Sayfa 718/781 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768 ... SonSon
Arama sonucu : 6241 madde; 5,737 - 5,744 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Nette 1.5 b alacqgi var . 5 b nakit benzeri var . Gayrimenkullere sahip cikalim batarsa batsin . 10 b ye bukdr istirakli holding olmaz . Borcuda yok ki torosu halka arz etsin borc odesin diyelim .

Hicbirsey yapmasalar cok sey yapmis olurlar . Ben bunu anladim

2. Çöööööp

CASPER_VIA_M3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bu çöp olamaz olsa olsa book olur

4. Satışlar % 75, Brüt kar % 162, Favök % 127 artmışken zarar nasıl olmuş?

5. 359 milyon zarar. 300 milyonu deprem vergisi. Yönetim giderlerinde 100 milyon artış, pazarlama giderlerinde 275 milyon artış vs.vs.

6. Hektaş piyasada değeri 4 milyar usd, Tekfen 600 milyon usd . Tersi olması gerekir.

7.  Alıntı Originally Posted by delimeli Yazıyı Oku
    359 milyon zarar. 300 milyonu deprem vergisi. Yönetim giderlerinde 100 milyon artış, pazarlama giderlerinde 275 milyon artış vs.vs.
    Yüksek maliyetli stoktan satış yapınca gübre tarafının brüt kar marjı %22 'den %8'e düşmüş. Genel giderlerle birlikte tek seferlik vergi hariç 200 milyon civarı zarar yazmış. Inşaat işinde favok oranı %4 civarı olmus. Aracı kurumların tam tahmin ettiği gibi..Demek ki iceriden öğreniyorlar. Inşaat kısmı da amortisman ve vergiler gerekse gösterilerek sıfıra var sıfır bir sonuç bildirmiş. Celik imalat tarafı hareketli diyorlar. Suudi'den çok sayıda ihale ilanı geliyormuş. Bu konularda bilgi vermişler. Genel kurul sorularına yanıt verdiklerini görmedim. Sonuç olarak eski ceo bu yıl için 100 milyon dolar net nakit üretsek bizim için iyidir diyordu. Görünen o ki temettü çıkışları hariç ( beklenmedik alacakların tahsili de haric) bu yıl en iyi ihtimalle hedeftin yarısı kadar veya biraz daha fazla nakit üretebilirler. Işleri surprizlere kalmis. Onu da merak etmeyin bilgi alanlar bizden önce öğrenirler. Son olarak Tekfen batık değil ama sönük bir holding, yani gelecegine dair bir ışık yok. Bu yıl dağıttığı 2,80 temettü de eğer bir yerlerden para beklenmiyorsa holding bütçesini zorlar. Bana kalırsa büyük aileler de kızgınlar holdingten para çıkarmaya uğraşıyorlar.
    Son düzenleme : noreply; 28-04-2023 saat: 07:32.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

8. Kesinlikle iyi niyetli değiller. Koca holding kimlerin elinde kalmış. Deprem vergisine yapacak bir şey yok da, bunun etkisini katlayan genel gider artışlarına şüpheyle bakıyorum.

Her zaman yapılan köylü kurnazlıklarını seyrettik gene. Bilanço ya gene önceden sızdırıldı. Ya da daha kötüsü satışa geçenler bizzat kendileri.

2016 yılı 3. Çeyrekte bu filmin benzerini seyretmiştik. Darbe olduğunda bile zirveden düşmeyen Tkfen, Katarda 2.5 milyar dolarlık iş aldıktan 2 ay sonra bilanço oyunuyla çakıldı. Başka bir iş uzadı diye koştura koştura aceleyle gerçekleşmemiş maliyeti bilançoya koydular, 20 milyon karşılık ayırıp bilançonun zarar yazmasını sağladılar. Bekleyen bir sürü alacak vardı halbuki. Yeni alınan büyük bir iş vardı. Eğer o uzamadan dolayı zarar bile yazılacak olsa bu acele olmasa ilerideki alacak ve karların içinde eriyecekti. Milleti ters köşe yaptılar. Hisse 8 liradan 5.6 liraya düştü. Sonra da oradan 24 liraya gitti.

Böyle çok muhterem bir kadro var şirketi elinde tutan. Büyük ihtimalle damat bey ve saz arkadaşları.
    Söylediklerim, yazdıklarım sadece ve sadece kişisel görüşlerimdir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 718/781 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •