Sayfa 669/782 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
Arama sonucu : 6250 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Atakan ortak da forumda sayfalarin eskilerinden bir zamanlar 1 Tav = tekfen kiyaslamalari yapardi o da birakti artik o kiyaslamalari
    1 tekfen 1 tüpraş olursa idare ederiz

2.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Zaten sirket ust duzeyinden YK , patronlar ve bazi insaat yoneticileri koydugum maillerimde bizzat calmasiniz da buna sessiz kaldiginiz icin insaat ve diger seylerde dumenlerden vicdani sorumlulugunuZ var hirsizliga yardim ve yataklik etmekten siz de sorumlusunuz dedim . Buna bir tek Hakan Goral Bey tepki verdi ki bana gore sirketteki en duzgun ve isinde basarili yonetici de o , mesaj aslinda bana cevap degildi , herkes Cc de bulunuyordu ve ben cevap verebiliyorum Hadi siz de cevap verin mesajiydi bazi insaatcilara ve bu pislige goz yummus yoneticilere. Isine yaptigina guvenen yazdi , digerleri tabi bizi kaile almadi ( caglar beyi haric tutuyorum ne zaman bir sey icin arasam detayli sorularima cevap vermistir, tabi sirket menfaatlerini korur olcude ) icraaci tarafta olmadigi icin ona da pek lafim yok , bilancoyu da ona gelene kadar sizdiran daha ustten birileri vardi 14 ekim gunu . O gun bilanco iyi gelecek diye yuklu varant pozisyonunda oyle boyle carpilmadim arti 3 olan endekste yuzde 6 yedikten sonra Mesela Zekeriya Yildirim , ne is gorur bu sirkette ne faydasi vardir !! Sirketin abisi desen herkes kendi havasinda herkes birbirinin kuyusunu kazio , icraat dersen yok , sirketin yuzu desen o zaten yok ekran basin vs . Toplanti moderatorlugu yapsin diye adam koymusuz oraya , mesela Cahit Oklap her Murat gigin imzasinda onunla beraberdi bu sirkette hala nasil durabilir . Reha mesela insanlarla alay eder gibi t bultene cikti halka arz surecinde nasil 1.4 milyar dolara 2008 krizi oncesi sirketi iteledigiyle ovundu. Pandir dan bekledigim oncelik icraatlardan biri bu isimlerin sene sonuna kadar biletini kesmesi , Pandira kizdigim cok konu var ama bu sirket icinde dolu klik var birden ucuramiyor anladigim kadariyla herkesi denge politikasiyla yavas yavas bilet kesiyor . Biz 3 ortagi konusuyoruz da daha Ipekciler, Erktinler onlar bunlar da ufak tefek de olsa hissedarlar var dolu adamlari olan sirket icinde , buyuk ciftlik olmus senelerdir zor is pandirin isi , oyle ihale alsin kar ettirsin diyoruz da once bir temeli atmali ki sonra insaa sureci devam etsin .

Ben en kotuyu gordugumuzu dusunuyorum artik hisse fiyati da dusse dusse max yuzde 15-20 duser bir borsa duzeltmesi olsa etse , ancak yukari potansiyeli Dogru hamlelerle yuzde 300-400 dur, o yuzden beklemekte sikinti gormuyorum acil ihtiyaci olmayan parayla bu sirkete yatirim yapmis kisiler bence uzulmez , 500 milyon dolar buhar olmus hali buysa sirketin bu rakamlar kaybolmadiginda ne olur siz hesap edin . Negatif degilim ancak bazi seylerin hizlanmasi icin sirketle savasmaya yazmaya devam edecegim
    Ortak

Sakin kafayla düşününce yapılan çok büyük saygısızlık

Küçük ya da büyük farketmez, şirket ortaklarından birisi şirkete yazı yazınca cevap vermek zorundalar.

Cevap vermemeleri “ben seni sallamıyorum saygıdeğer Yalova kaymakamı “ demek…

Yazılanlardan anladığım Ali Bandır yatırımcı konferansına bile katılmamış. Pes ! büyük kurumlarda çalışmış diye transfer ettiğimiz CEO bu oyunun kurallarını bilmiyorsa ya da sallamıyorsa neylemişim ben o CEO’ yu. Bakın diğer kurumlara, bende Türk traktör var ve direk CEO konuşuyor konferanslarda

Deveye sormuşlar neden boynun eğri diye, o da nerem doğru demiş

Böyle kuruma, yatırımcısını sallamayan ve yatırımcı konferansına çıkacak cesareti olmayan CEO yakışır…

Bak, kasım ortasında katar FIFA 2022 başlıyor. Ellerine yüzlerine bulaştırdıkları için yaptıkları işle gurur duyabilecek reklam vs bile yapamıyorlar. Belki de onlara gurur değil, yeşil banknotlar yeterli geliyordur….

3.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Atakan ortak da forumda sayfalarin eskilerinden bir zamanlar 1 Tav = tekfen kiyaslamalari yapardi o da birakti artik o kiyaslamalari
    ah üstadım derler ya eski günler güzeldi....

tekfenin tav ile eşit olduğu 25 li rakamlar güzeldi gerçekten.....

sasalar şişeler enkalar 5 lerde geziyodu thy ler sahol ler 8 lerdeydi ve gıpta edilen hisseydi tekfen....

tav ve tekfen eşitliği yıllarca sürdü ama tekfen son iki yılda sınıfta kaldı malesef ...

diğer hisseler kendilerini çok güzel endekse güncellediler...

biz yaya kaladık...

14 liralık enerji hissesi bir yılda 180 oldu ve yan kuruluşunu da halka arz edecek...

bizim uyuzlar toros tarım gibi bir devi bile borsaya sokamadılar....

ne diyelim tekfen banka mevduatından biraz daha hallice kazandırdı.....

inanan sabırla tutmaya devam ediyor... bıkan satıp başka hisselere geçiyor....

hayırlısı herkesin yolu açık olsun...

4. Ne zaman birazcik pozitif olsam , isler duzelecek desem hayal kursak bunu yasiyorum , sanki cikarken ucuyordun duserken en onde dus seref yoksunu sirket

5.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Ne zaman birazcik pozitif olsam , isler duzelecek desem hayal kursak bunu yasiyorum , sanki cikarken ucuyordun duserken en onde dus seref yoksunu sirket
    Sn Maximetu, samimi görüşüm şu an Tekfen için hayal kurulacak hiç bir şeyin olmadığıdır. Gelecekse de zar misali ya gelir ya gelmez durumunda. Diğer taraf dan şirketin hedefleri yada vizyonu var mı ? bence yok. Mal varlığı şöyle iyi böyle iyi demekte anlamlı değil gördük ki şirket bir ara 450 milyon usd seviyesine geriledi ve şu son bir kaç yılda da zaten o kadarlık parayı peşkeş çekerek yok ettiler. ( inşaat zararları, socar peşkeş , toren peşkeş, izmir arsa peşkeş, şuan son alınan tarım arazilerini de muhtemelen zararına elden çıkartıyor veya çıkartmış olabilirler- buda peşkeş ).

Şimdi buradan portföye daha fazla ekleme yapmadan şu soruyu sormamız lazım, şirket bir şeyler yapacak mı, bunlar ne kadar işe yarayacak, gerçekten yapılması gerekenler yapılıyor mu, ne yapacaklar da nereden daha fazla kar gelecek ve sürekli olacak mı .... vs. Ayrıca bir sefere mahsus gelecek paraları hiç saymayın onları buharlaştırmakta üstlerine yok.

O yüzden arada bir diyorsunuz ya ekliyorum diye, samimiyetimle söylüyorum eklenecekse ben artık başka tarafa bakıyorum. Her artırılan miktar riski daha fazla artırıyor, şöyle düşünelim borsada 400 şirket var hepsi her gün artıyor azalıyor ama biz sadece bir tanesi ile ( hedefi ve ne yapacağı henüz bilinmeyen ) varyete çekmeye çalışıyoruz, öbür taraf da ki uzun vade potansiyeli olan senetlerde var kısa vade al sat olanlar da var.
    Zaten yükselecekse ve doğru düşündü isek elde zaten var sonunda kar alırız. Daha fazla kastırmanın anlamlı olmadığına inanıyorum.

Ekleyecekseniz eminim ki bilhassa siz çok iyi senetler bulabilirsiniz. Saygılar.
    Son düzenleme : veysel karani; 04-11-2022 saat: 11:19.

6. Tık yok ölü evine dönmüş bu duruma düşürenler utansın hem şirketi rezil ettiler hem alan yatırımcısını boka batırdı salyangoz gibi kabuğuna çekilmişler ses seda yok sanki bu duruma seviniyor bir tepki göstermiyorlar en azinda bir aciklama

7.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Sn Maximetu, samimi görüşüm şu an Tekfen için hayal kurulacak hiç bir şeyin olmadığıdır. Gelecekse de zar misali ya gelir ya gelmez durumunda. Diğer taraf dan şirketin hedefleri yada vizyonu var mı ? bence yok. Mal varlığı şöyle iyi böyle iyi demekte anlamlı değil gördük ki şirket bir ara 450 milyon usd seviyesine geriledi ve şu son bir kaç yılda da zaten o kadarlık parayı peşkeş çekerek yok ettiler. ( inşaat zararları, socar peşkeş , toren peşkeş, izmir arsa peşkeş, şuan son alınan tarım arazilerini de muhtemelen zararına elden çıkartıyor veya çıkartmış olabilirler- buda peşkeş ).

Şimdi buradan portföye daha fazla ekleme yapmadan şu soruyu sormamız lazım, şirket bir şeyler yapacak mı, bunlar ne kadar işe yarayacak, gerçekten yapılması gerekenler yapılıyor mu, ne yapacaklar da nereden daha fazla kar gelecek ve sürekli olacak mı .... vs. Ayrıca bir sefere mahsus gelecek paraları hiç saymayın onları buharlaştırmakta üstlerine yok.

O yüzden arada bir diyorsunuz ya ekliyorum diye, samimiyetimle söylüyorum eklenecekse ben artık başka tarafa bakıyorum. Her artırılan miktar riski daha fazla artırıyor, şöyle düşünelim borsada 400 şirket var hepsi her gün artıyor azalıyor ama biz sadece bir tanesi ile ( hedefi ve ne yapacağı henüz bilinmeyen ) varyete çekmeye çalışıyoruz, öbür taraf da ki uzun vade potansiyeli olan senetlerde var kısa vade al sat olanlar da var.
    Zaten yükselecekse ve doğru düşündü isek elde zaten var sonunda kar alırız. Daha fazla kastırmanın anlamlı olmadığına inanıyorum.

Ekleyecekseniz eminim ki bilhassa siz çok iyi senetler bulabilirsiniz. Saygılar.
    Sayin Karani

Haklisiniz ancak radarimda olan ve aksam beni rahat yatiracak kagitlarin hepsi bu surecte 5-6 katina cikti zaten . Sise disinda pek alacak bir sey de bulamiyorum tabiki firsatlar bitmez ancak borsa bu seviyelere geldikten sonra benim once buradaki zararimi cikartcak sonra para kazandiracak hisse sayisi cok azaldi , buralardan ne kadar cok ekleme yaparsam kurtulma surem o kadar kisalir diye umut ediyorum , sirketin elle tutulacak bir vizyonu yok pandiri bir 3-4 ay daha gozlemeyecegim, pek bir sey olur mu mubtemelen olmaz da bi umut iste . Bundan daha ucuz sirket su anda goremiyorum Sahol vs var onlar da patrondan sikintili , bir hirsizdan digerine gitmek de istemiyorum . Bunlarla hesabimi kapatmadan baska yere gecmem heralde , para Lazimken surundurdu artik 2-3 sene yurtdisi santiyelerde olacagim en az ne hali varsa gorsun oc sirket , sike sike birileri gelecek alacak bu fiyatta birakmayacak boyle bir firmayi

8. Şirket hani denir ya nekahet döneminde buradan sağlığına kavuşmuş olarak çıkabilecek mi ? belirsiz zaten piyasa da anladığım benzer bakıyor. Hastanın kendisi bile iyileşince şuraya tatile gideceğiz, şu yemekleri yiyeceğiz gibi, şu elbiseleri alacağım tarzında kendi motivasyonunu artırmak gibi bir çaba içinde değil. Dışarıdan bakan biri yahu bu çok güzel koşuyordu, halter kaldırıyordu , ama bu kalp krizi nereden çıktı şimdi diyor. Tabi kalp önemli, kasların iyi çalışmasının beynin iyi çalışmasının bir noktadan sonra esprisi kalmıyor, küüt diye bir bakmışsın yok. Yani şuan ne Tekfen'in ne olacağı belli ne de doktorlarının da aslında doktor mu yoksa koca karı otları hazırlayan bir üfleyici mi olduğu anlaşılabilmiş değil. Yani böyle bir hasta var karşımızda, hastadan umut kesmeyelim tamam da, ''verilen ilaçlar'' yada ''veriliyor mu ilaçlar'' soruları var, hani bazı gazetelerde çıkıyor ya hasta baygın halde, birileri ise umurlarında değil ona şaklabanlık yapıyorlar belki de durum bu.

Adam olan, 3 kuruşluk şerefi, ve kendi mesleğine ve kariyerine birazcık saygısı olan çıkar düzgün bir şekilde gelinen son durumu alınan önlemleri, şirketin hedeflerini, bu hedeflere nasıl ulaşılacağını anlatır. Ondan sonra şirket düşer mi düşsün cehennemin dibine kadar yolu var, ama bu belirsizlik en kötüsü bence. Bu laflarım öncelikle Yönetim Kurulu Başkanı 'na , ben ihtiyarladım artık yürüyemiyorum konuşmak da beni zorluyor doğrusu diyorsa CEO' yu görevlendirmesi lazım.
    Son düzenleme : veysel karani; 04-11-2022 saat: 16:58.

Sayfa 669/782 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •