Sayfa 710/782 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760 ... SonSon
Arama sonucu : 6253 madde; 5,673 - 5,680 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    gorunen bilanco sizmis gene 2-3 hafta oncesinden.

diri durus, 40 ustu hareketler bilanco yuzundenmis

klasik tekfen 2-3 gun dusururler simdi, sonra yataya baglar
    Sen Tekfen aldinmi? izliyor musun ortak..

2. Dostum, son durum nedir? 28 Şubat'da %9'un üstünde görünüyor MAC sayfasında. Şu günkü oranı görebiliyor musun?

Alıntı Originally Posted by onuncu köy Yazıyı Oku
    Ben kağıdı tutmuyorum. Fonu tutuyorum. Kusura bakmayın da toplaşıp bu kağıdı açığa satanlar gibi davranıyorsunuz. Haydar bey de bu işin uzmanı...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

3.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Aynı döngü tekrarlayabilir,taahhüt bölümü kurumsal nitelik kazanamıyor kötü yönetiliyor,Ortadoğuda petrol gelirlerinin patladığı dönemde çok daha iyi sonuçlar beklerdim.Katar hak edişleri tam ödemiyor iş bitimine biriktiriyor,dünya kupası öncesi teslim edilen işlerin tahsili belki gerçekleşmiştir,olumlu sürpriz olabilir.Geçtiğimiz yıl 4. çeyrek büyük zarar olumsuz sürpriz,satışların şiddetine bakınca sanki bilgi sızması var gibi yine mi zarar,umarım tersi olur.
    1 ay önce taahhüt bölümü 4.çeyrekte zarar geliyormuş havası estirenler hepimizi etkiledi,ben de dayanamayıp ciddi zararla çıktım.Anlaşılan Katarda tamamlanan işlerin ödemesi yapılmış,bilanço güzel tüm tahminler aşıldı,bugün yeniden mallandım.

4. Ben sadece MAC Fonu'na bakıp aldım. O adamlar herkesten önce biliyor ne olacağını...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

5. https://www.youtube.com/watch?v=xm8GoMaDUk4

Eger yonetim kurulunda gucunu Marmara Capital ile birlestirmek isteyenler 25.dk sonrasini izlesinler

6. İzledim, çok mantıklı ve istediğimiz konuda birleşebiliriz, iletişim bilgilerinizi mesaj olarak atarsanız koordine olalım, hacmimizi görmek adına önemli olacağını düşünüyorum.
    Veya önereceginiz bir yöntemle koordine olalim

7.  Alıntı Originally Posted by Tigi Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=xm8GoMaDUk4

Eger yonetim kurulunda gucunu Marmara Capital ile birlestirmek isteyenler 25.dk sonrasini izlesinler
    SPKya tabi şirketlerde azınlık haklarının "aktif koruma"da olduğu alan; %5lik sınırdır. Oluşabilecek böyle bir "KY hissedar konsorsiyumu" (tabiri caizdir umarım), sadece genel kurulda hakim ortağı zorlamak değil, aynı zamanda YK üyeleri atanması yoluyla "fiilen" yönetime girme, yöneticileri değiştirme ve dolayısıyla şirketin gidişatına etki etme imkanı edinmiş olur.

örneğin; mevcut çok sayıdaki hakim ortak grubu içinde şirketin, ortak ve meşru, ahlaki ticari çıkarlarına ulaşmasında uyum sorunu çıkarıyosa, bu yolla ekarte de edilebilir. Bu çoklu yapı içinde bir sürü %3-5-7-10luk gibi pay dağılımları var..

Koordinasyon ve konsorsiyumu kolaylaştıran husus şudur: hakim ortakların da azınlığa düşmesine yol açan "hissse payı" sınıra çok yakın : %50nin bir kaç tık üzerindeler. Yani; %51lik hakim ortak içinden %5-10luk kısmını, kalan %49luk KY organiasyonu ile zorlama şansı az değildir.

en asgarisi: %51lik ortakların dayanışması bozulmasa dahi; %5lik azınlık payının şirkette belli konularda özel inceleme talep hakları vb var. Bunları kullanır.

esasında; koca ve büyük bir mirasın sahibi bu şirketi adam gibi yönetseler, tüm bu karmaşaya ihtiyaç da yok. şirkette potansiyel çok. KYnin beklediği temel şeylerden başlasınlar..

8. Hakan göral ataması pozitif diyebilir miyiz ne dersiniz?

Sayfa 710/782 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •