Sayfa 663/782 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon
Arama sonucu : 6249 madde; 5,297 - 5,304 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. İnşaat son çeyreğe 1 milyar kar yazar bu yılıda 3 milyar karla bitiririz gibi geliyor inşaat kısmının gelmişine geçmişine sövmekle beraber bu yıl toparlanma yılı olacak gibi önümüzdeki senelere bakıcaz tabi ömrümüz yeterse

2. Ortak sirketle surekli konusuyorum soylenen bilanco da tami tamina dogru geldi . Alacaklari da soruyorum pek ic acici cevaplar almiyorum , arayin sirketi sorun sanki yalan soyluyor gibi bir izlenim yaratiyor olabilirim de , sormak parayla degil acin sorun . Insaat alacaklari nerede diye bana soylenen 400 milyon dolarin 100 unu alirsaniz opun basiniza koyun deniyor. Hani gk tutanaktA 55 Milyon dolarlik Azerbaycan stadi alacagi bu sene alinir peyderpey deniyordu acin genel kurula verilen cevaplara bakin ben demedim sirket dedi aliriz sene sonuna kadar diye nerede o paralar ?? O para alinirsa 55 milyon dolar kemiksiz 1 milyar tl gelir ki o da Gubreden ve limandan gelecek kar ile 3.5 milyar tl eder ki bu da 23-24 milyar piyasa degerlemesi anlamina gelir bugunku fiyati dusunursek 65 tl eder . Ancak gelir mi sorun iste arayin da , biz 3 senedir paralar gelecek diye bekliyoruz her ceyrek , tersine bir de zararlarini ustleniyoruz haysiyetsiz hirsiz insaatcilarin.

Azerbaycan stadi - 55 milyon dolar
    Libya soylenen 100 sonra 35 e dustu
    Rusya 90-100 milyon dolar
    Katar 110 milyon dolar
    Arabistan 170 e cikti heralde son zarardan sonra

450-500 milyon dolar buhar oldu santiyelerden hala gelmis birisi bilancoyu begenmeyen bu isi biraksin diye akil veriyor !! Sen git o aklini kendine sakla kardesim bu sirket niye 120-130 tl degil su anda onun aciklamasi bu rakamlarda

3. bundan sonra tekfn önü açık. güzel bilanço
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

4. eğrisi doğrusuna denk geldi (çok iyi gübre, kötü inşaat) rakamlar ortalama beklentiyi karşıladı ve hatta ortalama beklentinin de %11 üzerinde kar hasıl oldu.

inşaat işi bıktırma noktasını çoktan geçti. holding, o işi acilen ıslah etmeli.. belli ki yapısal sorun var.. yapısal sorun stratejik değişiklikle telafi edilir, taktik manevra yapısal sorunu çözmez.. içerdeki bilgiye sahip olmandan hariçten gazel okumak istemem ama rakamlar da sonucu gösteriyor.. ceo dahi inşaatta provizyonların son bulduğunu zannediyordu.. makul açıklama bulmak güç olsa gerek..

Q4te de gübrenin çok iyi gideceği görülüyor.. inşaat işi ise muamma.. hiç değilse "kar etmeyecekleri işi almama taahhüdüne" sadık kalsalar ordan gelecek zarar minimize olur.. Q4ü görmeden inşaat konusunda piyasaların ikna olması zor olur. inşaattaki belirsizliği yok etmiş tekfenin fiyatlaması da sanırım mevcut çarpanların çok üzerinde olur..
    Son düzenleme : Maslak1; 27-10-2022 saat: 09:28.

5. Gectigimiz 3 seneyi gectim , su ceyrek su insaat zararini getirmeseler piyasa inanmaya baslamisti 40-45 tl li rakamlar gelecekti . Once patron satisi ve KAP ile durdurdular sonra da sizinti ile insaat zarari haberi ile . Onurunu haysiyetini serefini sktgm Ali Nihat Gokyigit ve damadi bunun 1 numarali sorumlularidir , hisse fiyati artmasin diye ne gerekiyorsa yaptilar .santiyelerde taseronlarla calanlar da muhtemelen onlar , Pandira bu pusuyu kuran da . Guzelim gelecek bilancoyu insaattaki kopekleri vasitasiyla pic ettiler

6. Bir Tkfen klasiği tekrarlandı. Şantiye uzadı. Bunun gideri olacak. Maaşlar, şantiye genel giderleri, falan filan. Hemen bunları bilançoya zarar olarak yazıp geçelim. Şantiye neden uzuyor. İşveren kaynaklı diyorlar. Normalde işveren kaynaklı bir uzatmada müteahhitin bu uzatmadan doğan ek maliyeti işverenden talep etme hakkı doğar. Claim diye bir şey vardır. Normal bir müteahhit bunu fazlasıyla alır işverenden. Ha alamıyorsan bunları, bu tür ülkelerde iş yapmayacaksın. Suudi Arabistan gibi artık g...leri arşa kadar kalkmış bir ülkede ne işiniz var.
    Söylediklerim, yazdıklarım sadece ve sadece kişisel görüşlerimdir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

7. Pandir eldeki rakamlara gore son 1 senede 17 binden 10 bine indirmis insaattaki personel sayisini backlog da ayni . Bu gidisle daha da indirir 5/6 bine , birilerinin tekerine comak soktu ve hesabini kestiler hemen . Pandir bu pisligin icinde kelle kopartmasi icin oraya bazi patronlar tarafindan getirilmis bir adam , tarimi da yariya indirmis hala zarar var .

Cok haklisiniz sayin Baybars , ben pandemi oncesi 2 hatti 10 milyar dolar olan Riyadh Metro projesinde calisiyordum, pandemi donemi dusen Petrol fiyatlari ve odemede yasanan sikintilardan dolayi bizim sirket isi yavaslatti sonra da durdurdu; oturdu isverenle pazarligini yapti alacagini aldi simdi is devam ediyor . Arkasinda Amerikan derin devleti olan Bechtel bile gidip isi durduruyorsa sen kimsin Tekfen olarak kicinin bokuyla erkeklik yapip zararina is yapiyorsun. Tabiki pandemi ve vizeler kaynakli sikintilar oldu , mal gonderemedin isci supervisor gonderemedin durdurursun isi , claimlerini cakarsin alana kadar beklersin . Gidip milletin parasiyla zararina is yapmazsin. Bunlar bu kadar keriz olmayacagina gore , en bastan iddia ettigim gibi ya taseronlar araciligiyla paralar kacti ya da el da el altindan alacaklar overseas hesaplara aktarildi ve islerin yapilmasi saglandi . Gerci Aramco ya is yapiyorlar bu tarz cetrefilli isler nasil olur eder bilmiyorum ancak bu kadar Korkunc zararlar bu santiyelerde edilemez edilse de alacaklarini alir ondan sonra devam edersin !!

Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Sayin baybars
    Pandira kimin pusu kurdugu belli , 15 bin olan insaat personel sayisi bu ceyrek 10 bine dusmus. Buyuk temizlik yapiyor ve birileri tekerine comak sokuldugu icin pandiri arkasindan vuruyor. Biraz evvel kendisine su egitim videosunu attim , telekonferans oncesi odev verdim

https://youtu.be/jHJxYjL1DF8
    Haklısın ortak, inşaatta temizlik var. Geçen sene çalıştığımız satınalma müdürü bu sene yok mesela.

Sayfa 663/782 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •