Sayfa 627/777 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon
Arama sonucu : 6212 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Sizinle ayni fikirdeyim ortak da tahtayi gun boyu takip ediyorum , kagit cikmasin diye birileri elinden geleni yapiyor cozemedim ne dumen donuyor yine
    Telegramdaki paralı tetikçiler olmasa idi bende gene zarar kitlicekler derdim..iki senedir ilk kez böyle sabahtan akşama kadar algi yaptilar.soru şu..neden? Birileri o dedenin lotlarini ve piyasadaki kafası karışmislarin lotununmu istiyor?

2. Bugun kayboldu hepsi , 1-2 capulcu da olabilir de pasta cok buyuk para icin her seyi yapar bunlar ne olacak 15 tane parali tetikciye yazdirirsin yani tahtaci olsam : telegramdan 200-300 bin lot tirtiklasa ucuzdan 10-15 tl artsa kagit kar kardir yani . Bunun Viop u var seyi var ayrica

3.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Bugun kayboldu hepsi , 1-2 capulcu da olabilir de pasta cok buyuk para icin her seyi yapar bunlar ne olacak 15 tane parali tetikciye yazdirirsin yani tahtaci olsam : telegramdan 200-300 bin lot tirtiklasa ucuzdan 10-15 tl artsa kagit kar kardir yani . Bunun Viop u var seyi var ayrica
    Bide iyi tarafından bak ortak..bizim zarar yüzde 15 se dedenin lotlarada yüzde 15 girdi.😀 yaklaşık 10 milyon zararı var...

4. fazla büyütmeyin derim bu hareketi. benim 4 hissemin 4ü de bu hafta ve özellikle bugün iyi değildi. her birine ayrı hikaye mi yazayım? şurada 1 aydan az var bilançoya. geçen çeyreğe göre 1 ay fazla ihracat yaptık. böyle bir artımız var. İnşaat bu çeyrek de yüzümüzü güldürsün gerisi kolay zannımca. İnşaatta ne kadarlık iş bitirilebilir acaba? Bu konuda tahmin edebilen var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Sayin Baybars

Bilmedigim icin soruyorum bu endeksteki hisseler neden satilmak zorunda . Sadece biz cikmadik ki diger cikan kagitlarda boyle bir satis olmadi dikkat etmedim . Bu olayi da cok anlamadim bizimkiler katilim endeksi uygunluk kaplari attilar ettiler , yuzde 6-7 disinda uyum sagliyordu . Dediginiz gibi onlar mecbur diye ucuzdan mal kapatmak icin tezgah olabilir de mevzuya hakim degilim . Sayin Maslak bu konulara hakim bilgilendirirse sevinirim
    Sn Maximetu,

Bende bu konuya çok hakim değilim ama, bu tür endekslerde endeksden çıkarılınca satmak zorundalar diye biliyorum. MSCI Endekslerinde de benzer durumlar oluyor. 4 gün önce bu çıkarmaya dair kap geldi. Bugün de tekrar Kap geldi. Endeksin yeni dönemi 1 Ekimden itibaren başlıyormuş. Yani dün ve bugün satış yapmış olabilirler.
    Söylediklerim, yazdıklarım sadece ve sadece kişisel görüşlerimdir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    fazla büyütmeyin derim bu hareketi. benim 4 hissemin 4ü de bu hafta ve özellikle bugün iyi değildi. her birine ayrı hikaye mi yazayım? şurada 1 aydan az var bilançoya. geçen çeyreğe göre 1 ay fazla ihracat yaptık. böyle bir artımız var. İnşaat bu çeyrek de yüzümüzü güldürsün gerisi kolay zannımca. İnşaatta ne kadarlık iş bitirilebilir acaba? Bu konuda tahmin edebilen var mı?
    Ortak bu dedigin cevabini CEO bile veremiyor ancak kaba tahmin yaparak soyleyim . Eldeki backlog komple 1.4 milyar dolar . En buyuk 3 is backlog da kalan isler bakimindan kazakistan- Katar North field gaz sahasi isi ve Azerbaycan Merkez bankasi isi . Bunlar 850 milyon dolarlik kisim hakedisi yuksek gelecek isler isin baslari oldugu icin . Eldeki backlog da 1.4 milyar ve kalan islerin ortalama suresi yaklasik ortalama 8 ceyreklik dersek ve buyuk isler 850 milyon dolarlik kisim ortalama 2.5 senede bitecek gozukurken (10ceyrek ) ve de yaz mevsimi islerin hizlandigini da santiyelerde farzedersek 150/180 milyon dolarlik bir ceyreksel ciro santiyelerde mumkun . Ancak burada beni korkutan bir santiye var , azerbaycan Merkez bankasi santiyesi !! Bu seytanlar isi emtia fiyatlarinin artmadigi donemde aldi yer teslimi gec yapildi yeni basladilar insaata bu sene , diyeceksin sozlesmede madde vardir vs ama buralarda bizi yine kaziklayabilirler sene sonu bilancoda. Cunku bu haysiyetsizler santiyeleri bizleri soymak icin kullandiklari ve bu santiye daha zarar yazmadigi icin bicilmis bi kaftan bu p.stlar icin . O yuzden orayi iyi gozlemleyin. 6 aylik faaliyet raporunda yuzde 16 ilerleme gozukuyor bunlar su anda bulk beton islerini yapiyor hakedisleri aliyorlardir para kazanilacak kisimlari isin . Guvenilecek bir sirket olsa insaaatin en verimli oldugu sezon ( arap ulkeri haric ) 3. Ceyrektir azerbaycan kazakistan ve rusyada .

Rusya santiyesinde 2 sene ust uste 7.6 milyar ruble zarar yazdilar toplam , Katar stadi 110 milyon dolar , arabistan isi 100 milyon dolar , Libya icin de 84 milyon dolar sokmuslar zamaninda simdi 30 kusur milyon dolar alacagimiz var mahkeme karari sonucu derler . Azeri stadindan guya 50/60 milyon dolar bu sene alacaklardi genel kurulda demislerdi hala yok . Sordum socar ust yonetim degismis vs tiras hikayeler.

Yani İnsaat kisminda bu sirket 1 tekfen holding kadar para batirdi mi caldi mi belli degil , o yuzden sana su kadar insaat gelir gelmez diyemiyorum ki diyecek adamin alnini karislarim burada . Azeri Merkez bankasi isinde hic zarar yazmadilar simdiye kadar bu haysiyetsizler o firsati da kacirmaz diye tahmin ediyorum . Hesap soran yok , spk zaten belli ne oldugu , ortaklarin cogu da bakiyorum kuzu kuzu kaderlerini bekliyor . Biz Cemal Bey ile GK a gidiyoruz , yurtdisindan iznimi alacam gelecem hesap sormaya Allah izin verirse , oyle pembe gotlu Haydar gibi sorumu sorar cekilmem pisirik gibi cayir catir calinan paramin hesabini soracam . Madem SPK ya da baska kurumlar sormuyor biz sorariz

7. Bu arada imalat tesisleri de insaat grubunun icinde ancak kirilimlarina hakim olamadigimiz icin 20-25 milyon dolar da oraya yazilir heralde ciro ceyreklik . Orasi da tam bi muamma, bilancoda İnsaat kisminin icine gomuyorlar derince ve ceyhan imalat fabrikalarini ne yapiyorlar ediyorlar goremiyoruz, Pandir da cikmis orayi buyutecez diyor ki ne oluyor bitiyor gormuyoruz bilanconun hicbir yerinde orayi . Bi de galiba Tikrinti var imalat fabrikasi . Yani her turlu dalavereye acik , cok guzel cark kurulmus insaat kisminda . Ama artik birileri hesap sorar , pandemi bitti bahane yok , Petrol dusuktu Petrol de artti artik Niye is alamiyorsun adama derler . Insaatta o alacaklarin bi kismini alip insaat tarafini kara geciremeden genel kurulda insanlarin karsisina cikamazlar artik Hele ki Ali Pandir yazilacak zararlar yazildi dedikten sonra gelecek zarar olursa onu o genel kuruldan cikartmam !!

8. anladım. şurada 25 30 gün kaldı. Umarım bilanço sonrası 42 45 arası boşaltırım.

Sayfa 627/777 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •