Sayfa 634/781 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon
Arama sonucu : 6247 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Arkadaşlar

Dünden beri basında TANAP boru hattıyla ilgili olumlu haberler çıktı.Bilindiği gibi TANAP hattında Tekfen İnşaat olarak gazın çıkarılması için platform , terminal,boru hattı ve kompresör istasyonlarında işleri yapmıştık. Bu haber beni çok ümitlendirdi.İnşallah Türkiye'nin en büyük boru hattı müteahhiti olarak bu işleri kaçırmayız diye düşünüyorum.Haydi hayırlısı diyelim...

2.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Tekfen/Pandır: Biz inşaat ve taahhüt işleri yapıyoruz. Hangi ülkeye gitsek burada yatırım yapın teklifleri başladı. Türkiye için fırsat var. Uzun vadede Türkiye mutlaka katma değeri yüksek şeyler yapmalı. Otomotivde elektroniğe girmeliyiz

Uludağ Ekonomi Zirvesinde konuşuyor
    https://www.uludagekonomizirvesi.org/live/

Tekfen de verimlilik ve inovasyon 'a odaklandım dedi, mükemmel fırtına dan yeni çıktık (rusya iklim problemli proje, kaşıkcı cinayeti,...nedeniyle) tarzında cümleleri oldu, geldiğimde verimlilik pek Tekfen'e (hem inşaat hemde tarım tarafı ) uğramamıştı dedi, geçen hafta suudi bakan ile görüştüğünü söyledi, gübre ve tohumda arge çalışmalarından bahsetti, inşaatın üretim kısmından bahsetti,

bir öncesinde Sütaş YKB tarımda Türkiye ye yatırım yapılmalı derken hayran hayran ona bakıyordu lakin sonrasında gelen pasa rağmen konuyu es geçtiği için, Tekfen'in bu konuda bir yatırım niyeti olmadığına kanaat getirdim. Baştaki ilk sıra konuşmasında Araba elektroniğine takmış gözüktü acaba buradan mı yürünecek anlayamadım.

Doğrusu telefon geldiği için fazlasını da dinleyemedim belki you tube koyarlar '' UEZ uludağ ekonomi zirvesi '' fazla bilmediğimiz bir şeyler yok ama sonrasında TKFEN 'e bir hareket geldi yani fırsat da bilinmiş olabilir konuşması.
    Yazmayacagim dedim ama Sayin Karaninin degerli katkilarini gordukten sonra yorumlamak istedim . Ben de canli izledim ve simdiye kadar insaat ve gubrede verimlilik hak getire devam etmis tabiri bu sirket icin soylenebilecek en dogru analiz olmus . Pandir gerceklerin farkinda ancak bir hayal aleminde yasiyor , soyledigi seyler dogru ancak bu dediklerini yapmasi icin ortam yaratilmasi gerek . Ancak derin Tekfen en kisa zamanda onu harcayacaktir. Insaat isini sevmiyorum ama ekmek parasi diyor acikca , buna sirket icinde ciddi muhalefet olacaktir. Soyledigi seyleri koc sirketleri yapar anca , tekfen gibi bi firmada dediklerinin 1/10 unu yapamaz . Su anda hayal satmaktan baska bir sey yapmiyor. Satir aralarinda gordugum baska bir konu da insaatin artik zarar yazmayacagina dair aldigim izlenim . Suudi bakanla gorusme de muhtemelen alacaklarla alakali bi durum . Cunku orasi alinmasi en muhtemel tazminin oldugu yer . Onun disinda katarda bahsettigi islerin bir anda baslayacak olmasi yeni is firsatlari yaratacaktir enerji sektorunde . Benim de duyumunu aldigim Dunya kupasi sonrasina alinmis kupanin bitmesi beklenen bir yol isi var . Her sey aslinda sirketin sektorleri yonunde esiyor ama bir Sikinti var , sirket icinde bir grup ( muhtemelen Gigin denen hirsiz ) israrla kagidi 500-675 milyon dolar bandinda tutuyor. Bu pislik ailenin bu sirketten defedilmesi ivedilikle sart !!

3.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Yazmayacagim dedim ama Sayin Karaninin degerli katkilarini gordukten sonra yorumlamak istedim . Ben de canli izledim ve simdiye kadar insaat ve gubrede verimlilik hak getire devam etmis tabiri bu sirket icin soylenebilecek en dogru analiz olmus . Pandir gerceklerin farkinda ancak bir hayal aleminde yasiyor , soyledigi seyler dogru ancak bu dediklerini yapmasi icin ortam yaratilmasi gerek . Ancak derin Tekfen en kisa zamanda onu harcayacaktir. Insaat isini sevmiyorum ama ekmek parasi diyor acikca , buna sirket icinde ciddi muhalefet olacaktir. Soyledigi seyleri koc sirketleri yapar anca , tekfen gibi bi firmada dediklerinin 1/10 unu yapamaz . Su anda hayal satmaktan baska bir sey yapmiyor. Satir aralarinda gordugum baska bir konu da insaatin artik zarar yazmayacagina dair aldigim izlenim . Suudi bakanla gorusme de muhtemelen alacaklarla alakali bi durum . Cunku orasi alinmasi en muhtemel tazminin oldugu yer . Onun disinda katarda bahsettigi islerin bir anda baslayacak olmasi yeni is firsatlari yaratacaktir enerji sektorunde . Benim de duyumunu aldigim Dunya kupasi sonrasina alinmis kupanin bitmesi beklenen bir yol isi var . Her sey aslinda sirketin sektorleri yonunde esiyor ama bir Sikinti var , sirket icinde bir grup ( muhtemelen Gigin denen hirsiz ) israrla kagidi 500-675 milyon dolar bandinda tutuyor. Bu pislik ailenin bu sirketten defedilmesi ivedilikle sart !!
    Ben daha çekimserim

Pandır vitrine oynuyor

Enkaz devraldık edebiyatından çıkıp da“ bunu da ben yaptım” diyebilmeli

Ne yaptı ki ???

Diyemiyorsa kapının yeri belli

4.  Alıntı Originally Posted by balikci2 Yazıyı Oku
    Ben daha çekimserim

Pandır vitrine oynuyor

Enkaz devraldık edebiyatından çıkıp da“ bunu da ben yaptım†diyebilmeli

Ne yaptı ki ???

Diyemiyorsa kapının yeri belli
    Haklısınız ya enkaz devraldık, ya hükümete takıldık, yada küresel ısınmaya tarzında takıldı, zaten verimlilik de şirkete uğramamıştı tarzında bakanlarında katıldığı bir forum da kendi şirketindeki işleyişi şikayet edip bir nevi önceki yönetimi suçlayanı da ilk defa gördüm desem yeridir, o bilgileri verirken daha farklı olabilirdi ve ayrıca gerekte yoktu o cümleleri kurmasına. Şirkette kimseye güvenmediği belli ama ne yapacağını ya da ne yöne gidileceğini de biliyor değil diğer taraf dan .Genel itibariyle hala bende Pandır 'a güven oluşamadı maalesef..

5.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Haklısınız ya enkaz devraldık, ya hükümete takıldık, yada küresel ısınmaya tarzında takıldı, zaten verimlilik de şirkete uğramamıştı tarzında bakanlarında katıldığı bir forum da kendi şirketindeki işleyişi şikayet edip bir nevi önceki yönetimi suçlayanı da ilk defa gördüm desem yeridir, o bilgileri verirken daha farklı olabilirdi ve ayrıca gerekte yoktu o cümleleri kurmasına. Şirkette kimseye güvenmediği belli ama ne yapacağını ya da ne yöne gidileceğini de biliyor değil diğer taraf dan .Genel itibariyle hala bende Pandır 'a güven oluşamadı maalesef..
    Ortak

Beyfendi 3 yilini doldurma derdinde

Şirket ortaklari kendi kavgalarindan bunun nasil bir mahluk olduğunu göremiyorlar

Enkaz devraldık diyerek, “ ben çok şey yapıcam ama yaptırmıyorlar” mesajı vermeye çalışıyor

2 yıldır şirkette hala şirkette güvendiği kimse yoksa ya da güveneceği kimseyi dışardan getiremediyse ben beyefendi için “türbine oynuyor” derim

Ne yapmış ?

Onu somut olarak sormak gerek

Diğer gübre şirketleri, holdingler tur bindirdi

“oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermiş”

6.  Alıntı Originally Posted by balikci2 Yazıyı Oku
    Ortak

Beyfendi 3 yilini doldurma derdinde

Şirket ortaklari kendi kavgalarindan bunun nasil bir mahluk olduğunu göremiyorlar

Enkaz devraldık diyerek, “ ben çok şey yapıcam ama yaptırmıyorlar†mesajı vermeye çalışıyor

2 yıldır şirkette hala şirkette güvendiği kimse yoksa ya da güveneceği kimseyi dışardan getiremediyse ben beyefendi için “türbine oynuyor†derim

Ne yapmış ?

Onu somut olarak sormak gerek

Diğer gübre şirketleri, holdingler tur bindirdi

“oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermişâ€
    Kaldıramıyor mu? Kaldırmak istemiyor mu?
    İşte bütün mesele burada.
    YTD

7.  Alıntı Originally Posted by Trendman Yazıyı Oku
    Kaldıramıyor mu? Kaldırmak istemiyor mu?
    İşte bütün mesele burada.
    YTD
    Ne farkeder ki

Önemli olan sonuç

Bize nasıl yansıdığı

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Sanırım hisseyi yükseltmek istemiyorlar. En ufak olumsuzluğu kat ve kat kullanıyorlar. Muhtemelen Halkbank da dahil hatta ülker de bile kazandıktan sonra dönecekler. Ben şahsen yedi kat saygılarımı sunarken alımlara devam ediyorum. Zararım öyle böyle değil. Örneğin smartg kaşla göz arası 4 tur bindirdi buna. Hisseyi elinde tutanlar, baskı kuruyor çünkü potansiyel öyle böyle değil.
    YTD

Sayfa 634/781 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •