Sayfa 656/781 İlkİlk ... 156556606646654655656657658666706756 ... SonSon
Arama sonucu : 6247 madde; 5,241 - 5,248 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

Şirketin elindeki en değerli varlık Toros Tarım.
    Ceyhan, Mersin ve Samsun'da fabrikası var, 2022 pazar payı tahmini %28.
    2015'in sonunda sadece Samsun fabrikasına 350 milyon dolar yatırım yapıldı.
    Kimya tarafı yıllık 1 milyar dolar ciro, 100 milyon dolar kar üretiyor.
    3 senedir hisse ben dahil yatırımcılarını çok bezdirdi ama bu fiyattan satıp alabilecek daha ucuz bir hisse bulamıyorum BISTte.
    Şirketin ölüsü 1.5 milyar dolar eder.
    Alarko holdingin piyasa değeri 2 yıl önce 425 milyon dolardı bugün şirket 1.5 milyar dolar.
    Elbet bunun da zamanı gelecek.

2.  Alıntı Originally Posted by jacksparrow Yazıyı Oku
    Şirketin elindeki en değerli varlık Toros Tarım.
    Ceyhan, Mersin ve Samsun'da fabrikası var, 2022 pazar payı tahmini %28.
    2015'in sonunda sadece Samsun fabrikasına 350 milyon dolar yatırım yapıldı.
    Kimya tarafı yıllık 1 milyar dolar ciro, 100 milyon dolar kar üretiyor.
    3 senedir hisse ben dahil yatırımcılarını çok bezdirdi ama bu fiyattan satıp alabilecek daha ucuz bir hisse bulamıyorum BISTte.
    Şirketin ölüsü 1.5 milyar dolar eder.
    Alarko holdingin piyasa değeri 2 yıl önce 425 milyon dolardı bugün şirket 1.5 milyar dolar.
    Elbet bunun da zamanı gelecek.
    Ortak dediklerin Dogru ancak unuttugun bir sey var . Alarko da patron belli ve saygin insanlar . Aslan gibi ogullari torunlari var sirketin . Hisse geri kaldi , geri alim yapiyor . Allah razi olsun Algyo da ekmeklerini yedik . Bizim patron kim belli degil , olan da damadini koymus sirketi soydu sogana cevirdi .

Ben bu sirkete 2019 sonu Murat Gigin denen o evladinin mersinde polipropilen yatirimi icin socar polymeri aliyoruz 100 milyon a demesinden sonra girdim ( yuzde 10 ) . Sonra mersin sudan sebeplerle iptal oldu , socarda da bizi 50 milyon carptilar. Hadi onu gectim 400 milyon dolar santiyelerde dolandirildik ki bu santiyelerde 200 milyon da kar edilirdi yani 600 de sen . Dahasi toren var 35-40 milyon dolar da orada tokatladilar.

Bu kagit da elbet gider . O kadar para caldilar o parayi calan seref yoksunlari senelerce ucuza toplar Senin benim paramla milyar dolarlik adam olurlar sonra . Sen ben de erimis enflasyon karsisinda paramizi kurtarirsak ne ala

3. Aselsanda yaptıklarını tekfende yapıyorlar beklenti üstü kar açıkladı kağıt giderken geri çektiler sanki bilanço kötü gelecekmiş gibi 2 3 gündür de yukarı yaptılar bilanço beklenti üzeri bizde de aynı durum olması muhtemel

4. Agzindan bal damliyor sayin sehzade , umarim oyledir

5. Baktim aselsana 1480 falan bekliyorlar, 1960 civari bir sey geliyor . Hele Isbank in tahmin raporunu okuyan satar . Bunlar finansal cete , arada bi vakif yuksek vermis gerisi hep dusuk . Gerci bi vergi kari bi sey var ama kar kardir !! Bizde de yatirim tesvigi vs bi sey yazarlar yani isteseler serefli olsalar !!

6. Alacaklar var ortak yani 500 milyon havadan alındı diyede yazarlar o iş kolay yeterki istesinler

7. O is icin Kap atmadan cart diye yazamazlar ortak, ama dumen buyukse bunlar her seyi yaparlar . Ya kar yazmak istersen 1000 tane yol bulur onlar sen merak etme , bu gunler icin sakladiklari kiyida kosede tesvikler vs vardir. Alacaklar icin 400 milyonun 100 unu alalim op basina koy dendi , caldilarsa unutun o parayi . Umarim bu kadar onursuz haysiyetsiz insanlar degillerdir ki bence oyleler. 3 senedir 1 tane sadece 1 tane yatirimcisi icin olumlu bir seylerini gormedim . Hep iyi niyetle bekledim ama ulkenin en buyuk hirsizlik cetesi bu sirket . Buhar olan 400 milyon dolar var ve Hicbir sey olmamis gibi kilifa uydurlmus odulleri aliolar ediyorlar

8. Arkadaşlar ben bu 3 çeyrekte aracı kurumların kar tahmini geçen yıllarda gördüğüm gibi bu seferde yanılıp ters köşe olacaklar nedeni şirkette dürüst patron ve yk yok harami çetesi kurmuslar çarkı istedikleri gibi döndürüyorlar bu kadroya ve patron denen ali ye güvenilmez butun yetki ali nihat ve damat haci murat ta istedikleri gibi at koşturuyor önlerinde engel yok kızmayın bu 3 çeyrek kurumların tahmininin altında gelecek üstü yok bu benim gecmis yillardan tanik olduğum tecrübem

Sayfa 656/781 İlkİlk ... 156556606646654655656657658666706756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •