Special Days Image
Sayfa 167/780 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon
Arama sonucu : 6238 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
    Direnç kırıldı, büyük çanagın yolu açıldı. Teknikçiler önceki dirençler geçilirse orası artık destektir der. inşallah bir daha 19 altını hiç görmeyiz....

2. Hic tabak canak gaza gelemem ,birakin su tl grafiklerle hesaplari bi 2 dolar olalim once . 19-20 -21 falan su rakamlar komik artik bu sirket icin . En az 2 dolar olmamiz lazim su ortamda

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Hic tabak canak gaza gelemem ,birakin su tl grafiklerle hesaplari bi 2 dolar olalim once . 19-20 -21 falan su rakamlar komik artik bu sirket icin . En az 2 dolar olmamiz lazim su ortamda
    Benim dolarla işim olmaz, cebde hep tl var....

4.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Hic tabak canak gaza gelemem ,birakin su tl grafiklerle hesaplari bi 2 dolar olalim once . 19-20 -21 falan su rakamlar komik artik bu sirket icin . En az 2 dolar olmamiz lazim su ortamda
    üstadım halka arzı 4 dolar tekonun.....

tl olarak ne kadar ucuz kaldığımız ortada......

5. Sayin atakan
    Hadi 4 dolar buyuk is alamadan su anda olmaz diyelim Ama en azindan 2 dolar olmamiz lazim su anda . Her seyi dovize bagli firma , dolar dusunmek lazim . Tl grafikleri bana asiri tiras geliyor

6. yiyorsa şortlayın ortamı var

7.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    şirketin inşaat işi uzun zamandır karlılık bakımından marjinal bir şekle dönüşmüştür. eminim, inşat işleri sadece burdaki biz yatırımcıların değil, şirket yönetiminin de enerjisini orantısız bir şekilde önemli kısmını almaktadır. hal böyle olduğu zaman mutlaka konu hakkında iş stratejilerinin gözden geçirilmesi zorunludur. yapmadıklarını zannetmiyorum ama şirketin atalete meyyal yönetim yapısı dolayısıyla aciliyet ifade eden ve radikal de olan bir strateji revizyonu olacağını tahmin etmiyorum.. bu kadar çok ve zengin varlık çeşitliliği olan ve varlıklarının da önemli kısmı atıl olan (en azından istihap haddinin epey altında kullanılan: underutilised) bir şirketin; taşları yeninden dağıtıp parlak ve yeni bir strateji çıkmaması mümkün değil (erk sahibi olan bir yönetimle). sorunlardan önemli olanı budur (yönetsel yapı, eylemsizlik, çok başlılık, yavaş balık vs vs). buna rağmen şirket hiç değilse, inşaat işinde neden ihale alamadığının hesabını bir de yatırımcıara açıklasa iyi olur: compliance sınırlarına uyamaması, maliyetler yüksek (başkalarının maliyeti neden uygun?), teknik yeterliliğimiz yok vs vs .. savaş bölgeleri ve düşük petrol fiyatı konusu geçerlik bakımından zayıflamıştır..

mesele tekfen olduğunda, yatırımcı açısından inşaat işi bir kenara; gübre işi ve diğerleri ise bir kenara konmalı.. 2 gün evvel yazmıştım: nereye baksam, öngörülebilir zaman dilimi içinde gübre fiyatlarının döviz bazında yüksek seyredeceği bilgisini okuyorum.. üstelik buun üzerine kur artışı da ayrı bir kar alanı oluşturuyor olacak. yeni düzende şirketin artık amiral gemisi karlılık bakımından açık ara gübredir. yatırımcı nezdinde bu bilincin güçlendirilmesi de firmanın bist fiyatına katkı da yapacaktır.
    Amiral gemisi son 2-3 yıldır karlılık açısından tartışılmaz şekilde gübre

Yatırımcı nezdindeki TEKFEN algısı ne yazık ki inşaat şirketi olduğu yönünde

Gübre daha temiz yönetiliyor gibi gözüküyor, hakkında hiç bir kötü yorum okumadım

Bence doğru olan toros’ u halka açıp, burayı değerli kılarken inşaat tarafını yavaş yavaş küçültmek olur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by balikci2 Yazıyı Oku
    Amiral gemisi son 2-3 yıldır karlılık açısından tartışılmaz şekilde gübre

Yatırımcı nezdindeki TEKFEN algısı ne yazık ki inşaat şirketi olduğu yönünde

Gübre daha temiz yönetiliyor gibi gözüküyor, hakkında hiç bir kötü yorum okumadım

Bence doğru olan toros’ u halka açıp, burayı değerli kılarken inşaat tarafını yavaş yavaş küçültmek olur
    Gübrede olması gereken NET KAR MARJI %30-%40 ve hatta %50 idi. Gübre fiyatları 10 a katlamış iken %20 altı net kar size inandırıcı geliyormu?????

Sayfa 167/780 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •