Sayfa 575/782 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon
Arama sonucu : 6250 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. [QUOTE=€vrén;6078626]Mehmet Aşçıoğlu birkaç ay önceki YouTube videolarından birinde, izleyicilerden Tekfen yorumu istendiğinde, Toros Gıda satılacak gibi bir şeyler demişti. Başka bir yerde haber gördüğümü hatırlamıyorum. Halka arz olmasıyla ilgili burada bazı mesajlar vardı. Aslında niyet varsa satmak için de halka arz için de konjonktür son derece elverişli, ürün fiyatları ve karlılık üst seviyede. Lakin halka arz için bekleyen 80'e yakın şirket olduğu söyleniyor. Olur da bir satış veya halka arz haberi çıkarsa güncel Toros Gıda değerlemesi ne olur dersiniz?[/QUOTE .................................................. ....... yaklaşık toros gübrenin değeri 2 milyar dolar olduğu idaa ediliyor

2. Toros Gubre ortak , halka arz kesinlikle dusunulmuyor yonetime cok kez soruldu ancak Ali Pandirin analist toplantisinda yabanci ortaklik ihtimalinden bahsetti bence de olmasi gereken de odur. Hem pazari genisletirsin hem de yeni yapilacak 3. Kol icin sermaye elde edersin . Benim ve sirketi yakindan takip eden ortaklarin toros a bictigi deger 1.6-2 milyar Dolar arasinda bir deger . Yalnizca gubre uretme kapasitesi degil , binlerce m2 depo ve dagitim agi var . Ayrica mersindeki fabrikanin oldugu arazi bugun satisa ciksa 300 milyon dolar eder Mersinin en degerli arazisi 1.1 milyon m2 . Sayin Karani ve diger sirketi bilen ortaklardan da bir tahmini rakam duymak isterim .

Ancakk , burada atlanmamasi gereken nokta bizim veya piyasanin ne bictigi degil yonetimin bunu kac deger bicecegidir . Analist toplantisi sonrasi bazi analislerin kulagina mi uflendi yoksa alt yapi mi yapildi bilmem 800 milyon dolar deger falan dediler , bu kesinlikle olamaz . Sirketin patronlari ve ust yonetimi hirsiz oldugu icin dusuk fiyata peskes cektirilip ustu el altindan baska yerlerden de alinabilir. Yuzde 50 si halka acik oldugu zaman bir sirketin patronlar diger yuzdenin hakkini gasp etmek icin her seyi yapar. Bu sirketin ust yonetimi ve patronlari ellerindeki mali peskes cekmekle (!) meshurdur.

Bu konuyla alakali toros Gubre ceosuna twit attim 800 e falan peskes cektirmeyin bizim hakkimizi yedirmeyin tarzi yorumuma like atti . Sirketteki Tek duzgun adam o zaten , okuyup calisip bi yerlere gelmis belli . Digerleri gibi birilerinin yalakasi degil .

O yuzden belli oranda satilarak ortakliga gidilmesi olasi bir ihtimal ancak ben ne kadara satilacagini gormem lazim . Acik soyluyorum gider 500-600 a satarlarsa Cok net soyluyorum coluklarini cocuklarini okula falan gonderemez o yoneticiler , simdiye kadar hirsizliklarina yonelik bir aksiyon almadim ancak bu sefer can yakarim

3. İnfo Yatırım Tekfen yorumu:

https://youtu.be/6_SnSNDZ5Ew

4. Bir caciktan haberi yok , gecen sene de ondan onceki sene de hep ilk 3 ceyrek bilancolar iyiydi zaten . Onemli olan 4. Ceyrek bilancosunda kaziklanmamak . O kadar sig yorumlar ki su adamlar piyasada para kazandi , biz bu oc patronlar yuzunden kazanamadik . Teknik meknik yok bu kagitta . Bu kagit 35/40 falan degil en az 100 tl olmali . Asagilik patronlari ve yoneticileri caldigi icin bu fiyatta bu kagit bunu diyecek bir tane analist bir tane borsa gurusu yok . Kimsenin sirkette donen dumenden haberi yok , acip bakiyor fintables rakamlari Bilanco okuyan eden adam 30-40 tane Twitter da ustadlarda. Doktor Ugur Bey var o bakar , jordan kamuran bakar , yunus osmanlar selim abi onlar Cok iyi analiz eder , aziz serin baya bakar ama derine inmez fazla . Ibrahim ethem falan guzel takip eder o da bakar , yani toplasan 30-40 tane adam var . Serafettini , omerhani vs bunlarin hepsi balon adamlar , dolu Teknik cizen adamlar var onlar zaten ufurukcu cogu . Devrim akyil ve Kursad disinda begenmiyorum teknikcilerin cogunu . Diyeceksiniz ki sirketin her seyini nasil bilsin 500 tane kagit var bu adamlar surekli kagit aliyor satiyor , bizim gibi bi yakalanirsin sonra hirsiza 3-4 sene eline yapisir o kagit , benim gibi inatsan da oyle kalirsin .

5. SAYIN MAXİMETU nikli kardeşim burada bulunanların durumu sizinle pek farklı değil.bende dolar ve enflasyon bazlı çok zarardayım sizin onda biriniz kadar bile gücümüz yok. şahsen ben tekfen 100 tl olursa paçayı kurtarabilirim.yoksa çok zarardayım mevcut hükümet bitirdi bizi. hırsızlığın ödüllendirildiği bir son 5 yılı yaşıyoruz.sabrımızla imtihan edildik. ve sayın cumhurbaşkanımız ve ekibi nihayet 3-4 tl lik doları 18,25 tl ye taşıdı.türkiyeyle birlikte hepimiz bittik ve tükendik. çalan hırsızlayan baş tacı edildi.haramdan uzakta namuslu yatırımcı borsa aracılığı ile soyuldu.tekfende sayenizde çok dönen dolapları öğrendik gönül isterdi ki devlet bu hırsızlıklara el atsın küçük yatırımcıyı korusun ama olmadı haksızlığa karşı çıkmak hükümetin felsefesinden çıkalı çok oldu.ALLAH sonumuzu hayırlı eylesin inşallah.eğer 3. ve 4. çeyrekteki bilançolar 2. çeyrekteki gibi gelirse düzelme devam ederse hem tekfenin ALLAHTAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZ PATRONLARI KAZANIR HEMDE BİZ KAZANIR VARLIĞIMIZI KORUMUŞ OLURUZ.

6. Sayin bozoklu
    Benim tl bazli 3 e katlamali ki kagit , bunu alirken almadigim evi geri alabileyim. O yuzden benim yolum cok uzun , tabiki ulke kotu yonetiliyor bir cok sikinti var , ancak bizim durumumuz ondan bagimsiz . Hirsiz patron ve basiretsiz yoneticiler yuzunden enflasyon rallisini goremedik bile . Hala 2019 degerinin yuzde 20 ustundeyiz. Twitter da falan artti etti diyenleri gordukce hepsini vurasim geliyor .

Bakin yenilenebilir enerji sirketleri nasil prim yapiyor , cunku para basiyorlar. Bizim yonetim su islere giremez miydi , girdiler ama kendi sirketlerinde girdi yedi sulalesini sktgm murat gigini . Bizden caldiklariyla kac tane sirket kurdu geberesice. Murat Gigin ile kesilecek bir hesabim var bu kagit artsa da artmasa da umarim genel kurula gelir bu sene onun yuzune tukurmek icin sabirsizlaniyorum

7.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Toros Gubre ortak , halka arz kesinlikle dusunulmuyor yonetime cok kez soruldu ancak Ali Pandirin analist toplantisinda yabanci ortaklik ihtimalinden bahsetti bence de olmasi gereken de odur. Hem pazari genisletirsin hem de yeni yapilacak 3. Kol icin sermaye elde edersin . Benim ve sirketi yakindan takip eden ortaklarin toros a bictigi deger 1.6-2 milyar Dolar arasinda bir deger . Yalnizca gubre uretme kapasitesi degil , binlerce m2 depo ve dagitim agi var . Ayrica mersindeki fabrikanin oldugu arazi bugun satisa ciksa 300 milyon dolar eder Mersinin en degerli arazisi 1.1 milyon m2 . Sayin Karani ve diger sirketi bilen ortaklardan da bir tahmini rakam duymak isterim .

Ancakk , burada atlanmamasi gereken nokta bizim veya piyasanin ne bictigi degil yonetimin bunu kac deger bicecegidir . Analist toplantisi sonrasi bazi analislerin kulagina mi uflendi yoksa alt yapi mi yapildi bilmem 800 milyon dolar deger falan dediler , bu kesinlikle olamaz . Sirketin patronlari ve ust yonetimi hirsiz oldugu icin dusuk fiyata peskes cektirilip ustu el altindan baska yerlerden de alinabilir. Yuzde 50 si halka acik oldugu zaman bir sirketin patronlar diger yuzdenin hakkini gasp etmek icin her seyi yapar. Bu sirketin ust yonetimi ve patronlari ellerindeki mali peskes cekmekle (!) meshurdur.

Bu konuyla alakali toros Gubre ceosuna twit attim 800 e falan peskes cektirmeyin bizim hakkimizi yedirmeyin tarzi yorumuma like atti . Sirketteki Tek duzgun adam o zaten , okuyup calisip bi yerlere gelmis belli . Digerleri gibi birilerinin yalakasi degil .

O yuzden belli oranda satilarak ortakliga gidilmesi olasi bir ihtimal ancak ben ne kadara satilacagini gormem lazim . Acik soyluyorum gider 500-600 a satarlarsa Cok net soyluyorum coluklarini cocuklarini okula falan gonderemez o yoneticiler , simdiye kadar hirsizliklarina yonelik bir aksiyon almadim ancak bu sefer can yakarim
    Ortak haklısın

D*****n kuyruğu orada kopar

Atabilecekleri en büyük kazık Toros’ u kağıt üzerinde düşüne satmak olur

Unutmamak gerek blr gecede SOCAR’ ın değerini kağıt üzerinde yarıya düşürdüler

Toros’ un performansına laf etmek mümkün değil, her daim iyi kar ediyor

Beni de açıkça endişelerendiren o 800 milyon dolar lafı. Nasıl hesaplandı belli değil. Bir de Holding YK’ da OCP ablanın olması bence Türk Ticaret Kanunun “çıkar çatışması” yaptırımı İle uyumlu değil

Bence az kaldı - göreceğiz

8. Milyon lotu olan Haydari bile GK a gelip hesap sormuyor kibar kibar sorular soruyor , sadece fiyat odakli ortaklar varken bize az bile yapiyorlar. 2021-12 Bilanco sonrasi 1.8 milyar gelmesi gereken Bilanco 800 gelince telegram grubunda yazdim , bana ne guzel iste sermayesinin 2 kati kar yazmis ne kotuluyorsun sirketi dediler , koyun dolu ortalik acip bilanco acan sirketi arastiran donen dumenleri arastiran sadece gercek yatirimcilar . Fintables in bilancolari gosteren tek sayfa raporuna bakip sirketi bildigini zanneden andaval dolu ortalik . Twitter da hostadlarin dedigi kagitlara milyonlar basan arkadaslarim var acip bir tane sirketin detayli bilancosunu vs bakmiyorlar, nasil olsa onlar bakiyor ne gerek var diyor . Biz de sirketin sictigi boku takip ediyoruz , 1/3 oranda zarardayiz hirsizlar yuzunden. Esin Mete ye yedirmezler Sayin Balikci , yiyecekse de o yesin zaten Torosu bugunlere getiren o . Gormuyor musun diger yamyamlari ona sira gelmez . Ancak torosun fiyatinin yakin takipcisi olun , orada yiyecegimiz kazik cikmaz

Sayfa 575/782 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •