Sayfa 503/781 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 6247 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

Taahhüt tarafının zarar yazan projeler kaynaklı 250 milyon dolar
    tutarında birikmiş tanzim talepleri var. Bunların tamamen geri
    alınması zor olmakla beraber, yönetim talep edilen gelirin bir
    kısmının geri alınabileceğini düşüyor. Katar Stadyum
    Projesi'ndeki tanzim talebinin yılsonuna kadar, muhtemelen
    Dünya Kupası'ndan önce sonuçlandırılması bekleniyor.

 Suudi Arabistan ile iyileşen diplomatik ilişkiler tanzim
    taleplerinin çözümü noktasında olumlu. Şirket ayrıca,
    Aramco'nun bir projesi için üç yıl sonra teklif vermeye davet
    edildiğini de kaydetti.

3.  Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    Taahhüt tarafının zarar yazan projeler kaynaklı 250 milyon dolar
    tutarında birikmiş tanzim talepleri var. Bunların tamamen geri
    alınması zor olmakla beraber, yönetim talep edilen gelirin bir
    kısmının geri alınabileceğini düşüyor. Katar Stadyum
    Projesi'ndeki tanzim talebinin yılsonuna kadar, muhtemelen
    Dünya Kupası'ndan önce sonuçlandırılması bekleniyor.

ïÆ’¼ Suudi Arabistan ile iyileşen diplomatik ilişkiler tanzim
    taleplerinin çözümü noktasında olumlu. Şirket ayrıca,
    Aramco'nun bir projesi için üç yıl sonra teklif vermeye davet
    edildiğini de kaydetti.
    iş yatırım da olmayan ve fakat burada olan madde:

"....
    Toros Tarım'da halka arz yerine uluslararası bir oyuncu ile stratejik ortaklık kurulması planı ön plana çıkıyor. Şirket, yerli gübre
    işinde mevcut pazar payını (%28-30) artırmak için daha fazla alan görmüyor. Stratejik bir ortaklık, yakın bölgelerde (Balkanlar
    ve Kafkaslar), büyüme stratejisine daha uygun olacak şekilde, uluslararası merkezler kazanmanın yolunu açabilir... "

cümlenin girizgahından analışılıyor ki bu "ortaklık", Toros'un bir kısmını küresel bir firmaya satmak ve bu vesile ile de küresel bir firmanın yakın coğrafyalardaki dağıtım ağından yararlanmak şeklinde bir işlem olabilir. Diğer bir olasılık (partial divestment yerine), birleşme (merger) olabilir.. ilk olasılık sadece iş imkanı yaratmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü nakit girişi sağlar ki orana bağlı olarak bist fiyatının da çok üzerinde bir rakam olabilir. örneğin, tororsun değeri 2 milyar usd ise, %40lık satışta kasaya 800 milyon usd girer.. bist fiyatının 2 katı.. ayrıca, torosun işi coğrafi olarak yayılır/çeşitlenir..

merger ise nakit girişi olmadan başka kapılar açar..

izlenmeye değer önemli bir konudur. keşke eylemi görebilsek.. bu bist fiyatına göre böyle bir eylem bist fiyatının çok üzerinde bir değerleme potansiyeli çıkarabilir.

"güven sorunu"ndan dolayı, mesafeliyiz tabi ki.. eylemi görmeliyiz.

4.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    iş yatırım da olmayan ve fakat burada olan madde:

"....
    Toros Tarım'da halka arz yerine uluslararası bir oyuncu ile stratejik ortaklık kurulması planı ön plana çıkıyor. Şirket, yerli gübre
    işinde mevcut pazar payını (%28-30) artırmak için daha fazla alan görmüyor. Stratejik bir ortaklık, yakın bölgelerde (Balkanlar
    ve Kafkaslar), büyüme stratejisine daha uygun olacak şekilde, uluslararası merkezler kazanmanın yolunu açabilir... "

cümlenin girizgahından analışılıyor ki bu "ortaklık", Toros'un bir kısmını küresel bir firmaya satmak ve bu vesile ile de küresel bir firmanın yakın coğrafyalardaki dağıtım ağından yararlanmak şeklinde bir işlem olabilir. Diğer bir olasılık (partial divestment yerine), birleşme (merger) olabilir.. ilk olasılık sadece iş imkanı yaratmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü nakit girişi sağlar ki orana bağlı olarak bist fiyatının da çok üzerinde bir rakam olabilir. örneğin, tororsun değeri 2 milyar usd ise, %40lık satışta kasaya 800 milyon usd girer.. bist fiyatının 2 katı.. ayrıca, torosun işi coğrafi olarak yayılır/çeşitlenir..

merger ise nakit girişi olmadan başka kapılar açar..

izlenmeye değer önemli bir konudur. keşke eylemi görebilsek.. bu bist fiyatına göre böyle bir eylem bist fiyatının çok üzerinde bir değerleme potansiyeli çıkarabilir.

"güven sorunu"ndan dolayı, mesafeliyiz tabi ki.. eylemi görmeliyiz.
    Sayin Maslak

Torosu da ucuza peskes cekerlerse sasirmayin, nasil Histill fide yi 2 Milyon dolara ( yuzde 50 ) peskes cektilerse Israillilere Torosu da dusuk degerden satmis gosterip servet transferi yapabilirler el altindan . Bu tarz yabanci ortakliklar seffafligi saibeli olan bir firma icin mide bulandirici. Toros un senelik karina gore 1.6-1.8 milyar bandinda bir degerlemesi olmali . Elindeki depolar , dagitim agi , piyasadaki guveni ve isim hakkini eklersek 2 milyar Dolar eder Ama bunlar gider 1 milyar deger bicip , yuzde 40 ini 400 e satarsa , 400 milyon dolar buhar olur yarisi halka acik kisim olsa 200 Milyon dolarimizi en az goturebilirler. Bu arada 250 Milyon Dolar yazilmis alacaklari YALAN !! Alacaklar da 500 Milyon Dolar . Bu arada sinkafli cevaplar size degil beceriksiz Ceo ve yonetimine . Merak etmeyin burada yazilanlari her gun onlara mail olarak atiyorum ozelden , merak etmeyin yuzlerine de soyluyorum . Acik acik soyledim zaten bu sekidle devam ederseniz tower onunde itibarinizi bitirrim diye attigim maili isterseniz size de yollarim .

5. Sıra bizim uyuza mı geliyor yoksam...

6.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Sayin Maslak

Torosu da ucuza peskes cekerlerse sasirmayin, nasil Histill fide yi 2 Milyon dolara ( yuzde 50 ) peskes cektilerse Israillilere Torosu da dusuk degerden satmis gosterip servet transferi yapabilirler el altindan . Bu tarz yabanci ortakliklar seffafligi saibeli olan bir firma icin mide bulandirici. Toros un senelik karina gore 1.6-1.8 milyar bandinda bir degerlemesi olmali . Elindeki depolar , dagitim agi , piyasadaki guveni ve isim hakkini eklersek 2 milyar Dolar eder Ama bunlar gider 1 milyar deger bicip , yuzde 40 ini 400 e satarsa , 400 milyon dolar buhar olur yarisi halka acik kisim olsa 200 Milyon dolarimizi en az goturebilirler. Bu arada 250 Milyon Dolar yazilmis alacaklari YALAN !! Alacaklar da 500 Milyon Dolar . Bu arada sinkafli cevaplar size degil beceriksiz Ceo ve yonetimine . Merak etmeyin burada yazilanlari her gun onlara mail olarak atiyorum ozelden , merak etmeyin yuzlerine de soyluyorum . Acik acik soyledim zaten bu sekidle devam ederseniz tower onunde itibarinizi bitirrim diye attigim maili isterseniz size de yollarim .
    Ben maxi ortagin endişelerine katılıyorum

Herkesin kabul ettiği gibi çok net bir güven problemi var

Eğer büyük “cukka” vurgun yapılmak istenirse, çok net olarak en değerli aktif olan “Toros” üzerinden yapılır

Bence de Toros’ un arazisi, karlılığı ve vizyonu İle en az 1.5 -2 milyar dolar eder

Burada mide bulandırıcı olan ve Türk Ticaret Kanununa göre Genel Kurulda “ çıkar çatışması başlığı” altında bilgi verilmemiş olan Esin Mete’ ye ait OCP ‘ deki işidir

OCP, dünyanın en büyük gübre şirketlerinden birisi

Çıkar çatışması burada yoksa nerede var ?

Bu bilgi, forumda daha önce çıkmıştı. Pandorra’ nın Toros’ u satıcaz haberinden sonra tekrar baktım internete ve Esin Mete’ nin görevi aktif gözüküyor

Bu yapılan Türk ticaret kanuna göre suç

Eğer OCP’ ye satılırsa, bunu hatırlayın ve fiyatı sorgulayın

Aha da belgesi (internet)

7. Bugün 24,06 tavanı gösterecekler şimdilik 23,1 % 5 yukarı, haber lazım yoksa oynarlar kağıtla.
    Bugün yükselir yarın düşer yine .En az 40 lira olması lazım bu piyasa da ???

8. Son düzenleme : ATAKAN-BJK; 23-06-2022 saat: 10:55. Sebep: TEKFEN
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasasi Kanunu md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ilgili maddeleri kapsaminda tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir...yatırım danışmanlığı icerisinde degerlendirilemez . yatırım tavsiyesi icermez....KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Sayfa 503/781 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •