlandırma, %94 ihracat geliri, doların artış potansiyeli, dünyanın özellikle batı’nın giderek sağlıklı ve organik yeme yönünde yol alması. Burada giderek güçlenen bir hikaye var, uzun vadede çok daha iyi yerlere gelecektir diye düşünüyorum.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir
    1000 dönüm olacak orası teraslandırma ile evet ayrıca canlı yayında bunu 4 bin dönüme kadar çıkarmayı planladıklarını söyledi

7. buralardaki fiyatlamayı komik buluyorum.yenilenebilir enerji şirketleri ne kadar büyüme potansiyeli barındırıyorsa bu çok daha fazlasını barındırıyor.wall mart ve ALDİ devreye girdiğinde 1 milyarlık ciro 4-5 milyara kar net 2 milyara çıkar gerisini siz düşünün..

8. 700-800 milyar dolar cirosu olan şirketlere 200 milyon dolar satış yapamıyacak mıyız?

Sayfa 15/31 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •